Na topie

Cliff Bleszinski: Wolfenstein: The New Order najlepszą grą FPS od czasów Half-Life 2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Była twarz Epic Games zaczyna jednak udzielać coraz większej ilości wywiadów i obok niektórych słów nie da się przejść obojętnie.

Wolfenstein: The New Order gra

AA

Cliff Bleszinski ogłosił ostatnio swój powrót do branży gier. Zapowiedział już nawet swój nowy projekt, ale pierwsze informacje na temat BlueStreak nie wywołały szczególnie wielkiego zamieszania. Była twarz Epic Games zaczyna jednak udzielać coraz większej ilości wywiadów i obok niektórych słów nie da się przejść obojętnie.

Podczas jednej z rozmów Bleszinski zapytany został o kondycję gier FPS i wrażenia związane z Wolfenstein: The New Order. Okazuje się, że tytuł ten oceniany jest bardzo pozytywnie. Bleszinski określił go nawet najlepszą tego typu propozycją do czasów Half-Life 2, co bez wątpienia uznać należy za bardzo duży komplement.

"Nowy Wolfenstein zaoferował w mojej opinii, i śmiem twierdzić to z całą stanowczością, jedną z najlepszych kampanii w grach FPS od czasów Half-Life 2. Jestem w połowie drogi do ukończenia gry, utknąłem gdzieś na moście, ale nie chcę obniżać poziomu trudności, ponieważ nienawidzę tego robić."

Co ciekawe, Bleszinski nie zawsze miał o grze Machine Games tak dobre zdanie. Pierwsze zapowiedzi optymizmem nie napawały, ale finalny produkt jest już dla szefa Boss Key Productions doskonały.

"Kiedy zobaczyłem grę po raz pierwszy, kilka lat temu na E3, a następnie podczas PAX East, byłem całkowicie rozczarowany. Nie chciałem być ch**** i powiedzieć coś złego publicznie, ale moje oczekiwania były wtedy bardzo niskie. Myślałem, że to będzie trochę tandetne i po prostu dziwne. Kiedy dostałem końcowy produkt zmieniłem zdanie. To wyjątkowo dobrze napisana historia, wspaniała grafika i bardzo dobrze zbudowana mapa. Walka jest po prostu fantastyczna, zakochałem się w tym tytule."

Graliście w Wolfenstein: The New Order? Podzielacie opinię Bleszinski'ego?

Źródło: gamingbolt, gamepark

Odsłon: 11187 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. sitarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-29 13:46

    No to pojechał po całości. Błaszczykowski, czy jak ci tam, rzuć picie i narkotyki!

    Skomentuj

  2. mgkiler
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:08

    A jak się ma do tego Hard Reset?
    Wiem, że to inne realia (SF), ale też shooter.

    Pytam osoby, które grały.

    Skomentuj

    1. bvcxz
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-07-29 15:09

      "Wiem, że to inne realia (SF)"

      Toć Wolf to też od zawsze jest SF.

      Skomentuj

  3. felislynx.silae
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:08

    Potwierdzam. Nowy Wolfenstein jest genialny i wart każdej złotówki. Chociaż nie powiedziałbym, że jest to najlepsza gra od HL2. Raczej od Crysis 3 (seria Crysis jest moim zdaniem najlepszymi grami FPS od HL2 do czasów Wolfenstein).

    Skomentuj

    1. sitarek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-07-30 02:19

      Co ty pierdolisz? Przecież Crysis to gówno, no może poza jedynką. A nowy Wolf to lepiej go w ogóle do niczego nie porównywać ;p

      Skomentuj

  4. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:14

    Cliff... ty weź się już nie odzywaj ok?
    U mnie straciłeś wszelką wiarygodność jak zrezygnowałeś z PC.

    Skomentuj

    1. Antiax
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2014-07-29 14:18

      Jego nowa gra wyjdzie tylko na PC... więc raczej cały czas sercem był przy tej platformie :)

      Skomentuj

  5. Antiax
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:17

    Zgadzam się, że jest genialną grą, ale nie najlepszą od czasów HL2 - jak dla mnie zbyt duża konkurencja, ostatnim FPS'em przy którym, bawiłem się tak dobrze jak przy Wolfensteinie był Bioshock Infinite. Te gry są naprawdę świetne i warte każdej złotówki.

    Skomentuj

  6. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:24

    Początkowo go omyłkowo wziąłem za kotleta ale potwierdzam, to najlepszy fps ostatnich lat. Spokojnie wart swojej ceny. W kwesti kampanii SP, ale nie tylko, zostawia całą battlefieldowo codową konkurencję daleko w tyle.

    Skomentuj

    1. impulse_101
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-07-29 20:30

      I natywny dialog w PL języku brzmi naturalnie u bohaterów a nie jak dubling rodem z foxkids. Pierwszy raz widze zeby to ktos tak to dopracowal, wyszlo im lepiej niz w wiedzminie.

      Skomentuj

  7. mirzo
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:25

    Mnie nowy Wolfenstein w ogóle nie porwał. Nie rozumiem jego fenomenu

    Skomentuj

  8. MarTum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:27

    Gra jest naprawdę dobra i grywalna ale tylko tyle. Jak on ją mógł nazwać najlepszą od czasów HF2? Nie mam pojęcia.

    Skomentuj

  9. dowcip
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:35

    Ale kogo to obchodzi?

    Skomentuj

  10. Kieresz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2014-07-29 14:45

    aeaehauehauehaueh kretyn...pewnie, pierwsze 3 godziny sa naprawde spoko....potem gra jest tak nudna ze az meczaca.........szczerze to po tych 3 godzinach dalej to juz kazdy CoD jest lepszy.......a mowi to osoba ktora nie lubi CoD'a......koleś propsuje kolegom po fachu i tyle...

    Skomentuj

  11. bvcxz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-29 15:08

    Taka ciekawostka w 2004 wydano Half-Life 2, Dooma 3 i The Chronicles Of Riddick: Escape From Butcher Bay.

    Dziesięć lat później ludzie od Riddicka z pomocą ludzi od Dooma (id Tech) stworzyli niemal plagiat H-L2. Świetny plagiat.

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-07-29 15:38

      Do tego czasu lubię zagrać w Dooma 3 czy TCOR ale ........ HL 2 nie ukończyłem do tego momentu, pomimo że kupiłem niedługo po premierze to kampania jest jak dla mnie zbyt nudna, mało klimatyczna i irytująca ilością przeciwników. Na szczęście wyciągnęli wnioski i epizody są dużo lepsze od podstawki.

      Skomentuj

      1. daryzda
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-07-29 19:56

        Half Life jedynka jest lepsza od dwójki.

        Skomentuj

      2. Makkk
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-07-30 08:50

        HL 2 to dla mnie jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały.
        Daj mu szansę i ukończ, bo dwa ostatnie rozdziały, o których spoilerować Ci nie będę, są po prostu genialne. Epizody są OK, ale podstawka dużo, dużo lepsza :)

        Skomentuj

        1. randallandhopkirk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-07-30 12:12

          No to w takim razie postaram się ukończyć i wtedy wydam ostateczną opinię :-)

          Skomentuj

  12. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-29 19:55

    może szałowa nie jest, ale jest bardzo dobra.
    Mnie o dziwo tak szybko nie znudzila jak wiele innych tytulow.

    Dobry produkt i tyle. wart wydanej kasy.

    Skomentuj

  13. raznow
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-29 19:57

    Ma facet racje gra jest świetna lecz było wiele dobrych FPSów po HL2 no chyba że chodziło mu o wszystko co z HL 2 związane czyli EP1 EP2.

    Skomentuj

  14. sitarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-30 02:22