Na topie

Najlepsze gry imprezowe – TOP 5

Autor:

Szef strefy Gry

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Sezon karnawałowy trwa w najlepsze. To idealny więc moment by przypomnieć Wam o istnieniu gier stworzonych także dla takich okazji. Oto najlepsze gry imprezowe, dzięki którym rozruszasz każdą domową imprezę, jednocześnie angażując i rozbawiając całe zaproszone towarzystwo.

 • Najlepsze gry imprezowe – TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Nie od dziś wiadomo, że najlepsza zabawa jest wówczas gdy uczestniczy w niej więcej osób. Między innymi stąd tak duża popularność gier multiplayer, na każdej z dostępnych platform – od peceta, po Playstation 4 i Xbox One. Warto o tym pamiętać organizując imprezę.

Jeśli nie chcemy by nasi goście umarli z nudów po wyczerpaniu wszystkich możliwych tematów lepiej zawczasu pomyśleć jak urozmaicić nasze spotkanie. Oczywiście, zawsze możemy sięgnąć po którąś z licznych, polecanych gier planszowych. Co jednak gdy potrzebujemy czegoś bardziej dynamicznego? Czegoś co dałoby dużo większy impuls do wspólnej zabawy angażując jednocześnie większą liczbę gości? 

I tu z pomocą przychodzą gry wideo. Pośród przepastnej biblioteki tytułów znalazły się bowiem i takie przeznaczonej do zabawy w towarzystwie. Nie chodzi tu jednak o najciekawsze gry do kooperacji, najlepsze gry na dwie osoby na jednym komputerze czy też takie, w które możesz zagrać ze swoim dzieckiem. Pod pojęciem gry towarzyskie bądź też gry imprezowe kryją się produkcje, w które bawić się mogą jednocześnie więcej niż 2 osoby, i to na jednej konsoli/pececie i jednym ekranie.

I to właśnie to kryterium decydowało o wyborze tytułów do naszego zestawienia najlepszych gier imprezowych. To plus frajda płynąca z zabawy i siła zaangażowania w rozgrywkę większej ilości osób. Dzięki temu możecie mieć pewność, że wszystkie przedstawione poniżej gry potrafią nie tylko podkręcić tempo już trwającej imprezy, ale także zamienić w nią zwykłe, towarzyskie pogaduchy. Jeśli więc szukacie sposobu na rozkręcenie naprawdę drętwego towarzystwa – podsuwamy go wam na tacy. Czekamy też na Wasze propozycje najlepszych gier imprezowych. Podzielcie się nimi w komentarzach.

Jaki są najlepsze gry imprezowe?

oraz dodatkowo:

 

Just Dance 2019

Na wstępie proste pytanie – jakie macie pierwsze skojarzenia na myśl o imprezie? Wcześniej wyłączmy może z tego napoje wyskokowe. I co zostaje? Oczywiście, taniec. I właśnie na nim opiera się cała zabawa w serii Just Dance. Serii, bo edycja 2019 jest już którąś z kolei odsłoną tego niezwykle popularnego cyklu. Ktoś powie pewnie teraz, że pląsy przed ekranem telewizora mające jak najwierniej oddać prezentowane tam ruchy to nie żaden taniec, ale przecież nikt nie startuje tu w międzynarodowym konkursie tanecznym. To co się naprawdę liczy to dobra zabawa, a tej w Just Dance 2019 jest w bród. Tytuł ten, jak mało który, potrafi rozruszać każdą domową imprezkę (wszak może się nim bawić jednocześnie aż 6 graczy). Parafrazując słowa piosenki autorstwa Janusza Kofty – bo tańczyć każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi…

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
3
Wersja językowa
angielska
Gatunek gry
imprezowa
Wydawca
Ubisoft
Producent
Ubisoft
Data premiery
2018-10-25

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Wiedza to potęga

Teleturnieje to raczej rzadki widok wśród gier. Nie to, że ich w ogóle nie ma, ale takich zrealizowanych z prawdziwym imprezowym polotem jest jak na lekarstwo. Tym bardziej warto zainteresować się Wiedza to potęga, bo tytuł ten ma wszystko co niezbędne by rozbawić towarzystwo. I nie chodzi tylko o karykaturalnie przedstawione postacie uczestników, w które przychodzi nam się tutaj wcielić, ale też o samą rozgrywkę. Stawiane przed graczami pytania quizowe, podzielone na kilka kategorii, potrafią być całkiem sporym wyzwaniem, także za sprawą przeszkadzajek, które rzucają na siebie sami gracze. Nie byłoby to jednak ani tak wciągające ani tak zabawne, gdyby nie powiązanie gry z aplikacją mobilną Playlink. To dzięki niej gracze nie widzą nawzajem swoich odpowiedzi udzielając ich na ekranach posiadanych smartfonów. Nie wiedzą też kto komu “podłożył świnie” utrudniając w ten sposób odczytanie i wybranie właściwej odpowiedzi. Chyba nie trzeba dodawać, że największą frajdę dostarcza tu zabawa w 6 osób. A jeśli komuś mało quizów to zawsze może sięgnąć po dodatkową odsłonę tej gry – Wiedza to potęga: Dekady, by zmierzyć się z pytaniami o świat popkultury i rozrywki na przestrzeni ostatnich 4 dekad.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
3
Wersja językowa
polska
Wydawca
Sony Interactive Entertainment
Data premiery
2017-10-24

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Gang Beasts

Nie da się zaprzeczyć, że Gang Beasts nie wygląda szczególnie okazale. Postacie przypominające barwne gluty z rączkami i nóżkami oraz skąpe w detale lokacje raczej nie zachęcają do tego by jakoś mocniej zainteresować się tym tytułem. A to błąd, i to duży. Bo choć Gang Beasts wygląda jak produkcja niespełnionego amatora-programisty to jednak, jeśli chodzi o potencjał imprezowy ma ona go tyle, że z powodzeniem mogłaby nim oddzielić tuzin innych gier.  Jakim cudem? Cóż, nie od dziś wiadomo, że najważniejszy jest sam pomysł na rozgrywkę. Gang Beasts może i jest prostą bijatyką, ale dzięki niezwykłej mechanice powiązanej z groteskowo odwzorowaną fizyką samo oglądanie wzajemnego okładania się glutowatymi ramionkami przez 4 graczy, “przylepiania się” ich postaci do ścian czy rzucania przeciwnikiem wywołuje salwy gromkiego śmiechu u wszystkich zgromadzonych.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
7
Wersja językowa
angielska
Gatunek gry
Zręcznościowe, Bijatyki
Wydawca
Double Fine Productions
Producent
Boneloaf
Data premiery
2017-12-12

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Overcooked 2: Rozgotowani

Zapewne znacie przysłowie “Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”? Cóż, w przypadku Overcooked 2 nie znajduje ono zastosowania. Bo i jak skoro istotą całej zabawy jest tu wspólne pichcenie różnych posiłków. Najlepiej w czwórkę. Raz, że zabawniej, a dwa - że znacznie ciekawiej. Niełatwo bowiem zapanować nad tym co dzieje się w kuchni, szczególnie gdy ich wygląd zaczyna zmieniać się podczas przygotowywania kolejnych dań. Trzeba więc szybko podzielić zadaniami – jeden kroi, drugi gotuje, trzeci smaży, a czwarty wykłada dania i myje naczynia. I taki układ byłby idealny. Szkoda tylko, że nie do końca jest tutaj możliwy. Kolejne zamówienia spływają, kolejka wydłuża się z minuty na minutę, a czas goni. Tak tworzy się chaos. Ale właśnie to w Overcooked 2 jest najlepsze. Bez chaosu nie byłoby świetnej imprezowej zabawy.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
7
Wersja językowa
angielska, polska
Gatunek gry
Zręcznościowe
Wydawca
Cenega S.A.
Producent
Ghost Town Games
Data premiery
2018-08-07

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Super Mario Party

Nintendo od zawsze płynie pod prąd starając się zaskoczyć graczy nietuzinkowymi pomysłami. W przypadku Super Mario Party, najnowszej części znanej i lubianej serii, jest podobnie. Japoński gigant szczególnie mocno zadbał tu o jak najlepsze wykorzystanie patentów swojej hybrydowej konsolki - Nintendo Switch. I to właśnie te niezwykle pomysłowe mechaniki czynią ów zbiór towarzyskich mini gierek tak niesamowitym. No bo gdzie indziej będziecie konkurować mędzy sobą kto szybciej usmaży steka symulując ruchy podrzucania go na patelni dzierżąc w dłoni niewielki kontroler. Albo lepiej, tak obracać go w dłoniach by trójkołowy bohater wybranego przez nas bohatera dotarł pierwszy na metę. Takich nietypowych konkurencji jest tu zresztą dużo więcej - począwszy od łowienia ryb, po zgadywanie na podstawie wibracji kontrolera co przepłynęło właśnie za kotarą. W sam raz by rozruszać imprezę.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
3
Wersja językowa
angielska
Gatunek gry
Zręcznościowe, imprezowa
Wydawca
Nintendo
Producent
Nintendo
Data premiery
2018-10-05

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Wspomniane wyżej 5 tytułów, choć doskonałe, nie wyczerpują możliwości dobrej, imprezowej zabawy. Dlatego do naszego zestawienia dodaliśmy jeszcze 3 bonusowe gry – po jednej dla szukających niezobowiązującej, pełnej humoru rozrywki, dla nieco bardziej hardcorowych graczy oraz pozycję zupełnie odjechaną, dla tych, którzy potrafią podejść do gry z dużym dystansem. Zacznijmy może od tej ostatniej.

 

Genital Jousting

Myśleliście, że okładające się po głowach napakowane żelki z Gang Beasts były śmieszne? No to co powiecie na zbieranie róż męskimi przyrodzeniami albo lepiej, wyprowadzanie przez nie jamników na spacer? Zapewne niektórzy poczują się teraz zgorszeni na sam widok dostępnych w tym tytule mini gier, ale zdecydowana większość będzie przy nich świetnie się bawić. Wystarczy potraktować wszystko z lekkim przymrużeniem oka, a niekontrolowane wybuchy salw śmiechu całego imprezowego towarzystwa macie w tym przypadku gwarantowane.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
18
Wersja językowa
angielska
Gatunek gry
Zręcznościowe
Wydawca
Devolver Digital
Producent
Free Lives
Data premiery
2018-01-18

Pełna specyfikacja

92%

Ocena benchmark.pl

Frantics

A oto i kolejny tytuł z serii Playlink, w którym imprezową zabawę podkręca sterowanie za pomocą posiadanego smartfonu bądź tabletu. W tym przypadku ta integracja gry na konsolę PlayStation 4 z urządzeniami mobilnymi idzie jednak nawet dalej, bo oprócz samego kontrolowania rozgrywki Frantics potrafi faktycznie zadzwonić na telefon każdego z graczy (maksymalnie 4), by głosem prowadzącego ten szalony turniej chytrego lisa wprowadzić nieco pikanterii do kolejnego starcia w postaci „sekretnego zadania”. I choć stawiane przed nami wyzwania nie są szczególnie trudne, to poziom zwariowania każdej z 15 dostępnych tu mini gier osiąga wyżyny. We Frantics nie obowiązują też żadne zasady fair play. Tym lepiej, bo przecież wiadomo, że im więcej nieprzewidzianych sytuacji tym lepsza imprezowa zabawa.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
3
Wersja językowa
angielska, polska
Gatunek gry
Zręcznościowe, imprezowa
Wydawca
Sony Interactive Entertainment Polska
Producent
NapNok Games
Data premiery
2018-03-06

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Super Smash Bros. Ultimate

Choć niezwykle barwni bohaterowie Nintendo mogą sugerować, że Super Smash Bros. Ultimate to pocieszna bijatyka dla każdego, w tym także niedzielnych graczy, fani tej serii dobrze wiedzą, że to tytuł całkiem hardcorowy. Mówi o tym także tętniąca życiem scena turniejowa Super Smash Bros. Pod tymi wszystkimi kolorkami i słodko wyglądającymi postaciami (a zawodników do wyboru jest tu aż 76!!) kryje się bowiem sporo zaawansowanych technik, których ogarnięcie wymaga czasu i dobrego ogrania. O dziwo jednak w Super Smash Bros. Ultimate dobrze bawić się mogą nawet nowicjusze, bo chaos panujący na planszy podczas wieloosobowego starcia (na jednej konsoli nawet 8 graczy jednocześnie), a także wybuchy i efektowne „specjale” skutecznie ukrywają brak umiejętności dostarczając przy okazji sporo frajdy, gdy uda nam się wykonać jakąś spektakularna akcję. I właśnie dlatego tworząc listę najlepszych gier imprezowych nie mogliśmy pominąć takiej perełki jak Super Smash Bros.

Najważniejsze cechy

Klasyfikacja PEGI
12
Wersja językowa
angielska
Gatunek gry
Zręcznościowe, Bijatyki
Wydawca
Nintendo
Producent
Nintendo
Data premiery
2018-12-07

Pełna specyfikacja

96%

Ocena benchmark.pl

Odsłon: 7220 Skomentuj artykuł
Komentarze

6

Udostępnij
 1. hink1
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-01-16 15:37

  A gdzie beerpong?

  Skomentuj

  1. Mateusz Sołtysiak
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2019-01-16 16:20

   Zamiast "A gdzie Rock Band 4???" napisałbyś "Fajną grą imprezową jest również Rock Band 4, w moim TOP 5 - polecam" i odbiór Twojego komentarza byłby znacznie lepszy. A tak, zamiast łapki w górę, daję łapkę w dół ;)

   Skomentuj

  2. Maciej Piotrowski
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2019-01-16 16:30

   Dlatego prosiłem by podawać swoje propozycje. Jak zbierzemy ich więcej możemy zaktualizować naszą listę i z top 5 zrobić top 10:)

   Skomentuj

 2. pawluto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-16 19:57

  Ja tam wolę ...Szachy :) Gra Królewska :) Dodatkowo piwo Królewskie...i mecz Królewskich...

  Skomentuj

 3. Shifted92
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-01-17 12:25

  najlepsza i zarazem najgorsza gra imprezowa to.. fifa :( skrajne emocje nieraz doprowadzają do mordobicia :D

  zamiast 'wiedza to potęga' widziałbym tam bardziej 'to jesteś ty' - ten tytuł oferuje znacznie więcej i generuje więcej uśmiechu na twarzach

  getting over it, co prawna gra jednoosobowa ale grając na zmianę operowanie "łysym dzbanem" też daje dużo radości  Skomentuj

 4. abyss76
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-17 15:09

  a gdzie FIFA? powinna być na pierwszym miejscu ;-)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!