Komentarze

 • 30 na 30 w World of Tanks

  Ocena komentarza: 0
  Ciężko by było zrobić z tego oddzielny tryb jak tylko jedną mapę póki co przygotowali. Cały czas na jednej mapie grać to by się szybko znudziło i poszło w zapomnienie. A tak między zwykłymi randomami jak się zdarzy to fajnie, poza tym nie ma jakiejś kolosalnej różnicy...

  31

 • Valve stworzyło konkurencje Hearthstone?

  Ocena komentarza: 0
  Tak myślałem, że tępi ludzie nie zrozumieją w czym problem.

  @Shunex i @Pioyer

  Choćby karcianek było milion na rynku to "fala nienawiści" jak to zostało opisane to jest:

  1) zdecydowanie przesadna reakcja, bo nikt nikomu nic nie obiecywał;
  2) całkowite wyolbrzymienie i nieadekwatne użycie określenia skrajnie negatywnych emocji;

  Odnośnie 1) wcale nie ma takiego wielkiego halo o tą karciankę, co najwyżej można by było określić jako "pomruk niezadowolenia", bo wszak nikt nie mówił, że Valve którąkolwiek z kontynuacji (wspomnianych w artykule) przygotowuje. Jak napisałem wcześniej, jest to typowe zachowanie dziecka niezadowolonego z tego, co dostało. W żaden sposób nie wpłynie na sytuację Valve czy notowania. A sama gra pewnie będzie sukcesem. Poza tym dziwne, że ktokolwiek jeszcze robi strzelanki i erpegi, tyle już ich było...

  Odnośnie 2) takie szastanie skrajnymi, bardzo nacechowanymi pozytywnie lub negatywnie epitetami powoduje, że już nic nie da się sensownie opisać. Wszystko jest hiper, "epickie" (epika to rodzaj literacki) czy numer jeden. Lub z drugiej strony tragiczne lub katastrofalne. Czyli w sumie wszystko jest nijakie i bezwartościowe, bo skoro używamy tylko skrajnych określeń to już nie da się odróżnić czy tragicznym był karambol na autostradzie, w którym zginęło wielu ludzi, czy może tragicznym jest brak jacka 3.5mm w nowym iPhone. (Brak jacka w smartphonie nie jest tragiczny za ch*j, ale śmierć już raczej tak - ale to moje zdanie). A każda pieprzona firma ogłasza się jako lider branży.

  Więc redaktorko (jak i wyżej komentujący), fala nienawiści na Valve popłynie, jak ten zwinie interes i usunie wszystkim konta wraz z grami, które kupili. Ciekawe jakiego określenia użyłabyś wtedy? Epicka fala nienawiści? Publicystyka i dziennikarstwo na poziomie brukowca. Niestety jak i mało wymagający czytelnik to i publikować może byle kto.

  16

 • Blizzard zapowiada moc atrakcji na Gamescom 2017

  Ocena komentarza: 0
  No to już masz odpowiedź dlaczego masz tak częsty loot. Bo nie jest nic wart. Trudno, żeby jeszcze za otwieranie skrzynek trzeba było płacić... To już w ogóle byłaby porażka. W cs:go płacisz za otwieranie skrzynek, ale możesz na tym zyskać i wyjść na plus. Rozumiem, że to kasyno, ale nie oceniam tu żadnej moralności tylko fakty.

  Overwatch nie ma żadnego modelu biznesowego. Jest to po prostu gra "buy to play". Nic więcej. To, że można kupić skrzynkę za prawdziwe pieniądze to żaden model biznesowy. Porównywalny ze sprzedażą koszulek z napisem blizzard, które można dostać za darmo na evencie.

  22

 • Nowy, całkiem obszerny materiał z Far Cry 5

  Ocena komentarza: 0
  A nie widziałeś, że gość wyraźnie grał na padzie więc to była konsola. Na PC grafika będzie lepsza i mniej rozmazana i bardziej szczegółowa.

  12

 • Zwiastun zapowiadający beta testy Call of Duty: WWII

  Ocena komentarza: 0
  Bo nie rozumiem w czym problem? Zamknięte prywatne beta testy dla osób najbardziej związanych z marką. W czymś widzisz problem? Każdy tak robi. Zamknięte pokazy, konferencje itd. Jak nie jesteś na tyle zainteresowany grą, że nie kupisz przedpremierowo to możesz sobie poczekać na open beta albo na recenzje.

  19

 • Nokia 8 przyłapana na zdjęciu - potwierdza się mocna specyfikacja

  Ocena komentarza: 0
  test

  8

 • Śródziemie: Cień Wojny to zabawa nie tylko w pojedynkę

  Ocena komentarza: 0
  "Później można będzie udostępnić ją w sieci i jeśli ktoś uzna to za zasadne będzie mógł pokusić się o atak."

  Brakuje przycinka po "zasadne".
  Ale jest coraz lepiej! Gratuluję :)

  3

 • Śródziemie: Cień Wojny to zabawa nie tylko w pojedynkę

  Ocena komentarza: 0
  "Później można będzie udostępnić ją w sieci i jeśli ktoś uzna to za zasadne będzie mógł pokusić się o atak."

  Brakuje przycinka po "zasadne".
  Ale jest coraz lepiej! Gratuluję :)

  3

 • Przeglądarkowy Outlook staje się lepszy na naszych oczach

  Ocena komentarza: 0
  Sprawdziłem, tak.
  Wysłałem sobie maila na konto MS z załącznikiem, ani temat ani treść maila nie zawierała nazwy załącznika. Jak w wyszukiwarce wiadomości w skrzynce odbiorczej wpisałem nazwę pliku (łącznie z rozszerzeniem) to znalazło tego maila.

  PS. Oczywiście bez rozszerzenia też znajduje tylko wiadomo, że mógłby znaleźć wtedy również takie wyrazy gdzieś w treści innych maili.

  6

 • Ubisoft z wieloma atrakcjami na Gamescom 2017

  Ocena komentarza: 0
  Solo - nudne. Jak masz z kim grać to może być fajnie - np polowanie na innych w dark zone. Albo survival.

  5

 • Tak prezentować będzie się iPhone 8, za którego zapłacimy nawet 1 200 dolarów

  Ocena komentarza: 0
  To że ktoś nie potrzebuje dual sim nie znaczy, że nie chodzi do pracy - i tu potwierdza się Twoje egoistyczne i wąskie spojrzenie. Wcale w 2017 roku dual sim nie jest czymś co mieć musi każdy. Bo nie każda praca wiąże się z dostaniem telefonu służbowego i bycia pod telefonem cały czas. A w większości ofert na abonament masz nielimitowane rozmowy i smsy i jedyne co wpływa na cenę to ilość internetu. A tego można mieć wystarczająco dużo za niewielkie pieniądze i wcale jakieś specjalne oferty na internet niezbędne nie są.

  PS. Już prędzej w zamierzchłych czasach kiedy rozmowy do innej sieci były droższe mogło się to przydawać, albo jak faktycznie oferty tak bardzo się różniły, że się wybierało pomiędzy rozmowami a internetem.

  PS2. Jak ty dorośniesz umysłowo to wtedy może zrozumiesz, że nie jesteś pępkiem świata i dual sim jest raczej w niszy potrzeb. Głównie dla osób, które dużo podróżują i potrzebują np mieć kartę zagraniczną. Albo zawód (a raczej praca) wymusza na nich oprócz telefonu prywatnego, być również pod telefonem służbowym.

  29

 • Tryb rywalizacji na nowym zwiastunie Destiny 2 [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  Może i masz trochę racji, dobra fabuła potrafi sprzedać grę bez zaawansowanej grafiki, wystarczy spojrzeć na gry od Tell Tale. Ale jak zaczynasz swój wywód od:

  "No wlasnie to moda ludzi mlodziutkiego pokolenia."

  to z góry dostajesz ode mnie minusa. Poszukaj sobie prawdziwych argumentów, a nie wymyślasz, że to wina "młodego pokolenia" czy "gimbazy" czy jeszcze czegoś innego. Jak chcesz faktycznie dojść do tego dlaczego takie tytuły jak Call of Duty się sprzedają tak licznie to zajrzyj też do książek z psychologii i zastanów się nad konstrukcją tej gry.

  5

 • Tryb rywalizacji na nowym zwiastunie Destiny 2 [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  .

  5

 • Assassin's Creed: Origins - tak wygląda rozgrywka na Xbox One X

  Ocena komentarza: 0
  Poczekaj na wersję z PC.

  8

 • Tak prezentować będzie się iPhone 8, za którego zapłacimy nawet 1 200 dolarów

  Ocena komentarza: 0
  A po co mi dual sim? Nigdy nie miałem potrzeby posiadania dwóch simów.

  29

 • Polska w czołówce rankingu ...krajów z najwolniejszym Internetem

  Ocena komentarza: 0
  Chodzi o stosunek zarobków do ceny internetu. Niezależnie jaki masz dostęp do internetu - w UK zapłacisz za niego stosunkowo mniej niż w PL.

  43

 • Polska w czołówce rankingu ...krajów z najwolniejszym Internetem

  Ocena komentarza: 0
  Czytanie ze zrozumieniem to bardzo trudna czynność.

  Napisałem, że różnica pomiędzy wsią a dużymi miastami jest tu czynnikiem zaniżającym średnią kraju, to teraz w odwecie każdy będzie wymieniał w jakiej to wsi jaki ma internet.
  Czy ja napisałem, że w każdej wsi czy w każdym mieście? Faktem jest, że po wsiach w Polsce mało kto inwestuje w lepsze nadajniki czy światłowody, raz że to najczęściej inwestycja dla paru domów która się nie zwróci, a dwa że najczęściej wchodzą w grę pozwolenia na kładzenie kabli itp na czyichś działkach. I nie wszyscy się na to zgadzają, żeby ktoś im orał pole, żeby położyć jakieś durne kable. Poza tym na wsi, zdecydowanie mniej ludzi mieszka co potrzebują tego internetu. Jak Twoja wieś jest gdzieś na trasie jakiegoś światłowodu łączącego coś większego z większym to będziesz miał nawet we wsi na dwa domy światłowód. Ale to nie jest żadna zasada. Średnio w skali kraju w mieście możesz być praktycznie pewny, że oferty będziesz miał po kilkadziesiąt megabitów o ile nie ma jakichś dziwnym przypadków, gdzie ktoś o to z jakichś przyczyn nie zadbał (najczęściej umowy i pozwolenia). I prędzej jakiś operator zainwestuje w doprowadzenie internetu do jakiegoś osiedla niż do wsi z czterema domami. A na wsi jak się trafi tak się trafi. W większości przypadków jak nie masz dużego miasta w odległości paru kilometrów albo nie mieszkasz na głównej trasie pomiędzy większymi miastami to raczej nie wiadomo co będziesz mieć.

  43

 • Francja chce należących się jej podatków od Google czy Apple

  Ocena komentarza: 6
  Aaa czyli jak ktoś Ci wisi stówę to upominasz się tylko wtedy kiedy Ci brakuje?

  Pożycz stówę...

  10

 • Tak wygląda zabawa z Gran Turismo Sport i PlayStation VR

  Ocena komentarza: 0
  Ale po co mam zastępować prawdziwego tenisa jakimś wirtualnym? Tudzież udawać że siedzę na sali kinowej z siatką na oczach? To jest głupie i nie ma to nic wspólnego z poszerzaniem horyzontów. W grach lubię to, że w nich mogę robić to czego w rzeczywistości nie potrafię albo nie mogę. No chyba, że tenis Cię przerasta a najbliższe kino masz 500km od domu...

  12

 • Ile artysta zarabia na Spotify, YouTube i innych platformach?

  Ocena komentarza: 5
  Najkorzystniejsze są, zawsze były i będą, koncerty.

  6

 • Polska w czołówce rankingu ...krajów z najwolniejszym Internetem

  Ocena komentarza: 5
  W Polsce to wygląda tak, że jest duża przepaść pomiędzy większymi miastami a wsią. W większych miastach są naprawdę dobre łącza i nawet całkiem tanio. Ale wieś... nawet jakbyś chciał wydać fortunę to nie ma jak, bo nie ma pociągniętych kabli.

  43

 • Nowe, wytrzymalsze klawiatury MasterKeys

  Ocena komentarza: 0
  Słabe.

  9

 • Oto Sharp Aquos S2, smartfon z rekordowo smukłymi ramkami

  Ocena komentarza: 0
  A ktoś mówił, że to będzie rewolucyjny telefon... pfff... nie, nie jest...

  18

 • Dziś premiera Hellblade: Senua's Sacrifice

  Ocena komentarza: 0
  Zależy na jakich słuchawkach.

  5

 • Horizon: Zero Dawn – The Frozen Wilds z datą premiery

  Ocena komentarza: 0
  Piany? A po co liczba mnoga?

  9

 • Tak wygląda zabawa z Gran Turismo Sport i PlayStation VR

  Ocena komentarza: 0
  Polecam ruszyć dupę z domu i iść na kort albo do kina. Różnorodność doznań jest ogromna. Szczerze POLECAM!!!!!!!!

  12

 • Horizon: Zero Dawn – The Frozen Wilds z datą premiery

  Ocena komentarza: -1
  "pełne gacie piany na ustach" ?? ? ? ????

  Używasz generatora czy jesteś takim debilem, że nie ważne co napiszesz, ważne, żeby coś było?

  9

 • „Bardziej twój” Xbox One

  Ocena komentarza: 2
  Co ty chcesz od PS4... przecież całkiem niedawno dostali możliwość zmiany tapety. Na jakiś czas musi wystarczyć.

  13

 • Tak wygląda zabawa z Gran Turismo Sport i PlayStation VR

  Ocena komentarza: 0
  Chyba największy problem to taki, że nie czujesz ruchu i bezwładności swojego ciała. Jakby to połączyć z tymi fotelami pneumatycznymi to myślę, że dałoby się wyeliminować zawroty głowy (albo dekoracja byłaby bardziej ekspresyjna).

  12

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: 0
  Ale co ma piernik do wiatraka?

  Mikropłatności są nieobowiązkowe. A jak wychodzi na to, że są, to po prostu olej taki produkt. Wszystko samo wyjdzie w praniu co się producentowi opłaca a co nie.

  Jak DLC nic nie wnosi a kosztuje słono to też nie musisz go kupować. Przecież nikt Ci nie każe. Skoro nic nie wnosi to nic nie stracisz.

  Pamiętaj, że gra to jest czyjś produkt i mimo to, że Ty jako klient za ten produkt płacisz to nie jest to produkt na zamówienie i nie masz w sumie nic do gadania jaki on będzie. Albo Ci się podoba albo nie. Jak się podoba to chyba nie powinieneś mieć problemu, żeby wyłożyć hajs za czyjąś pracę, tyle na ile ją wycenił. Po co tu jakieś dumne hasła o jakimś bojkotowaniu pisać. Skoro dany produkt ma wzięcie a Tobie się nie podoba to wtedy jako mniejszość nie masz nic do gadania. Demokracja, większość decyduje co ma się podobać ogółowi. Jeszcze nie rozumiesz jak to działa? Jeszcze rozumiem jakieś górnolotne sprawy państwa... ale gry komputerowe? Chyba masz za mało zmartwień w życiu.

  40

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: 0
  "Nie po to kupuje się jakikolwiek produkt by do licha z niego nie korzystać" - a niby dlaczego nie? A może kupiłem, bo miałem mieć czas a jednak coś mi innego wypadło i nie mam?

  Nie ma to jak decydowanie za innych, jak mają z czegoś korzystać. Może jeszcze zakaż używania save'ów, bo kiedyś nie było?

  W czym masz problem, że ktoś będzie chciał wydać swoje pieniądze na jakieś duperele ze sklepu w grze? A już tym bardziej jeżeli chodzi o single player. A może ktoś używa cheatów albo innego trainera? Też nie może, bo to niezgodne z założeniami grania?

  Mikropłatności to jest czysty marketing, zarobić na wszystkim co się da. Jak ludzie korzystają z ułatwień i uproszczeń i modyfikacji gry, to czemu tego nie dać w samej grze jako opcja z pieniądze? Na pewno znajdzie się wielu co kupią zamiast szukać jakichś modyfikacji w necie. Nie widzę tu żadnych problemów, jedni chcą zarobić inni lekką ręką wydają kasę na rozrywkę. Póki gra bez dodatkowych zakupów daje rozrywkę, a mikropłatności nie krzyczą na ciebie z każdej strony namawiając do zakupów, to nie widzę problemu.

  40

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: -1
  A kto powiedział, że w dalszym ciągu nie będziesz mógł modyfikować plików czy też stosować trainerów? W singlu w trybie offline zawsze będziesz mógł zrobić co chcesz. No chyba, że nie będziesz mógł grać offline. Ale tu mikropłatności nic nie mają wspólnego.

  Do wszystkich tych "technologii" (DLC, mikropłatności - nie wiem jak to nazwać) każdy producent podchodzi po swojemu. Jeden będzie wydawał drogie DLC z niczym, inny będzie ciął finalny produkt na kawałki, a jeszcze inny będzie wydawał bardzo dobre dodatki przez dłuższy czas po premierze, aby dostarczyć pełne i ciekawe doświadczenie dla graczy, przedłużając życie swojego produktu.
  Tak samo mikropłatności, jeden sprzeda automatyczne ukończenie gry, a drugi będzie sprzedawał tekstury na różne obiekty. A jeszcze inny będzie sprzedawał pewną wygraną w grach multiplayer.
  Ale to, że ktoś korzysta z takich wynalazków źle nie znaczy, że same w sobie są złe. Bo co Cię to interesuje, czy ktoś z braku czasu kupi sobie lepszą broń, żeby szybciej ukończyć grę? Albo, że ktoś wyda dodatkowe pieniądze, na fabularne rozszerzenie, które da mu 5h więcej rozgrywki? Albo nawet wróci do gry po roku, żeby pograć sobie w DLC.

  Póki zawartość DLC jest warta ceny albo obecność mikropłatności nie psuje rozgrywki dla osób z nich niekorzystających to nie widzę problemu.

  40

 • Nowy nissan na ciebie zatrąbi, gdy zostawisz dziecko lub psa

  Ocena komentarza: 1
  Równie dobrze, tak jak wyżej już napisano, jak może trąbić, może opuścić szyby o te pare centymetrów czy też włączyć nawiew.

  10

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: 1
  Sam w komentarzu powyżej napisałem, że to monetyzacja kodów do gier... ale w sumie jest to błędne stwierdzenie. Tzn po części ok, ale nie do końca. Otóż trainery czy inne cheaty pozwalają na dużo więcej niż jesteś w stanie kupić w takim sklepie. Raczej nie znajdziesz tam kodów na niekończące się zapasy/ammo czy zdrowie. Tudzież nie zamrozi przeciwników itp. A takie właśnie kody nie raz były dostępne w grach. To co można w sklepie gry kupić to ułatwiacze, przyspieszacze grania a nie kody jako takie. Zresztą, jeszcze nie wiesz co w ów sklepie będzie dostępne, a już wydajesz wyroki.

  Oczywiście nikt nie każe Ci kupować gry, ani korzystać z mikropłatności. Ale jeżeli mikropłatności nie psują rozgrywki bez nich, to nie widzę problemu w ich istnieniu. Jak ktoś chce wydać pieniądze, żeby coś mieć już, a nie po 5 godzinach gry, to co Ci do tego? Równie dobrze mógłbyś się czepiać, że ktoś korzysta z ów trainerów, żeby przejść singla.

  40

 • Huawei Mate 10 może kusić, ale z pewnością nie ceną

  Ocena komentarza: 0
  A w czym niby ta rewolucja się objawia?

  7

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: -1
  "Dopóki gra sprawia Ci przyjemność jesteś gotów na wiele wyrzeczeń."

  No i? Coś w tym złego jest?
  Głupim jest twierdzić, że z czegoś sobie nie będę zdawać sprawy. Przecież pieniądze nie rosną na drzewach i wydam tyle ile będę uważał, że mogę wydać. Jedna osoba zapłaci sobie raz na pare miesięcy w jakichś mikropłatnościach w grze w którą gra, bo tylko na to go stać. A inny będzie wydawał kupę kasy tygodniowo, bo go na to stać. Czemu zabraniać wydawać komuś kasę, skoro chce to robić, tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś inny nie ma kasy albo żałuje ją wydać? Jak gra jest dobra to i jeden i drugi będzie z niej czerpał przyjemność. Kwestia dobrego wdrożenia mikropłatności.

  Kiedyś nie do pomyślenia było wydać grę bez dema, bo nie było jak inaczej tej gry zaprezentować. Screeny w czasopiśmie i demo na płycie. Teraz masz youtube, twitch, alfy, bety, recenzji mnóstwo na wyciągnięcie ręki. Cała masa możliwości pokazania czym jest gra. Po co więc tworzyć demo czy trial? Po prostu czasy się zmieniły, środki przekazu również. A mimo wszystko ludzi kręci możliwość zagrania w betę i wypisania twórcom co się podobało a co nie. Nie w każdej becie jednak chodzi o informację zwrotną, bo często poza ogólnymi problemami z grą na różnym sprzęcie czy serwerami nic się nie zmieni do premiery. Ale są gry, które betę mają na tyle wcześnie, że zdanie docelowego klienta ma znaczenie i jest brane pod uwagę. Zarówno demo jak i pełna wersja to produkty skończone. Nic twórcom nie dają. Dlatego jak już się pokazuje to już po premierze.

  Wcale nie tęsknię za demami czy trialami. Jestem w stanie ocenić rozgrywkę po gameplayu i recenzjach. I nie chodzi o oceny liczbowe, a recenzje gdzie wymienione są dokładnie wady i zalety.

  40

 • Kamery, które rozpoznają twarz terrorysty

  Ocena komentarza: 0
  A kto jest potencjalnym terrorystą? Masz jakiś uniwersalny opis? Broda i Arab? Zdziwiłbyś się.

  13

 • Hitman ma się jednak całkiem dobrze

  Ocena komentarza: 0
  Czekałem na cały sezon, bo nie miałem zaufania, że każdy kolejny odcinek będzie trzymał poziom. Teraz wiem, że można na nich liczyć i jak się pojawi drugi sezon to kupię przepustkę i będę grał jak tylko się będą pojawiać kolejne epizody.

  13

 • Hitman ma się jednak całkiem dobrze

  Ocena komentarza: 0
  Spodoba Ci się. Mapy są duże otwarte i można robić jak się chce. Polecam wyłączyć w opcjach rozgrywki wszelkie podpowiadanie i ułatwienia. Chodzić, słuchać, zwiedzać i kombinować. Po przejściu każdej mapy raz (średnio około półtorej godziny na mapę). Spojrzałem na listę "wyzwań", nie wiem jak to jest w polskiej wersji językowej, z której można np się dowiedzieć, że można główny cel otruć, albo gdzieś utopić, wysadzić, czy upozorować inny wypadek. I wtedy wracałem do gry i szukałem jak to zrealizować. Kolejne godziny zabawy. Polecam!

  13

 • Hitman ma się jednak całkiem dobrze

  Ocena komentarza: 0
  Zagalopowałeś się... na Windows, nie konsole.

  13

 • Hitman ma się jednak całkiem dobrze

  Ocena komentarza: -2
  "Teraz prawda do marki Hitman ma już IO Interactive, więc może realizowanie własne koncepcje."

  Polska trudna język!

  13

 • Bitcoin warty ponad 3000 dolarów [AKT. - kolejne rekordy]

  Ocena komentarza: 0
  szlag*

  37

 • Zajrzyjmy za kulisy Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

  Ocena komentarza: 0
  A to ja poproszę, jak będziesz miał grę i chwilę to zrób pare screenów, chcę zobaczyć.

  20

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: -7
  Bojkotowanie bojkotowaniem. Sorry, ale jak gra jest dobra, to czemu mam ją bojkotować tylko ze względu na to, że ma mikropłatności w jakiejś postaci? Póki mikropłatności są opcją i gra bez korzystania z nich daje przyjemność to w czym problem?

  Jakby w pubie do piwa dolewali wody, aby oszczędzić to pewnie część by się burzyła bo jak to tak, części byłoby to obojętne bo po prostu zamówią 2 piwa więcej. Ale wątpię aby było możliwe, aby zaczęli lać wodę w 100%. Nawet jakby płynnie zwiększali stosunek wody do piwa.

  I poprzez tą analogię chciałem pokazać, że nie przyjdzie taki dzień, że za kiepską grę ktoś będzie chciał płacić. I jeszcze, że będzie się to producentowi opłacało. Więc niezależnie od tego jaki system płatności ma gra, jak mnie stać i czerpię z tego przyjemność to mam wylane.

  40

 • Mikropłatności w single’u - niebezpieczny trend

  Ocena komentarza: 1
  "Pamiętacie czasy kiedy to pozycja playera zależała jedynie od umiejętności gracza i czasu spędzonego w grze a nie grubości jego portfela?"

  Niby tak, ale takie rozwiązanie również nie było idealne. Patrząc z pozycji tego gracza, który zaczął na premierę i dużo grając ma w grze wszystko to fakt było lepiej. Ale dla każdego nowego gracza już nie. Wbijasz na serwer i widzisz samych starych wyjadaczy, z którymi nie masz co nawet się porównywać. I to bardziej nie na zasadzie, że masz gorsze umiejętności, a właśnie czas poświęcony na grind. Mikropłatności pozwalają na pominięcie/skrócenie tego czasu. I od zawsze twórcy MMO mierzyli się z tym jak zbudować rozgrywkę, żeby zarówno osoby, które grają od premiery miały co dalej robić. Ale też Ci co dopiero zaczynają po czasie, nie czuli się przytłoczeni tym, że tych pierwszych nigdy nie dogonią. I tak oto potem lądujesz z jakimiś skrzynkami, które boostują nowych graczy dając wyposażenie co 5 lvli czy jakieś potki na expa, itp. Albo mechaniki typu skalowanie się świata do lvl gracza (najbardziej znienawidzona rzecz przeze mnie). Tak żeby nowy gracz widział, że nawet ten co spędził na grze 1000 godzin dalej ma tak samo ciężko jak on.

  Ciężko tak naprawdę znaleźć idealne rozwiązanie. Mikropłatności wydają się nie fair, ale z drugiej strony nie są najgorszą metodą jaka powstała, a na dodatek przynosi dodatkowe zyski. Dobrze zrobione mikropłatności moim zdaniem nie są złe. Pozwalają na to, żeby gra żyła dłużej, bo są z niej stałe zyski na jakimś poziomie dla twórców. Gracze, którzy zaczęli od początku, nie powinni mieć potrzeb z nich korzystać. A każdy nowy gracz, który kupi grę później taniej na promocji, albo wręcz gra stanie się darmowa, przeznaczy tą kasę, żeby nieco nadrobić ten czas od premiery. Aczkolwiek też nie powinien się czuć do tego zmuszonym.

  A co do mikropłatności w singlu... no cóż, monetyzacja kodów do gier.

  40

 • Siedmiu wspaniałych - porównanie zdjęć smartfonów

  Ocena komentarza: 0
  Aha.

  45

 • Siedmiu wspaniałych - porównanie zdjęć smartfonów

  Ocena komentarza: 0
  "sówak" ?

  Trochę się zagalopowałeś. Ja bym mógł wymienić podobną listę czego nie ma 808.

  PS. Zainteresuj się Lumia 950.

  45

 • Siedmiu wspaniałych - porównanie zdjęć smartfonów

  Ocena komentarza: 1
  Tylko oznacza, że nie zapłacił. Dlatego nie ma. Żeby był musieliby zapłacić. Przecież nikt nie będzie testował sprzętu za darmo, a tym bardziej kupował go do testów. Zgadłem?

  45

 • 3D programmer 2 be – zacznij programować w 3D

  Ocena komentarza: 0
  Ale spacja nic nie zmienia w wydźwięku dlatego, że jest to poprawny zapis. Tak jak napisałeś przecinek by zmienił. Ale go nie ma. Nie wiem skąd pomysł w ogóle z tym, że to zdanie miałoby mieć inne znaczenie niż ma.

  7

 • Pakiet biurowy WPS Office 2016 Free. Chiński zamiennik MS Office. Czy warto?

  Ocena komentarza: 0
  - "Jak jest cel tego blokowania?"
  - "WPS Cloud"

  Dobra zadam pytanie inaczej, jaki jest powód blokowania WPS Cloud?

  15