Karty graficzne

40nm układy AMD gotowe?

przeczytasz w 1 min.

Na oficjalnej stronie AMD/ATi, na liście kart graficznych wspieranych przez aktualne sterowniki ATi Catalyst pojawiły się karty RV740 przeznaczone dla maszyn stacjonarnych, M93 i M97 przeznaczone dla komputerów przenośnych.

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem chipy te wyprodukowane są w procesie 40nm przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), a zamieszczenie ich na liście wspieranych przez sterowniki oznacza gotowość produktów do masowej produkcji/dostaw. Bliższe specyfikacje techniczne nie są na razie znane.

Druga niespodzianka szykowana przez AMD/Ati to pojawienie się nazwy nowego chipsetu - RD890 - dla procesorów AMD na podstawce AM3 na liście PCI-SIG jako produktu przetestowanego i zatwierdzonego przez tą organizację. Ponownie oznacza to rychłe wprowadzenie 40nm produktu do sprzedażny. PCI-SIG zajmuje się rozwojem standardu PCIe.

Źródła: xbitlabs.com, amd.com, pcisig.com.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dreggo
  0
  Go Go Power Ran... tfu. Go Go AMD/ATi :P
  • avatar
   Otheim
   0
   Noo czekamy na więcej informacji. :)
   • avatar
    Se8a90
    0
    Prędzej Run Forest, RUN!!
    Do boju ;]
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     i To będzie nowe 46x0 czy 47x0??
     • avatar
      Szymon331
      0
      A może 5xxx? ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ati teraz cisnie:), widac ze chca odwrocic sytuacje kiedy to nvidia pierwsza wprowadzala nowe serie kart, a teraz ledwie ci zesli na 55nm ci juz sa na 40nm:). kolejna bardzo dobra wiadomoscia jest wprowadzenie HD48XX do notebooków:), szkoda ze niedawno laptopa kupilem...