Bezpieczeństwo

250 tys. dolarów za 'głowę' hakera

przeczytasz w 1 min.

Jak już wspominaliśmy, w październiku ubiegłego roku w sieci pojawił się wirus Downandup/Conficker, który do tego czasu zainfekował na całym świecie kilka milionów komputerów. Za pomoc w ujęciu autora programu firma Microsoft wyznaczyła nagrodę w wysokości 250 tysięcy dolarów. Oto co jeszcze powiedział przedstawiciel firmy Microsoft, George Stathakopulos, w piątek, w wywiadzie dla telewizji BBC News:

"Nasze przesłanie jest bardzo jasne - ktokolwiek to napisał, naraził naszych klientów na znaczne trudności (...) i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc w zatrzymaniu tego kogoś." 

Wirus Downandup/Conficker to robak, który sam się replikuje, wykorzystując dziury w źle zabezpieczonych sieciach komputerowych. Wirus może być wykorzystywany przez autora do przejęcia kontroli nad całymi rzeszami komputerów, rozsyłania spamu, a także kradzieży danych. 

Microsoft podkreśla, że użytkownicy powinni korzystać ze stale aktualizowanego oprogramowania antywirusowago oraz zainstalować aktualizację nr MS08067 lub inaczej KB958644.

Jak wiemy Microsoft już wcześniej wypłacił niemałą sumę za pomoc w ujęciu autora wirusa Sasser. Autora skazano i aresztowano. Nagrody zostały wyznaczone również za autorów wirusów MyDoom, Blaster oraz Sobig, jednak sprawcy nie zostali póki co ukarani.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!