• benchmark.pl
 • Gry
 • 1000 graczy równocześnie na jednej mapie - będzie rekord Guinessa?
Gry

1000 graczy równocześnie na jednej mapie - będzie rekord Guinessa?

Man vs. Machine w przeglądarce

Szwedzka firma MuchDifferent podjęła się pobicia rekordu Guinessa. Wyczyn ma polegać na zebraniu 1000 graczy i równoczesnemu stoczeniu bitwy sieciowej w specjalnie przygotowanej grze Man vs. Machine.

Tak wielka liczba uczestników możliwa jest dzięki temu, że obszar, na którym toczona będzie rozgrywka będzie obsługiwany przez 8 serwerów. Według autorów inicjatywy, ta technologia może być z powodzeniem zaimplementowana w każdej istniejącej grze, chociaż może to wymagać miesięcy pracy.

Man vs. Machine

Wydarzenie odbędzie się 29.01.2012 o godzinie 16:00. Do zabawy zaproszony jest każdy chętny. Z założenia mecz ma być potyczką graczy z developerami. Ci pierwsi obejmą kontrolę nad żołnierzami, programiści natomiast będą walczyli przy pomocy maszyn.

Gdy tylko wybije godzina, do której odlicza zegar na stronie głównej projektu, otwarta zostanie przeglądarkowa rozgrywka. Po zapełnieniu 1000 miejsc, rozpocznie się jednorazowa, niepowtarzalna walka. Każdy, kto chce mieć stuprocentową pewność na udział, może kupić specjalny bilet na stronie organizacji Engineers Without Borders. Koszt jest niestety dość duży, bo w przeliczeniu na złotówki wynosi niecałe 100 zł.

Jak przebiegnie rozgrywka i czy rekord gry PlanetSide (399 graczy równocześnie) zostanie pobity? Wszystko okaże się 29 stycznia. Kto jest chętny do uczestnictwa w tak niepowtarzalnym wydarzeniu, niech zarezerwuje sobie chwilę czasu i poluje na wolne miejsce.
 

Więcej o grach:

Źródło: tom's hardware

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Toz mi rekord :D W Lineage 2 podczas Siege jest podobna ilosc graczy i zaden szal :D
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Piszecie o pierdołach zamiast o rzeczach istotnych takich jak np. zamknięcie serwisu megaupload i megavideo...
   • avatar
    Szymon331
    0
    Czytając newsa myślałem że to będzie niezłą zabawa choć pewnie średnio komfortowa. Natomiast gdy doczytałem że trzeba za to płacić i to więcej niż jakieś symboliczne 5 euro to bylem w szoku. Zapłacić 100zł za to że jakiś developer położy mnie np w pierwszej minucie zabawy? Ją podziękuję.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     pomysł fajny
     ale to są przygotowania do prawdziwego ,przyszłego konfliktu zbrojnego !
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Na pewno będzie to niesamowita frajda. Szkoda, że trzeba tyle płacić za jednorazową grę.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       i niech ktoś 'zalaguje' serwer ...
       na pewno się uda, grafa niska żeby ruszyło , prosta giera. czekamy na 'scoreboard' :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Hm też mi rekord, w grze EvE online kilka lat temu odbyła się walka kilu aliansów w której brało udział ponad 1300 osób, oczywiście był lag, ale to jeden serwer i ludzie jakoś walczyli... Obecnie 1200 osób zalogowanych w największym hubie handlowym no normalka, o ile pamięć mnie nie zawodzi, rekord zalogowanych w eve online to chyba 65000 osób, nie wiem co Ci panowie z firmy Differentia chcą udowodnić.
        • avatar
         Nieznośny
         0
         Te 65 000 osób zalogowanych to wątpliwe żeby były na jednym serwerze. Może świecie - owszem, ale nie serwerze, a to różnica (server, a świat), ponieważ jeden świat w grach MMO jest tak naprawdę postawiony na kilku serwerach. Przykładem tego jest choćby WoW, który udowadnia taką tezę. Pamiętam czasy jak padał Kalimidor, a Eastern Kingdoms (kontynenty w WoWie) działał dalej, albo np. Northrend.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=769

          Rekord w Eve Online to około 65 000 graczy na jednym serwerze, na jednej mapie brałem udział w walkach powyżej 2000 ludzi, więc prawdopodobnie redaktor źle przetłumaczył obcojęzyczny tekst :)
          • avatar
           luq529
           0
           Mi to się wydaje, że chodzi o gre w przeglądarce.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            LOL,niezła ściema - ten rekord już dawno został pobity przez EVE Online gdzie przy wielkich bitwach w jednym systemie przebywało i ponad 5000 graczy.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Czytajcie ze zrozumieniem: "otwarta zostanie przeglądarkowa rozgrywka." czyli będzie gra przez przeglądarkę a nie jak WOW czy inne tego typu gry.

             1000 graczy w jednym momencie na przeglądarkowej grzej na jednej mapie to już jest rekord chyba.