• benchmark.pl
 • Gry
 • A jednak, CDP złożył wniosek o upadłość. Co z zamówieniami Cyberpunk 2077?
Gry

A jednak, CDP złożył wniosek o upadłość. Co z zamówieniami Cyberpunk 2077?

przeczytasz w 1 min.

Niepokojące doniesienia o kondycji CDP pojawiały się już wcześniej. Niestety, najstarszy polski wydawca gier złożył wniosek o upadłość. Czy to już koniec jego historii?

CDP złożył wniosek o upadłość

Starsi gracze doskonale zdają sobie sprawę, iż mówimy tutaj o niemalże legendzie naszego rynku. CDP to przecież najstarszy wydawca gier w Polsce. Jeszcze w styczniu pojawiły się niepokojące informacje o dużych zwolnieniach w CDP. Zastanawiano się wtedy, jaka będzie dalsza część tej historii. Dziś wydaje się, że bardzo smutna. Jak podaje Puls Biznesu, CDP złożył wniosek o upadłość. Majątek firmy został zabezpieczony przesz sąd, ustanowiono tymczasowego nadzorcę.

Młodszym graczom można natomiast wyjaśnić, iż CDP wywodzi się wprawdzie z grupy CD Projekt, ale obecnie nie należy go z nią wiązać (ze sklepem cdp.pl też nie).

Co z przedpremierowymi zamówieniami Cyberpunk 2077? Bez obaw

Pytania odnośnie przedpremierowych zamówień Cyberpunk 2077 pojawiły się już wcześniej, bo pierwotnie wydawcą gry miało być właśnie CDP. Nikt nie powinien mieć obaw o ich realizację. Na oficjalnym forum CD Projekt RED przypomniano, że rozpoczęto współpracę z firmą Cenega S.A. i to ona jest polskim wydawcą gry Cyberpunk 2077. Złożone wcześniej zamówienia zostaną zrealizowane właśnie przez nią, za wyjątkiem edycji kolekcjonerskich, nad którymi czuwa sam CD Projekt RED.

„Wszystkie złożone zamówienia zostaną zrealizowane. Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online. Natomiast zamówienia przedpremierowe, które zostały złożone na Edycję Kolekcjonerską gry zostaną zrealizowane bezpośrednio przez CD PROJEKT RED.”

Źródło: pb

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bleblebIe
  5
  A zaczynali od sprowadzania piratów z zagranicy. Podatki ich zjadły.
  • avatar
   devilson131313
   4
   CDP nie jest częścią grupy kapitałowej CD Projekt, także nie ma nic wspólnego z GOGiem czy REDami. Tak samo sklep internetowy CDP.pl nie ma nic wspólnego z CDP, bo został wykupiony przez Merlin Ecommerce czyli właściciela sieci Empik.
   • avatar
    Wiedzmin69
    2
    Benchmark juz jak onet z clickbaite
    • avatar
     kitamo
     1
     CDP przeciez nie ma praktycznie nic nawet wspolnego obecnie juz nawet z Cyberpunkiem :D
     • avatar
      adams80
      0
      Czemu tytuł wprowadza w błąd i budzi zaniepokojenie? CLICKBAJT
      • avatar
       krz2of
       0
       Szkoda, że już nie ma tych pięknych wydań w pudełkach z kartonu i masą dodatków. Wydawcy się starali. Nawet kolejki podczas premiery Wiedźmina wspominam z sentymentem. Teraz jest tanie, plastikowe opakowanie na DVD z kodem do gry. Jakaś epoka się skończyła i już nie będzie tak samo. Szkoda .
       • avatar
        mgkiler
        -3
        A co ze sklepem GoG?
        • avatar
         bury-pies
         -3
         Sapkowski wykończył cwaniaczków