Konsole do gier

Zwlekasz z zakupem Nintendo Switch? Kiepski pomysł

opublikowano przez w dniu 2019-11-13

Nintendo Switch nie może narzekać na brak zainteresowania. Jeśli ktoś przymierzał się do zakupu konsoli, ale jednocześnie czekał na spadek ceny to w najbliższej przyszłości nic takiego raczej się nie wydarzy.

Nintendo Switch ma przez dłuższy czas utrzymywać cenę

Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo, w ostatnim wywiadzie pochylił się nad kilkoma kwestiami dotyczącymi wymienionej platformy dla graczy. Jak stwierdził, obecnie nie ma żadnych planów zakładających obniżenie ceny Nintendo Switch.

Co ciekawe, jako powód takiego stanu rzeczy podawana jest przede wszystkim chęć dalszego zachęcania klientów do zakupu. Shuntaro Furukawa sugeruje, że utrzymywanie ceny na tym samym poziomie pozwala wywoływać u klientów poczucie sięgania po produkt premium.

Alternatywą pozostaje Nintendo Switch Lite

Jak długo producent będzie obstawał przy takim stanowisku? Wedle słów prezesa Nintendo, „tak długo, jak będzie to możliwe”. Wygląda zatem na to, że poza liczeniem na czasową promocję któregoś ze sklepów, alternatywą pozostaje Nintendo Switch Lite. Wprawdzie różnic względem większego brata jest tu kilka, ale przekłada się to na cenę niższą o kilkaset złotych.

Trudno być zdziwionym, Nintendo Switch sprzedaje się świetnie

Shuntaro Furukawa doskonale wie, że może sobie na takie zapowiedzi pozwolić. Systematycznie publikowane są dane na temat sprzedaży konsoli i za każdym razem są one dla producenta bardzo optymistyczne. Gracze wciąż chętnie sięgają po tę platformę.

Wedle ostatniego raportu, sprzedaż Nintendo Switch przekroczyła już 41 mln egzemplarzy. We wrześniu do sklepów trafiło Nintendo Switch Lite i wystarczyło 11 dni do osiągnięcia niemal 2 mln sprzedanych egzemplarzy. I w tym przypadku można zatem mówić o ciepłym przyjęciu.

Źródło: Nintendo, kitguru

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

2
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    lite nie jest marną alternatywą tylko produktem po prostu lepszym
    Zaloguj się