Procesory

12 rdzeni od AMD w 2011 roku?!?

przeczytasz w 1 min.

Koncern AMD, chcąc przejąć od Intela palmę pierwszeństwa producenta najwydajniejszych procesorów, zapowiada wydanie procesora opartego na 12 jądrach. Układ przeznaczony dla serwerów ma nosić nazwę Bulldozer

Monstrualny układ ma pojawić się w 2011 roku i zostanie wykonany prawdopodobnie w technologii 32nm. Wcześniej zadebiutuje w 2010 roku 12-rdzeniowy układ "Magny-Cours". Do tego czasu AMD wyda też procesor 6-rdzeniowy, który ma konkurować z podobnym produktem, zapowiadanym przez Intel. Na razie nosi on roboczą nazwę "Istanbul'.

By dowiedzieć się więcej na ten temat, warto odwiedzić blog Nigela Dessau, jednego z dyrektorów koncernu AMD. 

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tokeen
  0
  hmmm 12 rdzeni + 4x HD5870x2 + 12GB DDR3 2000mhz + 4x SSD 250GB i maszynka całkiem całkiem xD
  • avatar
   suntzu
   0
   hehe innymi słowy żegnaj ATI, AMD prezentuje GPU+CPU w bulodożerach, ma zamiar wprowadzić modularną budowę komputera, Czyli kupujemy 2 procesory 2 rdzeniowe z 1 gpu, i jak sens grafika o ile gpu będzie super wydajne....


   tak na serio to pierwotne plany zakładały buldożera w 2009 roku, wczesne plany sprzed wielu lat.... teraz piszą 2011, heh mam nadzieję że im się uda.
   • avatar
    Private_92
    0
    ale po co komu tyle rdzeniu jak kom moze wolniej chodzic niz 6 rdzeni ....
    • avatar
     suntzu
     0
     PRzypomniało mi się że amd zrobiło obniżke procesorów niedawno a newsa o tym nie było:) może ktoś to odszuka i napisze swojego mi się nie chce największ obniżka dotyczy opterona 2376(bez HE) i obniżyli do 50%.


     Darodaredevil:) masz racje mało ludzi widzi cokolwiek oprócz czubka własnego nosa:) heh ja wykorzystam nawet 100 rdzeni i wciąż by było za mało.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nazwa Ciekawa coś dla zepchnięcia intela z drogi. Tylko żeby się pośpieszyli i żeby choć trochę były wydajniejsze te rdzenie od 6 intela, bo ilość nie zawsze znaczy wydajność.... aha nie wiem jak się cpu spisuje amd w porównaniu z intelem dla serwera ale intel może do tego czasu coś wypuścić jakąś 8 może nawet 12 nie wiem co ma w planach jeżeli ma ktoś ten wykres to niech podrzuci pozdro
      • avatar
       Jędruś
       0
       Magny-Cours i Istambul to nazwy torów F1 !!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        po co komu 12rdzeni? no chyba że do serwerów
        • avatar
         Silver
         0
         Możliwe, że pojawią się specjalne instrukcje, które będą przekierowywać/dzielić procesy aplikacji obsługujących tylko jedna bądź 2 rdzeniowe na pozostałe rdzenie.
         • avatar
          Silver
          0
          Więc uważam, że taka ilość ma sens jednak pytanie jaka chłodnica do tego będzie potrzebna.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           rdzeni nigdy za mało, bardziej brakuje aplikacji wykorzystujących ich moc do codziennych zajęć w domu, no i jeszcze pozostałe komponenty za mało wydajne. A w pracy 12 rdzeni może skrócić ripowanie 40MB pliku do plotera z 30 min do np 2 min a to spora oszczędność czasu. A czas to pieniądz. Bardzo wiele firm potrzebuje wydajnych procesorów i niekoniecznie do serwerów :).