Systemy operacyjne

Windows Phone 8.1 przechodzi na emeryturę

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2017-07-11

Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows Phone 8.1. Od dziś nie można liczyć na aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa.

Mobilny Windows nigdy nie zdobył dużej popularności, co zapewne rozczarowało tych użytkowników, którzy widzieli w nim potencjał. W ostatnich miesiącach platforma ta systematycznie traciła i tak skromne już rynkowe udziały i nic się w tej kwestii raczej nie zmieni.

Na 11 lipca Microsoft planował zakończenie wsparcia dla Windows Phone 8.1 i wygląda na to, że akurat to udaje się wcielić w życie. Oczywiście można korzystać z tej wersji systemu dalej, ale nie zostaną wydane dla niej już żadne aktualizacje. Gdzie jak gdzie, ale na portalu technologicznym nie trzeba chyba przypominać, że nie jest to najlepsza sytuacja.

Windows Phone 8.1 wsparcie

Tym bardziej, że z początkowych bardzo optymistycznych zapowiedzi dotyczących aktualizacji do Windows 10 Mobile nie wyszło wiele. Nowsza wersja mobilnych okienek zawitała ostatecznie na dość skromną liczbę smartfonów, o czym najlepiej świadczą statystyki. Wedle tych ostatnich, Windows Phone 8.1 zgarnia ponad 70% udziałów wśród smartfonów z platformą od Microsoft.

Niestety producentowi od dawna brakowało pomysłów nie tylko na same mobilne okienka, ale i na smartfony. Chociaż ostatnio pojawiają się przecieki sugerujące wydanie nowego modelu, w tym przypadku uwierzymy w to chyba dopiero po oficjalnej premierze.

Źródło: phonearena

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Jeden z najlepszych mobilnych OS'ów jakie wydał Microsoft... Do dziś mam dwa smartphone'y działające nań, choć głównie leżą w szufladzie na emeryturze.
    Zaloguj się
  • avatar
    Słabo, ale w sumie nie jest to jakieś dużo odstępstwo od telefonów z androidem, gdzie oficjalne wsparcie kończy się często rok po premierze telefonu.