SSD

256 GB od Corsair: SSD Extreme X256

przeczytasz w 1 min.

W ofercie firmy Corsair pojawił się nowy model dysku SSD z serii Extreme - X256. Jak sugeruje jego nazwa, nowy 2,5-calowy dysk ma pojemność 256 GB.

Charakteryzuje się wbudowaną pamięcią podręczną 64 MB, interfejsem SATA 3.0 Gbps, pamięciami NAND Flash MLC (multi-level cell) firmy Samsung oraz kontrolerem Indilinx Barefoot. Według producenta prędkość odczytu danych ma wynosić około 240 MB/s, a tempo zapisu nie powinno być niższe niż 170 MB/s.

Corsair X256 SSD objęty jest 24-miesięczną gwarancją i dostępny będzie na rynku europejskim w cenie od 610 Euro.

"Od czasu wypuszczenia na rynek serii Corsair Extreme SSD w czerwcu, otrzymywaliśmy fantastyczne wypowiedzi od klientów, którzy lubują się w wysokiej wydajności i niezawodności, regularnie się nas pytano, czy dostępne będą modele o jeszcze większej pojemności." - powiedział Jim Carlton, VP of Marketing at Corsair. "Nowy dysk o pojemności 256 GB Extreme jest odpowiedzią na rosnącą popularność SSD o wysokiej pojemności, przeznaczony jest dla entuzjastów, którzy chcą jak najszybszej prędkości i mnóstwo wolnego miejsca na swoje zdjęcia, muzykę i wideo."

źródło: TechConnect

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  WTH??
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Za kilka lat te dyski mogą stać się standardem. O ile do tego czasu nei wyjdzie jakaś nowość, która okaże się jeszcze lepszym rozwiązaniem. Pieśń przyszłości, w każdym razie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak by rzekł operator kamery z "Jestem hardkorem" na temat ceny: "Jeszcze niżej, jeszcze musisz!".
    • avatar
     Wikiolo
     0
     Już osiągnęli dobry stopień pojemności , szybkość była od razu , to teraz tylko nad ceną muszą pracować - nim ceny zejdą do akceptowalnych rozmiarów to pojemność wzrośnie przynajmniej dwukrotnie i bedzie gites:))