Aparaty cyfrowe

20 milionów ramek na cyfrowe zdjęcia w 2008 roku

przeczytasz w 0 min.

Wraz z postępem technologicznym i spadkiem cen rośnie zapotrzebowanie na ramki do przechowywania cyfrowych zdjęć. Jak podaje tajwańskie Industrial Economics and Knowledge Center (IEK), w 2008 roku popyt na nie ma sięgnąć 20 milionów sztuk. W ofercie między innymi takich firm jak Samsung, Sony, Kodak, Philips, ViewSonic, czy Hewlett Packard (HP) znajdują się produkty o przekątnych od 1.5 cala do 32 cali.

Światowy rynek ramek na cyfrowe zdjęcia sięgnął w 2007 roku 12 milionów sztuk, informuje IEK. Chih-hao Yehh, jeden z menadżerów w fabryce AboCom Systems, która zajmuje się produkcją ramek stwierdził, że wzrost sprzedaży powodowany jest przede wszystkim zapotrzebowaniem na tanie ramki w Ameryce Północnej. Tam ceny modeli zaczynają się 49 dolarów. Równocześnie wprowadza się bardziej zaawansowane modele, które obsługują pliki wideo, muzykę, a także inne aplikacje takie jak choćby kalendarz.


Yeh dodał także, że rynki północnoamerykańskie i europejskie odpowiadają za 80 procent światowej sprzedaży tego typu produktów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login