Internet

Włączyliśmy nową stronę benchmark.pl

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-07-03

Pracowaliśmy nad tym przez wiele ostatnich miesięcy i dzisiaj wreszcie jesteśmy gotowi, by pochwalić się owocami. Nowa strona benchmark.pl jest już dostępna dla wszystkich. Zachęcamy do zwiedzania, a tymczasem mamy dla Was kilka ciekawostek.

Po miesiącach intensywnych prac w kwietniu tego roku wystartowaliśmy z testami nowej strony. W kolejnych tygodniach zachęcaliśmy Was do jej sprawdzenia i w ten sposób stopniowo zwiększaliśmy ruch. Prosiliśmy o opinie, a Wy – za co dziękujemy! – byliście w tym zakresie bardzo pomocni. Wzięliśmy pod uwagę Wasze sugestie i wprowadzaliśmy poprawki. Wreszcie uzyskaliśmy poziom, który jest zadowalający dla nas i (mamy nadzieję) dla Was również. Przedstawiamy nowy benchmark.pl.

benchmark.pl na telefonie

Nowy benchmark.pl jest już dostępny dla wszystkich użytkowników – zarówno tych zalogowanych, jak i niezalogowanych. Jak nietrudno zauważyć – przebudowaniu uległy właściwie wszystkie elementy strony: na Głównej znajdziecie estetyczne kafelki (ale nie zapomnieliśmy też o tych z Was, którzy lubią zwarte listy – i najnowsze Aktualności nadal wyświetlają się w takiej formie), a publikacje zyskały czystszy motyw. Poszczególne sekcje stały się też bardziej funkcjonalne – zachęcamy do sprawdzenia. Przy okazji wprowadziliśmy również usprawnienia silnika strony, dzięki czemu wszystko powinno działać lepiej.

„Po co zmieniać coś, co jest dobre”, spytacie? Rzecz w tym, że stara strona nie była dostosowana do współczesnych standardów. Przede wszystkim teraz, ta nowa strona strona benchmark.pl jest w pełni responsywna, przez co na małych ekranach również prezentuje się tak, jak powinna. A być może zainteresuje Was fakt, że już ponad połowa z Was czyta nasze newsy i artykuły, przegląda zestawienia oraz dowiaduje się o produktach właśnie na smartfonach i tabletach (szczególnie w weekendy). 

Kończąc, wszystkich Was zachęcamy także do uzupełnienia swoich awatarów – te będą się teraz wyświetlać w sekcji komentarzy, czyniąc Was bardziej zauważalnymi. Sekcję tę zachęcamy także do odwiedzenia po to, by podzielić się swoimi opiniami na temat nowego wyglądu (wiemy, że część z Was uzna pewnie tę zmianę za zmianę na gorsze, ale zaufajcie nam – gdy już się przyzwyczaicie, ta strona da się lubić i to nawet bardziej niż poprzednia!).

Źródło: inf. własna

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  Z całym szacunkiem, ale jest beznadziejna. Totalny chaos, stara była czytelna i uporządkowana. Chyba idziecie z duchem nowych czasów.
  Zaloguj się
  98
 • avatar
  No Brawo... da się to jakoś wyłączyć albo "zmienić" wszystko na listy? może na telefonach ma to jakiś sens ale teraz na monitorze 24" na głównej widzę 7 wiadomości z czego 3 zajmują 70% ekranu... PClab zrobił jakiś czas temu podobny zabieg, przez co spadł u mnie w rankingu otwieranych stron prawie na sam koniec... Nie wiem... może ja jestem jakiś dziwny i nie nadążam za takim kafelkowym marnowaniem przestrzeni...
  Zaloguj się
  80
 • avatar
  1. Za dużo przytłaczającej grafiki, a za mało tekstów. Może jestem inny, stary i jednowątkowy, ale na ten serwis zaglądam po treść w postaci tekstu, a nie grafiki. Wybieram artykuły na podstawie tytułów, a nie grafiki.
  2. Denerwujące kropki.
  3. Ile razy mam zaznaczać, że skończyłem 13 lat podczas logowania i że "Wyrażam zgodę na przechowywanie danych..." - przecież JUŻ mam konto i JUŻ przechowujecie moje dane i JUŻ wiecie, że mam więcej niż 13 lat. Te checkboxy są do formularza rejestracyjnego, a nie logowania!
  4. Układ artykułów powoduje duży spadek czytelności.
  5. Dział Newsy z kwadratami jest w ogóle nie czytelny - przywróćcie tam listy.
  6. Nowe czcionki w treści artykułów utrudniają czytanie.
  Czytelność 1/5
  Zaloguj się
  79
 • avatar
  Stara była zdecydowanie bardziej czytelna i wizualnie lepsza. Jedynie responsywność na plus.
 • avatar
  Roesponsive - TAK , chaos jaki panuje w waszym layoucie NIE
  Elementy zachodzana siebie, nie trzymaja linii itd... Rozumiem projektowanie "mobile first" ale nie popieram dodatku "reszta rozdziałek wyjdzie sama"...
  Jest źle...
 • avatar
  Dla mnie porażka...na początku myślałem, że przeglądarka źle wyświetla:(
  Zaloguj się
  34
 • avatar
  Coz. Trzeba bedzie przywyknac, ale poki co wolałem stary layout. Podobnie zresztą jak z PCLab'em. Az mi się nie chce go teraz odwiedzac. Obawiam sie ze podobnie moze byc z benchmark'iem. Wiem ze trzeba isc z duchem czasu i przyciągać nowych "czytelnikow", ale dla starych jak ja nie do końca sa to zmiany na plus. Poki co dam stronie szanse, ale co z tego wyjdzie to sie okaze.
  Zaloguj się
  31
 • avatar
  Stary wygląd był czytelny i przejrzysty, ogólnie słabo bardzo lepiej było zostawić stary wygląd do wyboru
 • avatar
  i to byla ostatnia wizyta moja u was, zje**** wyglad po calosci, nie pozdrawiam
  Zaloguj się
  23
 • avatar
  Jakoś tak wizualnie wolałem starą stronę...
  I menu na górnej belce zbyt skondensowane
 • avatar
  Najbardziej wkurzają mnie te kropkowane ramki i naprawdę strona wygląda jakby załadowała się w połowie.
  Zaloguj się
  22
 • avatar
  Czasem "lepsze wrogiem dobrego" i tak jest w tym przypadku. Zdecydowanie głosuję na poprzedni layout.

  A wystarczyło dodać opcję komentowania z urządzeń mobilnych bo Wasz tekst "wkrótce możliwość komentowania w wersji mobilnej" widniejący na BMK przez chyba 5 lat stał się już tematem żartów w polskim internecie branżowym.
 • avatar
  "Pracowaliśmy nad tym przez wiele ostatnich miesięcy".
  Przykro mówić, ale były to miesiące stracone. Było chlać, byłoby coś przynajmniej z tego ;-)

  (W Firefoksie nie mogę jednak dodać komentarza, przycisk DODAJ po prostu idzie w próżnię, musiałem użyć Chrome).
 • avatar
  Szczerze to wersja na desktopie wyglada jak karykatura samej siebie... Zdecydowanie header powinien byc mniejszy, a pełna czerń o ile pewnie na Oled telefonach ciekawa o tyle na 27 calach wyglada jak nieskonczona strona...
  Zaloguj się
  17
 • avatar
  Wreszcie można komentować na telefonie!
  Zaloguj się
  17
 • avatar
  Łapa w górę bo w końcu można głosować w sondzie przez komórkę.
  Zaloguj się
  16
 • avatar
  Kto projektował tę stronę?. Wyglądana jak twór schizofrenika. Zero czytelność ;-)
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  Ale pyta... Co za głupia moda na psucie tego co było dobre. Chaos i bałagan. Reasumując ROBICIE TO ŹLE.
 • avatar
  Na pewno jest lepiej niż na na nowym layoucie PCbadziew.
 • avatar
  na telefonie całkiem przyjemnie, wreszcie większa czcionka
  Zaloguj się