Na topie

Windows Phone 8.1 przechodzi na emeryturę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Aktualizacja Windows Phone Windows Phone 8 Producenci: Microsoft

Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows Phone 8.1. Od dziś nie można liczyć na aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa.

 • Windows Phone 8.1 przechodzi na emeryturę
A A

Mobilny Windows nigdy nie zdobył dużej popularności, co zapewne rozczarowało tych użytkowników, którzy widzieli w nim potencjał. W ostatnich miesiącach platforma ta systematycznie traciła i tak skromne już rynkowe udziały i nic się w tej kwestii raczej nie zmieni.

Na 11 lipca Microsoft planował zakończenie wsparcia dla Windows Phone 8.1 i wygląda na to, że akurat to udaje się wcielić w życie. Oczywiście można korzystać z tej wersji systemu dalej, ale nie zostaną wydane dla niej już żadne aktualizacje. Gdzie jak gdzie, ale na portalu technologicznym nie trzeba chyba przypominać, że nie jest to najlepsza sytuacja.

Windows Phone 8.1 wsparcie

Tym bardziej, że z początkowych bardzo optymistycznych zapowiedzi dotyczących aktualizacji do Windows 10 Mobile nie wyszło wiele. Nowsza wersja mobilnych okienek zawitała ostatecznie na dość skromną liczbę smartfonów, o czym najlepiej świadczą statystyki. Wedle tych ostatnich, Windows Phone 8.1 zgarnia ponad 70% udziałów wśród smartfonów z platformą od Microsoft.

Niestety producentowi od dawna brakowało pomysłów nie tylko na same mobilne okienka, ale i na smartfony. Chociaż ostatnio pojawiają się przecieki sugerujące wydanie nowego modelu, w tym przypadku uwierzymy w to chyba dopiero po oficjalnej premierze.

Źródło: phonearena

Odsłon: 3848 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Q'bot
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-07-11 11:26

  Jeden z najlepszych mobilnych OS'ów jakie wydał Microsoft... Do dziś mam dwa smartphone'y działające nań, choć głównie leżą w szufladzie na emeryturze.

  Skomentuj

  1. szakal87
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2017-07-11 11:28

   rzeczywiście, fakt że leżą w szufladzie świadczy o tym że są bardzo dobre...wręcz rewelacyjnie leżą,a kurz na nich się zbiera?

   Skomentuj

   1. Q2hvY2hsaWs6
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-11 11:48

    Są tak dobre, że kurz się nawet na nich nie zbiera.

    Skomentuj Historia edycji

   2. Q'bot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-12 09:57

    Równie rewelacyjne co Dama z łasiczką zalegająca w muzeum zamiast biegać po ulicy...

    Skomentuj

 2. Q2hvY2hsaWs6
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-07-11 11:47

  Słabo, ale w sumie nie jest to jakieś dużo odstępstwo od telefonów z androidem, gdzie oficjalne wsparcie kończy się często rok po premierze telefonu.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!