Procesory

12 rdzeni od AMD w 2011 roku?!?

przeczytasz w 1 min.

Koncern AMD, chcąc przejąć od Intela palmę pierwszeństwa producenta najwydajniejszych procesorów, zapowiadawydanie procesora opartego na 12 jądrach. Układ przeznaczony dla serwerów ma nosić nazwę Bulldozer

Monstrualny układ ma pojawić się w 2011 roku i zostanie wykonany prawdopodobnie w technologii 32nm. Wcześniej zadebiutuje w 2010 roku 12-rdzeniowy układ "Magny-Cours". Do tego czasu AMD wyda też procesor 6-rdzeniowy, który ma konkurować z podobnym produktem, zapowiadanym przez Intel. Na razie nosi on roboczą nazwę "Istanbul'.

By dowiedzieć się więcej na ten temat, warto odwiedzić blog Nigela Dessau, jednego z dyrektorów koncernu AMD. 

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tokeen
  0
  hmmm 12 rdzeni + 4x HD5870x2 + 12GB DDR3 2000mhz + 4x SSD 250GB i maszynka całkiem całkiem xD
  • avatar
   suntzu
   0
   hehe innymi słowy żegnaj ATI, AMD prezentuje GPU+CPU w bulodożerach, ma zamiar wprowadzić modularną budowę komputera, Czyli kupujemy 2 procesory 2 rdzeniowe z 1 gpu, i jak sens grafika o ile gpu będzie super wydajne....


   tak na serio to pierwotne plany zakładały buldożera w 2009 roku, wczesne plany sprzed wielu lat.... teraz piszą 2011, heh mam nadzieję że im się uda.
   • avatar
    Private_92
    0
    ale po co komu tyle rdzeniu jak kom moze wolniej chodzic niz 6 rdzeni ....
    • avatar
     suntzu
     0
     PRzypomniało mi się że amd zrobiło obniżke procesorów niedawno a newsa o tym nie było:) może ktoś to odszuka i napisze swojego mi się nie chce największ obniżka dotyczy opterona 2376(bez HE) i obniżyli do 50%.


     Darodaredevil:) masz racje mało ludzi widzi cokolwiek oprócz czubka własnego nosa:) heh ja wykorzystam nawet 100 rdzeni i wciąż by było za mało.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nazwa Ciekawa coś dla zepchnięcia intela z drogi. Tylko żeby się pośpieszyli i żeby choć trochę były wydajniejsze te rdzenie od 6 intela, bo ilość nie zawsze znaczy wydajność.... aha nie wiem jak się cpu spisuje amd w porównaniu z intelem dla serwera ale intel może do tego czasu coś wypuścić jakąś 8 może nawet 12 nie wiem co ma w planach jeżeli ma ktoś ten wykres to niech podrzuci pozdro
      • avatar
       Jędruś
       0
       Magny-Cours i Istambul to nazwy torów F1 !!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        po co komu 12rdzeni? no chyba że do serwerów
        • avatar
         Silver
         0
         Możliwe, że pojawią się specjalne instrukcje, które będą przekierowywać/dzielić procesy aplikacji obsługujących tylko jedna bądź 2 rdzeniowe na pozostałe rdzenie.
         • avatar
          Silver
          0
          Więc uważam, że taka ilość ma sens jednak pytanie jaka chłodnica do tego będzie potrzebna.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           rdzeni nigdy za mało, bardziej brakuje aplikacji wykorzystujących ich moc do codziennych zajęć w domu, no i jeszcze pozostałe komponenty za mało wydajne. A w pracy 12 rdzeni może skrócić ripowanie 40MB pliku do plotera z 30 min do np 2 min a to spora oszczędność czasu. A czas to pieniądz. Bardzo wiele firm potrzebuje wydajnych procesorów i niekoniecznie do serwerów :).