Na topie

Wystawiasz na Allegro, sprzedajesz na Allegro

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Serwis Allegro ogłosił, że będzie karał (w najgorszych przypadkach nawet blokadą konta) w przypadku „składania propozycji zakupu lub sprzedaży towaru poza Allegro, zakładania klientom Allegro kont w sklepach internetowych i dołączania ulotek do zakupionych na Allegro towarów”.

Wystawiasz na Allegro, sprzedajesz na Allegro

A A

Nie brakuje sprzedawców, którzy traktują Allegro jedynie jako miejsce do przedstawiania swojej oferty i docierania z nią do szerokiego grona odbiorców, a samą sprzedaż prowadzą „pod stołem”. Serwis nie będzie już tolerował takich praktyk.

Allegro zapowiada walkę o swoje

W oficjalnym komunikacie Allegro czytamy, że sprzedaż poza serwisem czy targowanie się będzie karane, a w najbardziej „bezczelnych” przypadkach może zakończyć się nawet blokadą konta. To drugie grozi przede wszystkim tym użytkownikom, którzy wprost zachęcają klientów do „wyjścia poza ramy platformy”.

To nie koniec, bo odpowiednio karani będą również sprzedawcy, nawołujący do dokonywania zakupów w ich prywatnych sklepach internetowych. Krótko mówiąc: jeżeli wystawiasz produkt na Allegro, tam też powinieneś go sprzedać.

Jeszcze więcej zmian

Allegro chce w ogóle zakazać jakiejkolwiek promocji własnych usług poza Allegro. Niedozwolone będzie nawet dodawanie ulotek reklamowych do paczki z produktem. Jeżeli okaże się, że sprzedawca dodaje „co nieco od siebie”, będzie mógł zostać zbanowany.

Allegro będzie również monitorować treść korespondencji na linii sprzedawcy-klienci – nie na bieżąco, lecz wyrywkowo. Za składanie propozycji łamiących regulamin będzie można w najgorszym wypadku utracić dostęp do konta, a przy bardziej pozytywnych rozstrzygnięciach: otrzymać upomnienie lub zostać ukaranym obniżeniem pozycji ofert.

Zmiany dla dobra Allegro i klientów

Nie można się dziwić właścicielom serwisu Allegro, że są oni niezadowoleni z „nieczystych” zagrywek sprzedawców. W komunikacie zapewniają oni jednak, że nie chodzi o własne korzyści, lecz o dobro klientów.

Finalizacja zakupów na Allegro to bowiem bezpieczeństwo (w postaci Programu Ochrony Kupujących i systemu Allegro Finanse), wsparcie obsługi serwisu oraz inne korzyści (takie jak dostęp do historii zakupów).

Źródło: Allegro, Business Insider

Odsłon: 8632 Skomentuj newsa
Komentarze

47

Udostępnij
  1. Zwis88
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-02-24 15:41

    No to 99% polskich sklepów internetowych padnie Xd

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-02-24 15:53

      Ciekawe co będzie z X-KOM, on tam w czołówce handlarzy na alle-drogo jest i mocno się reklamuję

      Skomentuj

      1. Zwis88
        Oceń komentarz:

        16    

        Opublikowano: 2018-02-24 16:21

        ale oni już nie potrzebują reklamy, zniknęliby z allegro to i tak obrót będą mieli, gorzej z małymi sklepami internetowymi, które przez allegro szukają klientów, którzy potem przechodzą do sklepu i kupują taniej bo bez prowizji aledrogo, a te są coraz wyższe i to już zakrawa o śmieszność

        Skomentuj

        1. marcin1ja1
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-02-25 10:26

          A X-KOM nie jest czasami finansowo powiązany z grupą allegro?

          Skomentuj

    2. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-02-25 00:55

      Jakby mieli jakieś sensowne zasady, regulamin i normalny ludzki cennik to by jeszcze więcej ludzi przylazło i mało kto co by robił pod stołem bo z samej powiększonej ilości aukcji mieliby dużo większe obroty.
      "dołączania ulotek do zakupionych na Allegro towarów" - Kolejna kpina nie wymagająca komentarza. Takie serwisy jak AliExpress, eBay, Amazon, QXL myślicie, że osiągnęły duży zasięg przez takie dociskanie śruby i durne zasady jak na allegro? Jak kolega niżej. Kupować z zagranicznych serwisów albo ze stron sklepów. Niech padnie przynajmniej na jakiś czas ten monopol.

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-26 17:16

      ja tam się cieszę :) może wreszcie sklepy się wyniosą z allegro :) ja ofert i tak szukam przez ceneo, skąpca i tym podobne, bo opieranie się na allegro jest proszeniem się o wydrenowanie własnego portfela.

      Skomentuj

  2. BartekPoznan32
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-02-24 15:41

    A czy promowanie własnego sklepu ponad ofertami zwykłych allegrowiczów korzystając z pozycji jaką się na ich plecach zrobiło też jest dla dobra klientów?

    Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    18    

    Opublikowano: 2018-02-24 15:45

    Problemów by nie było gdyby nowy właściciel nie podniósł prowizji o prawie 100%


    1,5% Komputery stacjonarne, Laptopy
    9% Części do laptopów
    4% Podzespoły komputerowe (ram,proc,płyta główna)

    2% Telewizory
    4% Opony i felgi
    3% Aparaty cyfrowe, Aparaty analogowe, Obiektywy, Telefony komórkowe
    5% Rowery i Akcesoria
    6% Konsole i automaty
    7% Gitary i akcesoria, Instrumenty klawiszowe i MIDI, Drukarki i skanery PC
    8% Delikatesy
    10% Filmy, Muzyka, Odzież, Obuwie, Dodatki, Biuro i Reklama
    10% Biżuteria i Zegarki
    10% Karmienie dziecka
    10% Zabawki
    10% Książki i komiksy
    15% Rękodzieło, Erotyka


    wyższa prowizja = wyższa chęć ominięcia prowizji

    Skomentuj

    1. Allegro
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2018-02-25 15:39

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Prowizje w Allegro zaczynają się od 1,5% (Laptopy), a 10% osiągają tylko w niedużej części kategorii. Zmiany w naszym cenniku z jednej strony podnoszą wysokość prowizji od sprzedaży, ale jednocześnie likwidujemy prowizję za wystawienie oferty oraz inne dotychczas występujące opłaty a także bierzemy na siebie koszty związane z hostingiem zdjęć. Sprzedający nie poniesie więc żadnego ryzyka wystawiając na Allegro swoje produkty. Nie zapłaci za dodatkowe zdjęcia prezentujące ofertę. To jedna z przewag internetu nad tradycyjnym handlem, gdzie płaci się za wynajem sklepu w galerii handlowej czy stoiska na targowisku, nawet jeśli niczego się nie sprzeda. 

      Skomentuj

      1. gatto_nero
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-02-25 17:46

        Allegro to żart - koszty z hostingiem zdjęć ... macie hostujcie tutaj za darmo http://prntscr.com/ijk42x :D

        Skomentuj

      2. Cleaner_1980
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-26 03:54

        Kupiliście gotową firmę o pozycji monopolu i wydane pieniądze chcecie zamortyzować w 3 lata na absurdalnych prowizjach.

        10% to już przesada, i to jeszcze w kontekście wprowadzenia własnego sklepu, który pozostałych sprzedających stawia w pozycji skazanej na porażkę przy próbie konkurowania z Wami.

        Wasze zachowanie to typowy przykład drenowania firmy i pompowania wyników finansowych przed dalszą sprzedażą.

        W artykule jest informacja o dostępie do historii zakupów. Mnie to bawi gdy przypomnę sobie, że likwidując wszystkie stare komentarze skasowaliście historię zakupów z ponad 10-ciu lat.

        Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-26 17:18

      ja robię tak. jeśli już szukam na allegro, to jak znajdę to szukam tego samego towaru innymi metodami. często wpadam na ten sam sklep, który na własnej platformie życzy sobie niższej kasy. nawet nie muszą mnie naganiać do omijania alledrogo :D

      Skomentuj

  4. CrisPL
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2018-02-24 15:53

    Przyjdzie dzień, że allegro padnie. Nowy właściciel zmienia ten serwis na gorsze.

    Skomentuj

    1. drcocaina
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-02-25 10:03

      Paś może nie padnie ale przydałby się kolejny taki duży gracz na rodzimym rynku.

      Skomentuj

      1. Mighn
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-25 14:13

        zawsze jest eBay... ciągle mało w Polsce popularny.

        Skomentuj

  5. angelboy
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-02-24 15:59

    allegro właśnie kopie sobie grób, już i tak przez ich praktyki mało tam zaglądam bo ceny poszybowały do góry, ale spokojnie :) przejadą się niemcy na gó.wnie, zawsze zostaje Alliexpres, ebay, olx czy chociażby fejsbuk :)

    Skomentuj

    1. harukapl
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-02-24 16:22

      ebay nie lepszy tam to dopiero zdzierają, zwłaszcza jak sprzedajesz coś poza krajem, dochodzą ładne opłaty, dodatkowo paypal zdziera, a większość osób nie chce płacić jak podajesz nr konta. Aliexpress jest super wyjściem tym bardziej że sporo rzeczy na Alledrogo jest tam dostępna znacznie taniej.

      Skomentuj

      1. gatto_nero
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-25 17:48

        Ale masz dostęp do całej europy a nawet świata... Paypal działa tak że po prostu oddają pieniądze jak cię ktoś oszuka a nie czekają aż pójdziesz na policję ... odpowiem na pytanie Paypal oddał mi 2x kasę a Payju 0x

        Skomentuj

  6. chrisplbw
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-24 16:00

    Mogą sobie sprawdzać korespondencję, bo ile osób odpisuje sobie przez Allegro otrzymując z pierwszą wiadomością maila potencjalnego kontrahenta. :)

    Skomentuj

  7. mutissj
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-02-24 16:05

    jak ludzie nie będą protestować to doje*ią prowizję 20% od wszystkiego XD, według mnie max uczciwa prowizja to 5%, a powyżej to już HARACZ.

    Skomentuj

  8. BartekPoznan32
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-02-24 16:08

    Dodam że sam od momentu podniesienia cen, jeżeli chcę coś kupić w Polsce i akurat zajrzę na allegro, to obliczam ile sprzedawca płaci myta (https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat-0KXk3ggX2uA), po czym kontaktuje się z nim telefonicznie bądź mailowo (przeważnie sprzedawca ma sklep, telefon, maila) i pytam czy sprzeda mi przez swój sklep za kwotę pomniejszoną o prowizję.

    Tak się kończy zdzieranie.

    Skomentuj

    1. anemus
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-24 22:00

      Też ZAWSZE szukam bezpośredniego kontaktu z sklepem.

      Skomentuj

    2. Allegro
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-02-25 15:46

      Transakcje zawierane "poza Allegro" nie są objęte żadną ochroną. Nie możesz skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Jeśli coś pójdzie nie tak, jesteś zdany na siebie. My z kolei mamy całkiem skuteczną ochronę kupującego - w przypadku, gdy nie otrzyma on przedmiotu lub otrzyma przedmiot znacząco odbiegający od opisu, może on wnioskować o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze - dostanie 100% zwrotu środków.

      Skomentuj

      1. gatto_nero
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-02-25 17:50

        Do zgłoszenia na policję nie potrzebujemy Alledrogo - niech sznowny serwis nie wmawia ludziom, że nie mamy bez niego swoich praw.

        Skomentuj

        1. przempry
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-02-25 21:36

          Dokładnie. Normalne serwisy (PayPal) oddają kasę po deklaracji, że np. nie dostałem towaru. Jeżeli sprzedający nie jest w stanie udowodnić, że wysłał to nie ma dyskusji. Na Allegro zrobiłem kiedyś "spór" pokazując dowody wpłaty i korespondencję ze sprzedawcą (czapka za parę złotych, nie chce mi się w tej sprawie chodzić na Policję). Przez kilka dni Sprzedający nie raczył skomentować sporu i Allegro stwierdziło, że... SPÓR JEST NIEROZSTRZYGNIĘTY :)

          Skomentuj

      2. BartekPoznan32
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-26 11:41

        Korzystałem z programu ochrony kupujących przy zakupie produktu cyfrowego. Domyślam się że sprzedawca prawdopodobnie używał kradzionych kary kredytowych bo szybko zablokowano mi to co kupiłem. Po bardzo ciężkich bojach włącznie z osobistym stawieniem się na Policji i opisywaniem w szczegółach z parunastoma wydrukami z maila, aukcji itd, przyjeli zgłoszenie. Dopiero wtedy mogłem zacząć (bo to jest cały osobny proces) ubiegać się o udział w tym waszym programie i oczywiście odzyskałem tylko _połowę_ pieniędzy. Straciłem na to wszystko kilka dni i szybciej bym to zarobił.

        I to głupkowate tłumaczenie allegro - no ale przecież otrzymał pan produkt (kij że zablokowali zaraz później), więc należy się tylko połowa...

        Gdyby Policja nie przyjeła zgłoszenia (osoba przyjmująca nie zrozumiała o co chodzi, 'internety' wiadomo) to można zapomnieć o jakimkolwiek programie "ochronnym".
        Dodam ku wyjaśnieniu - firma w ogólnym rozrachunku nie oddaje wam ze swoich, tylko z pieniędzy swojego ubezpieczyciela, a ten wymaga aby poszkodowany zgłosił zgłosił służbom - i dlatego rozkazują wam drałować do Kulsonów. Oczywiście nie dowiecie się tego od nikogo chyba że byłego pracownika.

        Tak więc proszę tak się nie reklamować tym programem bo to tylko slogan.

        p.s przejedziecie się na kasowaniu ludziom komentarzy jakie zebrali przez lata i durne promowanie własnego sklepu.

        Skomentuj Historia edycji

  9. kropak
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-02-24 16:26

    Niedługo każą płacić za oglądanie ofert :D a konkurencja nie śpi. Czekamy z otwartymi rękoma kiedy wejdzie do nas aliexpress zobaczymy co wtedy będzie robić allegro. Ich zmiany wyglądu strony i całego układu jest po prostu do du...

    Skomentuj

    1. winged
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-02-24 17:34

      Aliexpress wejdzie tak jak amazon wchodzi...

      Skomentuj

      1. anemus
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-24 21:58

        Żebyś się nie zdziwił ;-)

        Skomentuj

  10. krzycho1982
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-02-24 18:03

    ostatnio sprzedałem swoja 1070 i trafiłem na jakiegoś cepa zażądał wysyłki pobraniowej choć takiej nie było w aukcji ja nie wysłałem za pobraniem on nie przelał kasy co zrobiło allegro zdarło zemnie 72zł prowizji choć transakcja nie doszła do skutku zwrot prowizji niemożliwy bo cep klikną ze nie zrezygnował jednym słowem okrada ludzi w białych rękawiczkach mam nadzieje ze padną

    Skomentuj

    1. Allegro
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-02-25 15:54

      Jeśli wystawiając swoją ofertę nie zaznaczyłeś w niej opcji wysyłki za pobraniem, nie miałeś obowiązku realizowania takiego zamówienia. Klient, składając ofertę kupna w Twojej ofercie jednocześnie akceptuje warunki w niej zawarte. Jeśli kupujący nie potwierdził Twojego powodu z wniosku o zwrot prowizji możesz skorzystać z odwołania: https://pomoc.allegro.pl/kontakt/#subjectId=c462e1db-97f7-4747-a652-8dca3b37325c. Chętnie Ci pomożemy.

      Skomentuj

      1. gatto_nero
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-02-25 17:52

        Z allegro nie da się normalnie skontaktować. Zlikwidowali Cafe Allegro. Nie ma nru telefonu tylko jakiś kreator odpowiedzi. Kojaży mi się to z CORPO. Więc nie ma tam rzadnej ochrony tylko mistyczne bajki jakoby allegro nas taką otaczało.

        Skomentuj

      2. krzycho1982
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-26 15:33

        wy i pomoc jakiś żart !! próbuje się odwalając ale pracownik odmówił zwrotu prowizji!!! i co dalej kasa się zgadza wiec macie mnie w dupie 12 lat z wami najwyższy czas szukać alternatywy

        Skomentuj

  11. ECRYGIGS
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-02-24 18:41

    Lepiej niech się wezną za sprzedawców, którzy oferują produkt jako dostępny, a w rzeczywistości go brak. Po uwczesnym przelaniu kasy sprzedawca mi pisze, że produkt ,,Xenony do audi,, towar będzie dostępny za 2-3 tyg.????
    Piszę do niego, że nie mogę tyle czekać i proszę o anulowanie, a Allegro wysłało mi warn!?

    Skomentuj Historia edycji

  12. lkozierowski
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-02-24 18:48

    Dla dobra klientów....buhahahahahahahaaaaa..................

    Skomentuj

  13. skatan
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-02-24 19:02

    na alleDrogo juz od dawna nic nie biore .. chyba że coś na wczoraj....

    a tak jest ALI, GB, BG.... te 3 miejsca mi stykaja :P
    poza tym na alledrogo jest to samo + minimum 30% do ceny...

    poza tym na Alim jak cos jest nie tak to się spór zaklada ....
    i w 80% przypadkow bylo na moja korzyść rozstrzygane...
    a jak jakis badziew przyjdzie to nie dosyc ze nie odsylam to jeszcze 100% kasy zwroca....

    podzenia na ALLEDROGO w takich sytuacjach ...

    Skomentuj Historia edycji

  14. Ragnar Lothbrok
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-02-24 19:25

    Allegro niegdyś było moją ulubioną platformą, ale teraz już szukam sprzętu na różnych znanych mi sklepach.
    Jeżeli coś potrzebuję to przeszukuję ebay'a Allegro już tylko w ostateczności, oni nie chcą by ktoś sprzedawał na boku, bo im pieniążki uciekną. Ale spokojnie, teraz podoją troszkę aż w końcu upadną.

    Skomentuj

  15. anemus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-02-24 21:55

    Ostatnio nigdy nie kupuję przez allegro dla zasady.Pasożytów należy tępić.

    Skomentuj

  16. netpoint.systems
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-25 11:26

    Allegro ... z łezką w oku wspominam 2005-2006 rok, dzisiaj struktura kategorii jest tak rozwodniona ze z trudem mozna uzyskac jakaklwiek sprzedaz, no chyba ze ma sie ceny dumpingowe.

    Skomentuj

  17. Damian_jo
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-25 11:44

    Allegro będzie również monitorować treść korespondencji na linii sprzedawcy-klienci – nie na bieżąco, lecz wyrywkowo.

    Dlatego allegro ostatnimi czasy zezwala na darmowe 10/20/50 darmowych wystawień bo liczą się z tym że zarobią dużo więcej na prowizji - boją się o to że firmy wystawią za frajer a sprzedadzą na boku...

    Co raz bardziej jestem załamany postawą Allegro - tak jak nasza klasa czy gadu gadu - pod władzą innego właściciela - upada.

    Skomentuj

  18. szydas
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-25 12:26

    Chyba nie możnas wysłać jaśniejszego sygnału o swoim upadku, niż ten wysłany przez Allegro. To trochę tak, jakby drogi osiedlowy sklepik banował klientów za zakupy w markecie...

    Skomentuj

  19. gatto_nero
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-25 17:44

    Alegro może mnie podałować w 4 litery - po tych wszystkich zmianach to jest to śmieszny serwis na który nawet nie wchodzę. Kupuję u konkurencji i sprowadzam rzeczy z całego świata włączając w to oczywiście Chiny. Nie ma senu przepłacać. Ostatnio brałem nawet z USA ;) Pozdrawiam dawców kapitału na Alledrogo.

    Skomentuj

  20. silver2004
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-02-25 17:50

    Hipokryzja - to dla dobra klientów nie tak dawno skasowali wszystkie komentarze, po których można było poznać kto jest kto i czy warto interesy robić? ;-)

    Skomentuj

    1. gatto_nero
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-02-25 17:58

      Dokładnie - Allegro okradło nas z komentarzy!

      Skomentuj

  21. Kershav
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-01 13:57

    Tak samo Allegro jakiś miesiąc-dwa temu zablokował mi konto bo uznali, że towar sprzedaje mój znajomy, któremu konto zablokowali z półtora roku temu. Kazali wysłać zdjęcia swojego dowodu z dwóch stron na tle wystawianego towaru aby potwierdzić, że ja jestem właścicielem i konta i wystawianych przedmiotów. Wysłałem. Droga Pani podziękowała i powiedziała, że i tak nie odblokują mi konta bo mój znajomy ma zablokowane swoje xDD

    Skomentuj

  22. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-01 14:00

    nagle allegro zobaczyło swą ręke w nocniku i od razu takie działania, co za twarde stanowisko
    dodam od siebie, kiedyś wystawiłem karte graficzną na sprzedaż, pewien typek wygrał licytacjie a po licytacji zażądał abym mu obniżył cenę ale allegro nie reagowało, jedynie oddali prowizje, mój zmarnowany czas juz sie nie liczy i chyba nawet nie dostał ostrzezenia

    Skomentuj

  23. daro7557
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-03-03 20:09

    Na Allegro najbardziej denerwują mnie Janusze, co wygrywają licytację i urywają kontakt albo jeszcze gorsze Mirki, co wygrywają licytację załóżmy za 1000zł a potem wysyłają wiadomości typu "900zł z wysyłką i jutro robię przelew".