Telefony

50 milionów sprzedanych dotykowców Samsunga

przeczytasz w 2 min.

Firma sprzedała 50 milionów telefonów z dotykowym ekranem, umacniając swoją pozycję w tym segmencie rynku.

Tylko w 2009 roku komórkę marki Samsung z dotykowym ekranem kupiło ponad 40 milionów osób, dla porównania w 2008 liczba ta wyniosła 10 milionów. Najwięcej dotykowców Samsung sprzedał w Europie, bo aż 19 milionów sztuk, w USA 6,3 milionów, w Chinach 3,4 miliona a w Korei Południowej 3 miliony.

Samsung jest bliski zrealizowania tegorocznych planów sprzedażowych dotyczących segmentu telefonów komórkowych. Globalne założenia oscylowały na poziomie 200 milionów sztuk, przy 20% udziale telefonów z dotykowym ekranem. W zeszłym roku ich odsetek wynosił 5%.

Samsung F480

W ciągu dwóch ostatnich lat Samsung poszerzał swoją ofertę o kolejne modele wyposażone w ekran dotykowy. Rozwiązanie jest dostępne w telefonach z różnych półek cenowych, dzięki temu jego zalety poznaje coraz szersze grono odbiorców. Kilka modeli odnotowało już znaczne sukcesy, jak bestsellerowy multimedialny model Avila, który w maju przekroczył 10 milionowy próg sprzedaży. Wśród telefonów, które cieszą się dużą popularnością znajduje się również F480, który od maja 2008 kupiło 9 milionów osób oraz młodzieżowy telefon Corby S3650, który rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy już w dwa miesiące od czasu jego wrześniowej premiery.

Modę na telefony z dotykowym ekranem Samsung zapoczątkował w Korei Południowej, sprzedając od początku ich debiutu w marcu 2008 roku 4,4 miliona sztuk. U operatorów telefonii komórkowej największą popularnością cieszyły się dotykowce wyposażone w ekrany AMOLED: W850, W8500, W8550. Ich sprzedaż wyniosła 420 000 sztuk.

Samsung Avila

- Coraz większa liczba użytkowników doceniła wygodę jaką zapewniają telefony wyposażone w dotykowe ekrany. – po wiedział JK. Shin, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Działu Mobile Communication firmy Samsung Electronics.

- Tworząc nowe produkty jesteśmy otwarci na innowacje i chcemy by najnowsze rozwiązania trafiały do jak najszerszego grona odbiorców. Tak stało się w przypadku telefonów z dotykowymi wyświetlaczami. Nadal będziemy rozwijać naszą ofertę w tym segmencie rynku – dodał.

Samsung Corby

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dla mnie Corby to i tak niewypał : )
  • avatar
   robertx123
   0
   Corby to jest telefon z niższej półki, więc nie można wymagać tyle samo od niego co np. od SE Xperia czy i8910 Omni HD. To są fony ,,wyższej klasy'' i jak na razie nie widzę, żeby były oferowane w MIXIE za zeta przy doładowaniach 30pln. Może i Omnia HD jest, ale za ,,troszkę'' więcej niż Corby
   • avatar
    Huntcold99
    0
    SE Aino będzie lepszy, ale "Szajsung" też nie zostaje w tyle :P
    • avatar
     Brandar
     0
     Ekhm... "po wiedział"?
     • avatar
      kubbak
      0
      Ma najwięcej takich modeli to i najwięcej ich sprzedał.
      Ja nie mogę jedynie strawić tego interfejsu z widgetami.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       posiadam aktualnie Samsunga F480 i jestem bardzo zadowolony... bardzo go polecam.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Modę na telefony z dotykowym ekranem Samsung zapoczątkował w Korei Południowej, sprzedając od początku ich debiutu w marcu 2008 roku 4,4 miliona sztuk."

        Samsung zapoczątkował modę? W 2008 r.? A to ci ciekawostka...