Systemy operacyjne

Windows 10 zadebiutuje już latem - „piraci” też dostaną go za darmo?

z dnia 2015-03-18
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
45 komentarzy Dyskutuj z nami

Windows 10 zapowiada się pod wieloma względami naprawdę świetnie, a oczekiwanie na nowy system od Microsoft nigdy nie było chyba tak duże.

Windows 10

Windows 10 zapowiada się pod wieloma względami naprawdę świetnie, a oczekiwanie na nowy system od Microsoft nigdy nie było chyba tak duże. Na szczęście dowiadujemy się, że finalna wersja kolejnej odsłony Windows pojawi się już wkrótce.

Producent zapowiedział, iż Windows 10 zadebiutuje już latem. Dokładnego terminu jeszcze nie znamy, ale najprawdopodobniej będzie to czerwiec lub lipiec. Wakacyjny termin może nieco dziwić, ale jeśli system rzeczywiście będzie tak dobry jak sugerują to zapowiedzi, w niczym nie powinno mu to przeszkodzić.

Niezależnie od konkretnej daty, debiut odbędzie się ze sporym przytupem. Windows 10 od razu trafić ma bowiem do 190 państw, co łącznie da 111 wersji językowych.

Wcześniej ujawniono, iż na darmową aktualizację liczyć będą mogli użytkownicy Windows 7 i Windows 8 i Windows 8.1. Mowa była jednak o posiadaczach legalnego oprogramowania. Teraz pojawiają się doniesienia, iż z opcji przesiadki na nową platformę bez opłat (w ciągu roku od jej premiery) skorzystać będą mogli także przesiadujący na "pirackich" wersjach wspomnianych wcześniej systemów. Na weryfikację tych rewelacji jeszcze jednak czekamy.

Warto pamiętać, że Windows 10 powstaje z myślą nie tylko o komputerach stacjonarnych, ale też laptopach i urządzeniach mobilnych.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: blogs.windows, dailytech

marketplace

Komentarze

45
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja chciałbym w tym momencie znać odpowiedź na jedno bardzo ważne pytanie. Dlaczego Microsoftowi tak bardzo zależy na tym, żeby każdy miał Windowsa 10? Czemu nie chce, żeby nawet piraci nie korzystali z Windowsa 7 tylko Windows 10? W dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo, gdzieś jest na pewno jakiś haczyk. Czyżby nowy Windows 10 potrafił bardzo dobrze inwigilować użytkowników? Co o tym myślicie?
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Podejście zupełnie logiczne. Ms nie może pozwolić sobie system "nie do złamania" bo jedyne co osiągnie to mocniejsze okopanie się na Win7. Dlatego właśnie Ms woli aby delikwent siedział na pirackiej 10tce niż pirackiej 7mce.
 • avatar
  Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi czy jeśli po tym roku użytkowania W10 zdecyduję się na format dysku i instalację windowsa na nowo to czy będę miał W7 czy nadal będę mógł mieć W10?
  Zaloguj się
 • avatar
  popatrzecie sobie na temat obok, Microsoft rejestruje „Windows 365” - system na abonament?, po co coś takiego rejestrować jest tylko jedna mozliwość-abonament
  Zaloguj się
 • avatar
  acztyja jestem piratem majac zaplacona Wersje Win 7 starter przerobilem ja na Lite, teraz mam zawsze na ektranie napisane, "piracka wersja"..,ja by tam MSFT bardzo nie ufal..a kto Ubintu na dzien uzywa tym ich windowsem go nie zastapi..
 • avatar
  A ciekawe ile będą musiały zapłacić osoby, które siedzą na XP, albo Viscie :S
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  A nie jest przypadkiem tak, że użytkownicy win 7, 8 i 8.1 będą mogli w aktualizacjach zaznaczyć opcję aktualizacji do win 10, przez rok go użytkować (pewnie rok od premiery win 10, a nie od jego pobrania), a po roku jeśli będą chcieli mieć go dalej będą musieli zapłacić (np. w formie subskrypcji - vide Office 365), a jak nie to wrócić do starszej wersji?!

  Ciekaw jestem tylko jednego - czy DX 12 będzie na tyle nowym API (nowo zaprogramowanym/napisanym), że będzie wpływał na gry napisane pod DX 9, 10 i 11, czy jednak będą musiały dopiero wyjść gry wykorzystujące nowe biblioteki?...
 • avatar
  ...ponieważ treść artykułu została zmieniona.
 • avatar
  Ten artykuł jest niekompletny, darmowy windows 10 dla piratów ma być narazie tylko w chinach. Nie wiadomo, czy program obejmie takze inne kraje.
  Zaloguj się
  -6
 • avatar
  Dopóki nie zaczną pojawiać się masowo gry w pełni zgodne z Directx 12, to pozostaje na Windows 7.
  Jeśli chodzi o smartfony i tablety to Microsoftowi już nic nie pomoże i ich system jak był pozostanie niszowym, tak dalej pozostanie a twórcy apek będa go omijać szerokim łukiem.
  Mimo ze mam Ativa i na rok mi jeszcze wystarczy, to i tak zacznę zbierać na Iphone, bo lagroida bym nie chciał nawet jakby mi zapłacili!
 • avatar
  Wydaje mi się, że artykuł wprowadza w błąd. System Windows 10 ponoć ma być darmowy dla tych, co maja kupiony oryginalny Windows 7, Windows 8, lub 8.1, z tym, że możliwość przejścia na nowy system za darmo, ma być możliwy tylko przez rok.
  Zaloguj się
  -7
 • avatar
  Czyli jeżeli mam oryginalnego W8.1 i aktualizuje go do win 10, to dostane go na rok czy na zawsze? Czy w artykule chodzi o to że piraci dostają tylko na rok?
  Zaloguj się
  -11
 • avatar
  mnie dziwi co innego - po jaką cholerę wypuszczają znowu dwie wersje 32 i 64 bit??? czas odciąć się od systemów 32 bitowych...
  Zaloguj się