Na topie

Klasyczne menu Start w Windows 8

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne Tematyka: Porady Windows Windows 8 Windows 8.1

Sposoby na przywrócenie menu

A A

Jak już chyba wszyscy wiedzą w Windows 8 nie ma klasycznego przycisku rozwijającego menu Start. Mamy za to menu z kafelkami, które wielu osobom po prostu nie podoba się. Na szczęście jest kilka sposobów na przywrócenie tradycyjnego menu Start.

ViStart

Bardzo ciekawą propozycją na przywrócenie znanego z Windows 7 menu jest ViStart. Aplikacja działa także ze starszymi edycjami Windows (poczynając od XP)

Uruchamiamy pobraną ze strony wersję instalacyjną programu i przechodzimy przez proces instalacji.

Na ekranie wyboru skórki menu zaznaczamy „Windows 8 Start Menu Replacement”.

ViStart menu

Kolejne okienko informuje nas, że aktualnie brak miejsca na przycisk dla nowego menu. Kliknięcie „Next” spowoduje przesunięcie ikon paska zadań i utworzenie ikony menu Start. Zaznaczenie opcji „Skip metro and go straight to desktop” zablokuje wyświetlanie ekranu Start po uruchomieniu Windows.

ViStart - orb installation

Po zatwierdzeniu wszystkich opcji, możemy korzystać z nowego menu.

gotowe menu start z palikacja ViStart

Jeśli nie odpowiada nam wygląd nowoczesnego menu, możemy skorzystać ze skórki imitującej wygląd menu z Windows 7. W tym celu klikamy prawym klawiszem na przycisk Start i wybieramy Options. W wyświetlonym oknie, w zakładce „Style” wybieramy opcję „Windows 7 Start Menu”

zmiana wyglądu menu start z aplikacją ViStart

Po wybraniu odpowiedniej opcji możemy skorzystać z menu znanego z Windows 7. Jego działanie jest identyczne jak oryginału. Działa nawet szybkie wyszukiwanie. Różnica polega na tym, że wyszukiwane są nie tylko aplikacje desktopowe ale także Modern UI.

znane z Windows 7 menu start w Windows 8

W zakładce „Configure” możemy określić zachowanie nowego menu i gorących narożników. Możemy całkowicie je wyłączyć i wymusić wyświetlanie ViStart po wciśnięciu przycisku z logo Windows na klawiaturze komputera.

określanie zahowania menu start w Windows 8 z programem ViStart

Niestety ViStart nie jest dostępne w języku polskim.

 

StartIsBack

Kolejnym programem, który przywraca klasyczne menu jest StartIsBack

Został on przetłumaczony na język polski i w dużej mierze wykorzystuje pozostawiony w Windows 8 kod odpowiedzialny za wyświetlanie menu Start. Aplikacja jest płatna, jednak koszt licencji na 2 komputery to zaledwie 3 dolary. Na stronie autora dostępna jest 30-dniowa wersja testowa pozwalająca sprawdzić możliwości aplikacji przed jej zakupem.

Na początku aplikacja pyta, czy ma być zainstalowana dla pojedynczego użytkownika, czy wszystkich korzystających z komputera. Po potwierdzeniu ścieżki instalacji aplikacja zostaje błyskawicznie zainstalowana. Następnie pojawia się okienko z pytaniem czy chcemy dopasować ustawienia.

dopasowanie ustawień w programie StartIsBack

Do wyboru mamy między innymi styl wyświetlanego menu, rodzaj ikonki i przezroczystość menu Start.

kilka styli wyświetlania menu start w StartIsBack

W zakładce „Przełączanie” możemy określić, czy po starcie systemu Windows wyświetlony zostanie ekran Start, czy też od razu przeniesieni zostaniemy do pulpitu. Zdecydujemy też, które menu ma się pojawiać po naciśnięciu przycisku Start na klawiaturze. Określimy też czy funkcjonować będą gorące narożniki Modern UI.

konfiguracja StartIsBack

W zakładce „Menu Start” znajdziemy długą listę opcji dopasowania menu. Tu określimy co i w jaki sposób ma być wyświetlane.

co ma być wiświetlane w StartIsBack

W zakładce „O programie” znajdziemy natomiast odnośnik pozwalający na aktywację pełnej wersji programu z użyciem zakupionego klucza.

StartIsBack to aplikacja, która jest wizualnie i funkcjonalnie najbardziej podobna do tego co znamy z Windows 7. Jej działanie jest praktycznie identyczne z klasycznym menu Start z poprzedniej edycji Windows.

 

Start8

Start8 to propozycja firmy Stardock, znanego od wielu lat producenta oprogramowania do dopasowywania wyglądu Windows. Jej produkty działały już na edycjach wcześniejszych od Windows XP. Start8 jest aplikacją płatną, jej koszt to 4,99 dolara.

Po starcie aplikacja pyta, czy chcemy skorzysatać z 30-dniowej wersji próbnej, kupić klucz aktywacyjny, czy też odblokować pełną wersję zakupionym wcześniej kluczem.

Star8 - aplikacja do przywrócenia menu start

Wersja próbna wymaga podania prawidłowego adresu email i aktywacji okresu próbnego poprzez otwarcie linku z wiadomości email.

Star8 - wersja próbna

Po instalacji mamy do wyboru dwa style: Windows 7 i Windows 8. Pierwszy z nich emuluje Menu z poprzedniej edycji Windows, drugi „zamyka” nowy ekran startowy w okienku. Ta druga opcja może nie działać przy niższych rozdzielczościach ekranu.

Star8 - dwie opcje do wyboru

Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanych aplikacji, w Start8 mamy szereg opcji konfiguracyjnych, m.in. blokowanie aktywnych narożników i automatyczne wyświetlanie pulpitu.

Star8 konfiguracja

Zaletą aplikacji jest tłumaczenie na język polski oraz podział aplikacji na desktopowe i Modern UI. Oznacza to, że z poziomu menu Start można uruchamiać także aplikacje Modern UI.

menu start i aplikacje modern UI

 

Classic Shell

Gdy w kolejnym oknie pojawi się pasek pobierania pliku kliknij przycisk Uruchom. Kiedy pojawi się okno instalatora kliknij przycik Next, włącz opcję I agree the terms… i znowu kliknij Next. Wybierz folder, w którym ma być zainstalowany program i kliknij Next, a następnie Install. W oknie Kontroli konta kliknij przycisk Tak, a po zakończeniu instalacji kliknij przycisk Finish. W pasku narzędzi pojawi się po chwili ikona Start.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

Po pierwszym kliknięciu ikony Start pojawi się okno, w którym wybierz wygląd menu Start. Możesz wybrać skórkę w typie klasycznym albo systemu XP lub Windows 7. Po kliknięciu okna z podglądem wybranego interfejsu pojawi się dodatkowe okno, w którym kliknij przycisk Tak.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

Od tej chwili po kliknięciu przycisku Start rozwijane będzie klasyczne menu, w którym będziesz miał dostęp do wszystkich zainstalowanych aplikacji. Program wyłącza też interfejs Modern UI więc nie będziesz mógł skorzystać z kafelków.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

Na szczęście w każdej chwili możesz włączyć interfejs Modern UI. W tym celu kliknij prawym klawiszem myszy przycisk Start i z menu kontekstowego wybierz polecenie Ustawienia. W oknie konfiguracyjnym programu kliknij opcję All Settings i otwórz zakładkę Windows 8 Settings. Wyłącz opcję Skip Metro screen i włącz opcję None, a następnie kliknij OK. Od tej chwili możesz w dowolnym momencie przejść do menu Start w interfejsie Modern UI jak i wykorzystać wszystkie obszary aktywne ekranu.

 

Nowy pasek narzędzi

Nieco prymitywnym ale skutecznym sposobem uzyskania klasycznego menu Start jest utworzenie nowego paska narzędzi. Wymaga to jednak pewnego przygotowania systemu. Musisz bowiem włączyć wyświetlanie ukrytych i systemowych folderów.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

W menu Start kliknij kafelek Pulpit, a następnie kliknij w pasku zadań ikonę Biblioteki. W oknie Biblioteki kliknij menu Widok i we wstążce włącz opcję Ukryte elementy.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i z menu kontekstowego wybierz polecenie Paski narzędzi, a następnie Nowy pasek narzędzi.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

W oknie wyboru folderu przejdź do dysku C, otwórz folder ProgramData\Microsoft\Windows\Menu Start i kliknij przycisk Wybierz folder.

Klasyczne Menu Start w Windows 8

W pasku narzędzi pojawi się pasek o nazwie Menu Start. Gdy klikniesz przycisk strzałki umieszczony po jego prawej stronie rozwinie się menu pozwalające na szybki dostęp do plików i folderów utworzonych w Menu Start. Rozwiązanie to nie jest może szczytem wizualnej elegancji ale pozwala na szybkie uruchamianie zainstalowanych programów oraz apletów systemowych bez konieczności instalowania dodatkowych programów.

 

Ex7forW8

Ten program przywraca klasyczne powłokę z Windows 7. Stracimy zatem wszystkie dodatki, które oferuje Windows 8, czyli m.in. wstążkowe menu okien. Aplikacja korzysta m.in. z pliku Explorer.exe i kilku bibliotek systemu Windows 7. Aby jej użyć konieczne będzie przygotowanie tych plików, ew. płyty instalacyjnej Windows 7. Choć Ex7forW8 nie modyfikuje plików Windows 8 (nie ingerujemy zatem w system na poziomie, który byłby niezgodny z jego licencją), to korzysta z plików systemu Windows 7. Choć samo wyekstrahowanie plików z płyty instalacyjnej też nie powinno być niezgodne z licencją, to należy pamiętać, że aby z nich legalnie korzystać, powinniśmy być właścicielem legalnej wersji Windows 7. Ponadto ta edycja Windows nie może być jednocześnie zainstalowana na innej maszynie, gdyż licencja zezwala tylko na jedną instalację.

Nie należy traktować tej interpretacji jako ostatecznej, jako, że nie była ona konsultowana z firmą Microsoft. Jednak w związku z wątpliwościami jakie niesie ze sobą zastosowanie tej metody, nie prezentujemy odnośników do aplikacji Ex7forW8 ani sposobu jej instalacji. Jej zastosowanie MOŻE być niezgodne z postanowieniami licencji oprogramowania Windows 8 lub Windows 7.

 

W strefie Windows 8 znajdziesz wszystkie publikacje dotyczące Windows 8, najświeższe informacje o nowych laptopach, ultrabookach, tabletach i smart fonach wyposażonych w Windows 8 i Windows Phone 8. Newsy dotyczące kompatybilności, oprogramowania, sterowników. Ciekawe aplikacje i gry w sklepie Windows Store.

Polecamy:
Dopasowanie ekranu startowego Windows 8 Optymalizacja systemu Windows 8 - pobierz przydatne aplikacje i poznaj ciekawe triki 10 trików i sztuczek do Windows 8, których możesz nie znać
Dopasowanie ekranu startowego Windows 8 Optymalizacja systemu Windows 8 - pobierz przydatne aplikacje i poznaj ciekawe triki 10 trików i sztuczek do Windows 8, których możesz nie znać
Odsłon: 392199 Skomentuj artykuł
Komentarze

52

Udostępnij
  1. Ironclad
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2012-12-16 19:04

   Znacznie lepszy, wręcz idealny do Win8 jest Start8 ;). W sieci można znaleźć full wersję, wystarczy zapytać wujka Google.

   Skomentuj

    1. Ironclad
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2012-12-18 21:45

     Dokładnie, kwestia gustu, jednak jeśli oba są tak samo funkcjonalne to dlaczego nie instalować Start8, który wygląda jak powinien na Win8 aniżeli StarIsBack, który wygląda jak na siłę doklejony, całkowicie niepasujący do reszty, no ale o gustach się nie dyskutuje. Kwestia płatny czy darmowy to myślę, że każdy zna swoją odpowiedź, kilkanaście zł to nie majątek i jest tak jak trzeba a ja za to nie płacę, tak też można.

     Skomentuj

     1. CziKilla
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-20 17:20

      Może dlatego, żeby nie kraść?

      Skomentuj

 1. Piotr_L
  Oceń komentarz:

  18    

  Opublikowano: 2012-12-14 15:46

  No w końcu dobry artykuł o Windows 8. Jest w nim to czego wszyscy potrzebują ;-D

  Skomentuj

 2. mac88
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2012-12-14 15:58

  brawo Manius, artykuł wreszcie bardzo fajny!

  Skomentuj

 3. kerry_sd
  Oceń komentarz:

  -6    

  Opublikowano: 2012-12-14 16:03

  @atak snajpera

  Start is back jest płatny. Dostępna wersja to trial na 30 dni.

  Skomentuj

   1. Lightning
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2012-12-14 21:26

    Jeśli można mieć coś za darmo to po co płacić te 10 zł.? ;) Przeczytaj trzecią część tego artykułu.

    Skomentuj

     1. Lightning
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2012-12-17 20:12

      A ty przeczytaj cały mój komentarz.

      Gdybym tak miał płacić tu 10 za dodanie klasycznego menu start, potem 10 zł. za zmianę tapety, (...) i może jeszcze za utworzenie nowego folderu to w końcu uzbierałaby sie niemała sumka.

      PS: Nie palę.

      Skomentuj

 4. Lightning
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2012-12-14 16:41

  "Najprawdopodobniej ten sposób nie zadziała" to po co sie o nim rozpisywać?

  Ta druga metoda to też jest porażka.

  Skomentuj

 5. kitin
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-14 17:03

  Dokładnie.. Ten artykuł powinien pojawić się jak Windows 8 wszedł na rynek ;)

  Skomentuj

 6. Tabcin
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-14 17:12

  Hahaha obudzili się z tym poradnikiem.. Powinien być na samym początku gdy wyszedł W8.. Ale cóż, jak do tej pory to najlepszy poradnik na Benchmark.pl GRTULACJE!

  Skomentuj

 7. Cybullo
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2012-12-14 18:16

  Po co instalować Windows 8 jak zaraz zmienia się go na Windows 7? Bez sensu to już lepiej zostać na Windows 7 ;)

  Skomentuj

  1. amb00
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-12-14 19:56

   A co jak kupuje się nowego kompa z win8 nie ma się siódemki ?

   Skomentuj

   1. amb00
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-14 19:58

    po "win8" chciałem dopisać "i". Kiedy ta edycja komentarzy ?

    Skomentuj

   2. saddam
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-16 00:14

    Jest możliwość downgrade.

    http://www.pcworld.com/article/2015107/downgrading-from-windows-8-to-7-what-you-need-to-know.html

    Skomentuj

  2. walker15130
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-12-15 12:03

   Bo jest szybszy.

   Skomentuj

    1. Cybullo
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2012-12-16 14:09

     Dokładnie różnica w wydajności żadna. Windows 7 uruchamiał mi się tak samo szybko jak Windows 8. Jednak zostałem na Windows 8 bo ma te kafelki ;D, menu start w Windows 8 moim zdaniem jest całkiem fajne, na pewno posiada więcej funkcji niż to w siódemce. Ale są tacy że jak im skrótu do wyłączania kompa na pulpicie nie dasz to nie znajdą ;)

     Skomentuj

   1. saddam
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-16 00:13

    Jedynie bardziej responsywny i nieco lżejszy. Wydajnościowo nie ma praktycznie żadnej różnicy. No chyba, że ktoś ma złoma, który dławi się samym systemem na sucho.

    Skomentuj

 8. bullseye
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-12-14 19:05

  Pierwszy sposób raczej nie zadziała ale co tam, artykuł będzie dłuższy.

  Skomentuj

 9. daoskar
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-14 22:44

  Polecam według mnie najlepszy i darmowy Windows 7 explorer for Windows 8 (Ex7forW8)wymagana jest tylko płyta z Windows 7 z której "przywrócony" zostanie pasek start.

  Skomentuj

  1. Fr3aKy
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-12-16 16:50

   A przywracane jest tylko menu start czy cały explorer się zmienia na ten z 7? Bo jeśli cały to nie chcę tak :)

   Skomentuj

 10. koloalien
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2012-12-15 06:28

  Grubo od ponad miesiąca używam Windows 8 i brak menu start wcale mi nie przeszkadza, żadnych programów przywracających klasyczne menu nie instalowałem, gdyż postanowiłem dać szansę dla nowego interfejsu, a nuż się sprawdzi. I powiem wam, że sprawdza się nie najgorzej, przynajmniej nie tak źle jak o nim wszędzie piszą, dlatego wam też radze dać szansę.

  Skomentuj

 11. mirzo
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2012-12-15 15:09

  Ja też mam już dosyć Windy 7 dlatego zamówiłem 8. Lubię iść z duchem czasu i nie straszne mi zmiany. Jak kupiłem SGSa to w 1 dzień roota zrobiłem i procka kręciłem. A Ci co piszą że Win8 do dupy to niech sobie piszą, najwyraźniej albo nie widzieli go na oczy albo nie ogarniają :P Life

  Skomentuj

   1. mirzo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-15 19:03

    To sie na linuxa przerzuć jak M nie lubisz lol :P zresztą gadaj zdrów whatever pewnie na XP siedzisz

    Skomentuj

    1. JakobekS
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2012-12-17 13:44

     Od kiedy posiadanie najnowszego windowsa jest wyznacznikiem fajności?

     Skomentuj

     1. Czaszka
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-12-17 17:34

      Od kiedy myślenie przestało być "trendy", a na ta topie robienie tego co wszyscy jak stado baranów.

      Skomentuj

   2. mapa81
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-12-20 10:23

    Nie ubliżaj innym, jaśnie oświecony kliencie.

    Skomentuj

  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2012-12-22 12:24

   W8 nie jest do dupy ale kafelki są.

   Skomentuj

  2. blackmark
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-12-23 22:25

   Męczyłem 8 przez kilka dni, i puki to będzie możliwe nigdy nie przejdę z 7 na 8, nie odpowiada mi i koniec.

   Skomentuj

 12. bury-pies
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-12-15 18:48

  już niedługo Windows Next - 9
  podobno od teraz Microsoft będzie wydawać kolejne wersje systemu w rocznych odstępach czasu...

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-12-15 19:17

   Apple juz od dawna tak robi i kosi kase, pytanie tylko czy trzeba bedzie upgradowac jeden po drugim czy bedzie mozna np raz na 2 lata sobie zrobic upgrade jak bedzie warto.

   Skomentuj

 13. Adam_84
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-12-15 20:05

  Ja ostatnio zainstalowałem Start8 od Stardock i działa naprawdę dobrze.

  Skomentuj

 14. Bokser21
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-16 12:18

  wiecie jak zlikwidować ten start standardowy jak najedziemy w lewy dolny róg się wysiedla bo start z 7 mam już zrobiony :)

  Skomentuj

 15. moho_pl
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-16 15:44

  A dlaczego MS miałby zbankrutować? Wy wszyscy jesteście kurwa najmądrzejsi, jedziecie MS, wszystkie nowe Windowsy. (Tak, tak moi drodzy, pamiętam lamenty na xp, viste, 7) Ale i tak nie wyobrażacie sobie pracy na PC bez ich softu i jeszcze pierdolicie że MS was do tego wszystkiego zmusił xd

  Skomentuj

  1. moho_pl
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2012-12-16 15:46

   Miało być do atak snajpera.

   Skomentuj

    1. laaval
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2012-12-18 14:53

     To powiedz mi jak mam w tych kafelkach otworzyć sobie np. ostatnio edytowane zdjęcia w Ps-ie. Mam otwirzyć ps-a i dać mu open i szukać?

     Skomentuj

 16. dezmont
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-17 17:23

  Polecam lepiej Stardock Start8, lepsza ikonka, ładniejsza, 30 dni za free, jeśli się komuś spodoba można kupić za 4.99$

  Link - http://www.stardock.com/products/start8/features.asp

  Skomentuj

 17. gustyn21
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-12-18 16:31

  Ciekawy artykuł. Mnie akurat te okienka z Windows 8 Nie bardzo przypadły do gustu

  Skomentuj

 18. dnetsky
  Oceń komentarz:

  -7    

  Opublikowano: 2012-12-18 23:38

  NIE WIEM O CO TUTAJ CHODZI W TEJ DYSKUSJI
  ALE WŁAŚNIE ZAKUPIŁEM WIN8

  I CHCIAŁBYM WNIEŚC SWÓJ SPRZECIW
  CO DO OPINII NA TEMAT BRAKU MENU START

  ALE OWSZEW MENU START JEST
  TAM GDZIE BYŁO

  WYSTARCZY TYLKO KLIKNĄĆ PRAWYM GUZIKIEM
  A NIE LEWYM

  POZDRAWIAM

  PS.

  KLIKAMY PRAWYM GUZIKIEM MYSZKI W SAMYM LEWYM DOLNYM ROGU

  TAK SAMO JEST CYRKULACJA M/Y PULPITEM A KAFELKAMI
  WYSTARCZY KLIKNĄĆ LEWYM GUZIKIEM MYSZKI W LEWYM GÓRNYM ROGU

  Skomentuj

 19. adi78
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2012-12-20 08:50

  @dnetsky nie krzycz. wyłącz caps lock

  Skomentuj

 20. dnetsky
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2012-12-20 23:31

  o przepraszam
  :o

  Skomentuj

 21. BarT0
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-12-25 09:21

  Liczę na dalsze artykuły które będą PRZYDATNE dla użytkowników.

  Skomentuj

 22. maruda91
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-01-09 11:07

  a zna ktoś może sposób na wyłączenie MetroUI z ekranu startowego. chodzi mi o to żeby witał mnie pulpit zaraz po zalogowaniu jak to jest w Windows 7 i wcześniej.

  mi jako tako nie przeszkadza to MetroUI bo i tak nie korzystam z tego ale mnie irytuje jak zaraz po zalogowaniu wita mnie.

  Skomentuj

 23. irondick
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-01-12 19:57

  Program który zmienia minn. Win8 w Win7 ;-)i kilka innych funkcji posiada.
  1.Uruchamiamy K.J_121026.exe jako administrator
  2.Klikamy na przycisk english
  3.Następnie windows 8+ Server 2012
  4.7 Style Classic UI
  5.Install Classic UI+SDWindows
  6.Po ponownym Logowaniu wciskamy prawy przycisk myszy i wybieramy "7 stylle UI"

  I mamy windows 8 który wygląda jak win 7

  Skomentuj

 24. irondick
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-01-12 20:03

  Mam to zachomikowane...

  Skomentuj

 25. vitozzi
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-01-23 11:27

  (.)

  Skomentuj

 26. KSYMEK
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-03-17 21:22

  Super że są takie programy,ale ja na przykład już się odzwyczaiłem i nie przeszkadza mi brak tego przycisku.

  Skomentuj

 27. Buleczka-z
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-04-09 07:59

  Nie rozumiem histerii związanej z tym przyciskiem i usilnymi próbami jego przywrócenia. Menu Start w formie kafelkowej jest dużo wygodniejsze przecież.

  Skomentuj

  1. Buleczka-z
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2013-04-09 08:05

   A dodatkowe polecenia wyświetlają się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w tym samym miejscu co i Menu
   Start.

   Skomentuj

  2. Polikon
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2013-04-10 12:06

   A ja nie pojmuję ludzi chodzących na rękach.:)
   Każdy ma swoje gusta i perfidne zmuszanie ludzi do zmiany swoich upodobań można określić tylko, jako xxxxxxxx (moja cenzura).
   A za perfidne zmuszanie, określam usilne blokowanie możliwości zmian, wymuszanie na producentach instalowania tego systemu w nowych komputerach. Firmy nawet nie dają możliwości przejścia na inny system, nie udostępniając serowników do innych systemów.
   Może mi wyjaśnisz, dlaczego jak ustawiam kolory pulpitu to na pulpicie mam całkiem inne kolory niż te, które wybieram. Wszystko jest blade, wypłowiałe. Patrzeć na to nie idzie.
   Tak mają zablokowane ustawianie kolorów, że nawet specjalny przyrząd nie radzi sobie z ich ustawieniem. Jak na Viście miałem super kolory po ustawieniu przyrządem to na win8 wszystko wygląda jak fotografia po dziesięcioletnim leżakowaniu na słońcu.
   Nawet producenci sprzętu zaczynają się buntować i ładują win7 i Androida, bo sprzedaż laptopów i tabletów z win8 spadła im diametralnie. Jedyne, co jest dobrym posunięciem Microsoftu w win8 to, to że można sobie dowolnie zmieniać wersję językową. Nie trzeba kupować wersji Ultimate jak w win7.
   Te kafelki może i na tabletach się sprawdzają, ale na laptopach czy PCtach, to totalny niewypał. I Microsoft już dostaje po kieszeni, nawet się do tego przyznaje i chce uruchomić następną promocję tego badziewia.

   Skomentuj

   1. Polikon
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-04-10 12:07

    I jeszcze jedno. Microsoft przeniósł na win8 super pomysł z win5 i 6 instalowanych w telefonach. A mianowicie braku możliwości wyłączenia raz uruchomionych aplikacji Microsoftu. Można je zminimalizować, ale nie wyłączyć po zakończeniu pracy z daną aplikacją. A biorąc pod uwagę mierne (zazwyczaj) zasoby telefonów czy tabletów wiadomo, czego możemy się spodziewać po dłuższej pracy lub gdy będziemy chcieli uruchomić własną aplikację, która wymaga większych zasobów sprzętowych.

    Skomentuj

 28. Azazell
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-04-19 22:19

  Ja polecam Start8 od Stardock lub StartForDesktop też darmowy zrobiony przez polaka --> http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/rozszerzenia_pulpitu/StartForDesktop.html

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!