Aparaty cyfrowe

20 milionów ramek na cyfrowe zdjęcia w 2008 roku

przeczytasz w 0 min.

Wraz z postępem technologicznym i spadkiem cen rośnie zapotrzebowanie na ramki do przechowywania cyfrowych zdjęć. Jak podaje tajwańskie Industrial Economics and Knowledge Center (IEK), w 2008 roku popyt na nie ma sięgnąć 20 milionów sztuk. W ofercie między innymi takich firm jak Samsung, Sony, Kodak, Philips, ViewSonic, czy Hewlett Packard (HP) znajdują się produkty o przekątnych od 1.5 cala do 32 cali.

Światowy rynek ramek na cyfrowe zdjęcia sięgnął w 2007 roku 12 milionów sztuk, informuje IEK. Chih-hao Yehh, jeden z menadżerów w fabryce AboCom Systems, która zajmuje się produkcją ramek stwierdził, że wzrost sprzedaży powodowany jest przede wszystkim zapotrzebowaniem na tanie ramki w Ameryce Północnej. Tam ceny modeli zaczynają się 49 dolarów. Równocześnie wprowadza się bardziej zaawansowane modele, które obsługują pliki wideo, muzykę, a także inne aplikacje takie jak choćby kalendarz.

Yeh dodał także, że rynki północnoamerykańskie i europejskie odpowiadają za 80 procent światowej sprzedaży tego typu produktów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!