Na topie

WOŚP przenosi swoje archiwum - jakie dyski wybrała fundacja?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
HDD

Kategoria: Komputery Podzespoły HDD Producenci: Seagate

WOŚP już podczas festiwalu PolAndRock Festival korzystał z dysków Seagate IronWolf, które sprawdziły się w wymagającym scenariuszu tworzenia dokumentacji zdjęciowej.

  • WOŚP przenosi swoje archiwum - jakie dyski wybrała fundacja?
A A

Seagate IronWolf to specjalna seria dysków twardych dla serwerów NAS, która została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Niedawno z nośników okazję miała korzystać fundacja WOŚP, która zapisała na nich całą dokumentację cyfrową festiwalu PolAndRock Festival.

Dokumentację przez 5 dni tworzyło 25 fotografów dysponujących 34 aparatami – łącznie dały one ponad 51 000 zdjęć zajmujących ponad 500 GB. Po wszystkim surowy materiał został zgrany na dyski Seagate IronWolf, by można było go poddać selekcji i obróbce. Ponad sto osób korzystało wtedy z serwera NAS od Synology, wybierając zdjęcia do galerii w social mediach, a cała ta praca odbywała się płynnie na czterech 8 TB dyskach tworzących jeden serwer.

Dzięki optymalizacji pod kątem technologii Multi-User, użytkownicy mogli jednocześnie pobierać i wysyłać dane dokonując łącznie ponad 300 000 transferów. Zastosowany serwer ułatwia inteligentne grupowanie plików i zdalny dostęp za pomocą połączenia sieciowego, na najróżniejszych urządzeniach, w dowolnym miejscu i czasie.

WOŚP PolAndRock Festival - infografika

Na tym jednak nie koniec. WOŚP zamierza w niedalekiej przyszłości zgrać i trzymać wszystkie najważniejsze informacje na temat organizacji od samego początku jej istnienia na dyskach Seagate. Seria IronWolf została zoptymalizowana do pracy w macierzach RAID, a ponadto korzysta z technologii AgileArray – pozwala ona zachować równowagę przy ruchu obrotowym talerzy i minimalizuje drgania w systemach wyposażonych w wiele kieszeni. Nad wszystkim czuwa oprogramowanie diagnostyczne IronWolf Health Management.

Źródło: Seagate

Odsłon: 3856 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. obcypl
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-09-12 15:28

    hmmm... ponad 51k zdjęć i tylko 500Gb?
    Zdjęcia w JPG znaczy się.

    Prawie jak profesjonalizm.
    No chyba, że to było amatorsko pro bono robione...

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-12 15:39

      pewnie trafiłeś w sedno, mało prawdopodobne by to były RAW :)
      jednak wyobraź sobie pracę fotografa na takim festiwalu, który robi całą furę zdjęć, i musi je gdzieś upchnąć. przecież nie będzie co chwilę wymieniał karty SD, bo ich mu po prostu zabraknie, a przestrzeń karty fotografowi się po prostu należy :) więc często jpg staje się koniecznością. btw, czemu nie png? no tak. profesjonalni producenci cyfrówek nie biorą png pod uwagę, nawet pomimo tego że png daje możliwość kompresji bezstratnej. są też alternatywne algorytmy kompresji stratnej, o niebo lepsze od jpg czy png, niestety nie są stosowane. pewnie by zabiły CPU w pstrykadle :) a o kompresji w samej matrycy to nie ma co marzyć.

      Skomentuj

      1. webster58
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-09-12 16:21

        Kompresowanie do PNG czy czegokolwiek innego nie jest sprzętowo akcelerowane jak JPG przy użyciu dyskretnej transformaty Fouriera. Więc nie prędko zobaczymy kompresowane formaty w aparatach bez potężnych CPU

        Skomentuj

      2. wojciechu15
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-09-12 17:07

        Nie będzie karty wymieniał? Dlaczego nie? Zresztą po co miałby to robić? 500GB na 25 fotografów to po 20GB na głowę. Żaden kosmos nawet mnożąc to x4. Ja do gopro używanego amatorsko i to bardzo sporadycznie mam karty 3x32gb i sądzę, że dla jakiegokolwiek fotografa, nawet amatora posiadanie karty i jej zmiana to akurat najmniejszy problem...

        Skomentuj Historia edycji

      3. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-09-12 19:01

        Wymienianie karty SD?
        inb4 karty microsd mają zwykle po 128-256 GB, nie wspominając o współczesnych - terabajtowych kartach SD.

        Skomentuj

    2. rahl_r
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-13 11:59


      Najbardziej mi się podoba jak laik(w danej dziedzinie) wytyka innym brak profesjonalizmu.
      Przeciętne zdjęcie RAW to 7-15MB, więc wszystko się zgadza - wychodzi jakieś 9MB na zdjęcie.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Vendeur
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-09-13 23:00

        A mi się najbardziej podoba, gdy ktoś kto nie ma zielonego pojęcia w temacie, innych określa jako laików, a sam z siebie robi idiotę publicznie...

        Nie ośmieszaj się człowieku ze swoimi RAWami z telefonu komórkowego... Robiłem ostatnio zdjęcia na turnieju, zdjęcia w JPG... średnio każdy plik zajmował 11-13 MB. RAW to byłoby 30-40 MB.

        Skomentuj

  2. albi37
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-09-12 16:49

    szkoda, że ksiąg rachunkowych nie zarchiwizują na dysku i nie przekażą do sądu...

    Skomentuj

    1. lucjanos
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-12 19:30

      A Ty jesteś z tych od polowania na czarownice ?

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-13 10:50

      wośp co roku przekazuje pełne sprawozdanie finansowe, jest jak atakowane wolne oprogramowanie, które ponoć "ukradło" kod z komercyjnych systemów.

      ja za to chociaż raz bym chciał zobaczyć informację roczną z rozliczenia caritas. serio.

      Skomentuj

    3. pawbuk6
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-13 11:13

      Prokuratura właśnie zakończyła prowadzone od 3 lat śledztwo dotyczące WOŚP. Jeśli przez 3 lata prokuratura pod wodzą Pana Z. nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości, to Owsiak najprawdopodobniej jest najuczciwszą osobą w tym kraju...

      Skomentuj

    4. albi37
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-13 13:55

      WOŚP daje sprawozdania roczne - czyli ile wpłynęło pieniędzy oraz ile wypłynęło mniej więcej na co - tyle, każdy może sobie to przeczytać, sprawdzić. Takie sprawozdania daje każda fundacja, stoważyrszenie itp - tak samo Caritas i inne.

      Jednak w takim sprawozdaniu są pozycje jak: "usługi obce", "działania statutowe" i doskonale wiemy ile na to pieniędzy idzie, ale nie wiemy na co dokładnie te pieniądze idą, czy np do firmy pana Owsiaka i za co.

      Fakty są takie, że Owsiak przed sądem powiedział (jest nagranie), że nie jest w stanie dostarczyć ksiąg rachunkowych, bo to ciężarówka dokumentów. Sędzia stwierdził, że Owsiak ma dostarczyć to w formie cyfrowej pod groźbą grzywny - więc Owsiak zapłacił grzywnę i nie spełnił woli sądu.

      Zrozumcie dzieci, że takie jest prawo, przykładiwy pan O. może mieć fundację i agencję reklamową - może więc w imieniu fundacji kupić od swojej firmy usługi reklamowe za grube pieniądze. Może też kupić wypasiony samochód na fundację, dla prezesa - ale jak on jest presesem do de facto, jest to samochód dla niego. Jeżeli człowiek jest marką to trudno podważyć, że każde jego działanie (z wakacjami w Afryce) może być usugą reklamową.
      To jest legalne i są uzasadnione podejżenia, że tak działa pan Owsiak, których w żaden sposób nie rozwiewa.

      Podam jeszcze przykład pary polskich celebrytów co na koszt swojej fundacji, która miała pomagać dzieciom w Afryce - pojechali pomagać dzieciom w Afryce, 3 tygodnie w luksusowym hotelu, a dzieciom kupili 30 wyprawek szkolnych. To też jest legalne, wydać kilkadziesiąt tys. na wakacje, a może 2-3 tysiące na rzeczywistom pomoc.

      Skomentuj

  3. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-09-12 17:43

    bida, ja mam 6czke ale PRO :)

    Skomentuj

  4. lucjanos
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-09-12 19:31

    A ja 8czke i też PRO z 5letnią gwarancją. Dysk rakieta, ale chrupie trochę. :)

    Skomentuj

  5. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-13 10:54

    a ja mam IDE 8GB przechwalaki jedne :)

    Skomentuj

  6. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-13 19:44

    WOŚP to naciąganie ludzi.
    Jedyna osoba która na tym zarabia to wiadomo która.
    No może nie jedyna bo ten osobnik zatrudnia też tam żonę...
    ale wybór dysków prawidłowy - Seagate robi najlepsze i najbardziej trwałe dyski.

    Skomentuj

    1. Vendeur
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-13 23:02

      No tak, bo kraj i NFZ ludzi nie naciąga... Popatrz w szpitalach skąd pochodzi nowoczesny sprzęt jakim dysponują. W większości jest albo od WOŚP albo z UE.

      Skomentuj

  7. studionti
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-13 22:19

    Mam bardzo złe doświadczenia, ale po tym "artykule" będę się trzymał od nich jeszcze dalej :-)