Na topie

Sony idzie za trendami - Xperia XZ2 i XZ2 Compact z ekranami 18:9 i bez złączy słuchawkowych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: MWC 2018 Sony Xperia Producenci: SONY

Kolejne źródła sugerują, iż Sony porzuci dotychczasową stylistykę swoich smartfonów. Czekają nas zauważalne zmiany, w przeciwieństwie do kwestii wydajności. Tej nadal brakować nie będzie.

  • Sony idzie za trendami - Xperia XZ2 i XZ2 Compact z ekranami 18:9 i bez złączy słuchawkowych
A A

Sony będzie najprawdopodobniej jednym z ważniejszych wystawców na targach MWC 2018. Nie jest jasne, ile smartfonów zaprezentuje, ale pewne wydają się premiery przynajmniej dwóch modeli - Xperii XZ2 i Xperii XZ2 Compact. Wiemy o nich coraz więcej.

Ze Szwedzkich źródeł napłynęły konkrety na temat specyfikacji. Potwierdzają wcześniejsze sugestie, iż japoński producent odejdzie od dotychczasowej stylistyki swoich smartfonów i postawi na rynkowe trendy. Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact cechować mają się wyświetlaczami (odpowiednio 5,7" oraz 5", wspierającymi HDR) o odchudzonych ramkach i proporcjach 18:9.

Obudowy będą najpewniej delikatnie zakrzywione, niestety zabraknąć ma złączy słuchawkowych, co może się niektórym osobom nie spodobać. Czytniki linii papilarnych znaleźć mają się na tylnych panelach.

Xperia XZ1
Szerokie ramki wokół ekranu i prostokątna bryła to główne zarzuty wobec stylistyki smartfonów Sony, tu Xperia XZ1.

Większy model zaoferuje zapewne wyświetlacz o wyższej rozdzielczości i pojemniejszą baterię, być może także bardziej rozbudowane możliwości fotograficzne. Nie powinno być za to różnic w wydajności. Obydwie nowości napędzać ma procesor Qualcomm Snapdragon 845 współpracujący z 4 GB RAM.

Te same źródła sugerują, iż Xperia XZ2 kosztować będzie 799 dolarów, a Xperia XZ2 Compact zauważalnie mniej, bo 599 dolarów.

Od premiery na MWC 2018 do rynkowego debiutu nie powinno minąć wiele czasu. Sprzedaż ruszyć ma już 6 marca.

Źródło: xperiablog

Odsłon: 5872 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Rebelmind
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-02-21 16:30

    Nie jestem na bieżąco z ofertą Sony, ale Xperia XZ2 to ma być flagowiec? 4 GB Ramu w 2018 roku?

    Za 5 cali 18:9 ze Snapem 845, 1080p i 6 GB Ram mógłbym rozumieć takie ceny - w końcu ZX2C nie będzie mieć żadnej konkurencji. Ale tak to $600 za coś, co wcale nie chodzi lepiej niż taki Honor 8 praktycznie i jedynie apart mógłby być tymi killer featurem?

    Skomentuj

    1. xchaotic
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-21 18:17

      mogliby dac nawet 16GB RAM a i tak nie kupie 'flagowca' - prostu 2-3GB mi wystarcza, a taki tel moge miec za 100-150 usd/eur

      Skomentuj

    2. paskudec
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-22 12:45

      A po co Ci więcej niż 4GB?
      Serio pytam bo mi cały czas starcza 3.

      Skomentuj

  2. zakius
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-02-21 16:57

    czy oni są upośledzeni? jak tak zrobią to nikt tego nie kupi... chociaż nie, nadal compact będzie jedynym smartfonem na rynku (zakładając, że te .3" to przez przedłużenie, a na szerokość nic nie dojdzie) i sprzeda się tak dobrze, że do premiery następnego nie zostanie nic w sklepach, a oni będą z siebie dumni, że takie doskonałe zmiany wprowadzili...

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-02-22 01:01

      Ale jak będzie miał marną baterię w stosunku do przekątnej, to nie zachwyci, ale moim zdaniem to fake info. Nawet zdjęcia nie dodali...

      Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-02-21 17:52

      Tylko, że ta zmiana ma miejsce wyłącznie w smartfonach, które nie są tylko sprzętem audio i nie ma nic wspólnego z postępem.

      W przenośnym sprzęcie audio nikt, powtórzę nikt nie ma nawet pomysłu, by zrezygnować z jacka.
      Powód jest prosty - nie ma na rynku rozwiązań, które mogłyby skutecznie zastąpić słuchawki na kablu.

      Skomentuj Historia edycji

  3. jaredj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-21 17:46

    bez złącza słuchawkowego i jeśli z lcd a nie oledem to dla mógłby nie istnieć

    Skomentuj

  4. scoobydoo19911
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-21 19:33

    Jeżeli nie będzie gniazda 3.5mm to faktycznie lipa straszna. ekrany 18:9 mnie jako pożeraczowi multimediów raczej zwisają i powiewają. Ramki w sumie też nie muszą być jakieś bardzo wąskie ale ja jestem posiadaczem lotniskowca XZ premium w kolorze opulent red(a jakże) więc moje zdanie chyba się nie liczy ;)

    Skomentuj Historia edycji

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-22 01:00

      To byłby przykład zasługujący na nagrodę Darwina, gdyby zrobili bez Jacka. Do tej pory nie było problemu z robienie IP68 z Jackiem na wierzchu a tutaj bez Jacka. I to z Snapdragonem 845 ?? Nie wiem jak 845, ale 835 z tego co kojarzę ma jeden z najlepszych DAC na rynku, w sprzęcie audiofilskim próżno takiego szukać... A Ci olewają i nie wyprowadzają na zewnątrz wyjścia z niego... baju baju...

      Skomentuj

  5. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-21 21:08

    Kolejne plotki.
    Po pierwsze Sony nie zaprezentuje XZ2, bo do tego jeszcze mamy pół roku (2 flagowce pod koniec roku i większy na początku roku). Będzie to odpowiednik XZ Premium i XZs.
    Po drugie nie tak dawno czytałem, że ich nowy smartfon jednak będzie miał wejście 3.5 jack. Więc jak to jest?
    W skrócie nie warto patrzeć na plotki, bo są one nic nie warte - trzeba poczekać na prezentacje.
    PS Nie tak dawno temu twierdzono, że iPhone 8 i 8S będzie miał samsungowy edge i co? I nie miał.

    Skomentuj

  6. Barubar24
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-21 21:35

    Czytnik linii papilarnych z tyłu, za to z przodu jest tyle miejsca na dole ekranu, że spokojnie mógłby wylądować A380 ... no ale na czytnik to zbyt mało miejsca. Gdzie tu sens?.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-02-22 00:38

      Bo czytnik lini papilarny z tyłu jest wygodniejszy ?? Nie wiem, wydaje mi się, że tak jest. Dla mnie to bezużyteczne coś, co jak już musi być, to niech będzie z tyłu, bym łatwo mógł to zakleić i nie używać.

      Skomentuj

  7. pablo11
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-02-22 01:04

    Dla mnie bomba jeśli wypuszczą ZX2 Compact. ZX1 Compact wydaje się ciekawym telefonem, a po wypuszczeniu ZX2 Compact stanieje do ceny w której będzie sie go opłacało go kupować. Jak nie stanieje do 1000-1400zł, to pewnie pozostanie polowanie na X Compact. Za >1500zł nie zamierzam kupować telefonu.

    Skomentuj

  8. angelboy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-22 07:48

    że też jeszcze można spotkać fanatyków takich ociosanych klocków :) jeśli chodzi o design to Sony jest sto lat za murzynami niestety ...

    Skomentuj

    1. scoobydoo19911
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-22 12:18

      Powiedz proszę co rozumiesz przez słowo design? Nijakość i brak indywidualizmu forsowany przez największych graczy rynku? LG z modelem g5 jeszcze próbowało być inne jednak nie wyszło im to na dobre niestety. Największą zmianą jest pozorny brak ramek na zaokrąglonych na narożnikach ekranach 18:9 ale w tym kierunku idą już praktycznie wszyscy. Nie widać w tym żadnego dzieła sztuki użytkowej, tylko i wyłącznie wyścig producentów elektroniki na cyferki promujące produkt.

      Skomentuj

      1. angelboy
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-24 10:57

        bo widzisz multipla też miała swój, jak to określiłeś - "design" i dlatego była najbrzydszym i w sumie jednym z gorszych samochodów ;) dalej będziesz mówił o "dizajnie" :)

        Skomentuj

        1. scoobydoo19911
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-25 13:34

          Zadałem proste pytanie a Ty dalej nie potrafiłeś mi odpowiedzieć. A co do multipli piękna nie była i nie będę się o nią kłócił. Należy jej jednak oddać że swego czasu znalazła się w muzeum sztuki współczesnej w Nowym Jorku

          Skomentuj

    2. paskudec
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-22 12:43

      Wydawało mi się, że nie należy krytykować gustów innych osób, aleee.. ja już stary jestem :)

      Sony faktycznie ma design jeszcze z czasów pierwszej xperii Z - i mi się to nawet podoba :) ostatnio sobie porównywałem wizualnie LG G6, LG v30 i Samsung S8 - mało kto po zdjęciach był w stanie prawidłowo wskazać producenta (sprytniejsi rozpoznawali po tapecie). A Sony każdy bezbłędnie rozpozna.

      Poza tym jest jeszcze kwestia nakładki producenta - od czasów Xperia Live niezmiennie najbardziej podoba mi się ich nakładka.
      Przez miesiąc używałem Note 8 i tamtejsze cukierkowe ikonki i cały samsungowy GUI mnie po prostu odstręczał - zamiast tego dalej sobie używam XA1, a note'a oddałem.

      Skomentuj

    3. angelboy
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-24 11:01

      no i pojawił się nowy artykuł, mówiący jakoby Xperia miała zmienić wygląd swojego XZ2 :) jest dużo bardziej biznesowy i bardziej elegancki

      Skomentuj

  9. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-02-22 11:19

    No tak za to samsung ma nowoczesny wygląd jak nic.