Smartfony

A jednak, Huawei wyprzedza Apple

przeczytasz w 1 min.

Huawei sprzedaje więcej smartfonów od Apple. Chiński producent będzie teraz starał się dogonić Samsunga.

Zapewne słyszeliście o tym, że Huawei ma w kontekście rynku smartfonów bardzo ambitne plany. Przedstawiciele chińskiego producenta wiele razy podkreślali w wywiadach, iż celem jest pozycja lidera w sektorze tego typu urządzeń. Podchodziliście do tych zapowiedzi z przymrużeniem oka? Jeśli tak, to tym bardziej rzucić powinniście okiem na najnowsze dane.

Wedle Counterpoint Research, Huawei wyprzedza Apple i tym samym może szczycić się mianem drugiego co do wielkości (jeśli brać pod uwagę sprzedaż) producenta smartfonów na świecie. Niemożliwego dotychczas udało dokonać się jeszcze w czerwcu. I chociaż różnice nie są duże, Huawei krok po kroku zaczyna swoje plany realizować.

Huawei sprzedaż smartfonów

Można przyjąć, że sympatycy Apple ostatnio wstrzymywali się od zakupów czekając na nowe modele, które zostaną zaprezentowane we wrześniu. Statystyki dotyczące najchętniej kupowanych smartfonów pokazują jednak, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus wciąż nie narzekają na brak zainteresowania.

Smartfony sprzedaż

Wysokie notowania modeli Oppo potwierdzają, jak wiele ugrać można działaniami na chińskim rynku, ponieważ właśnie na nim ten producent koncentruje swoją uwagę. W czołówce brakuje natomiast propozycji z logo Huawei. Może to sugerować, że omawiany sukces jest zasługą nie konkretnego urządzenia, ale szerokiej i zróżnicowanej oferty.

Dokładniej takiej, jaką posiada Samsung. Tyle, że na zdecydowanie większą skalę i do Koreańczyków Huawei traci jeszcze sporo (chociaż dystans się zmniejsza).

Źródło: Counterpoint Research

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  0
  No zaraz przed premierą to sobie mogą wyprzedzać, zaraz sprzedaż apple wyprzedzi i Huaweia, i Samsunga...
  • avatar
   usuniety_b274873f01f4
   -1
   Tytuł jak z z paska w TVPiS. A w zyskach też już wyprzedzili Apple'a? Przypomnę tylko, że postawą istnienia firmy jest zarobek a nie ilość sprzedanych produktów.
   • avatar
    Gatts-25
    -1
    APPLE rzeczywiście może wyglądem zawojować teraz rynek bo dużo osób takich jak ja nie wybierało tego produktu między innymi ze względu na fizyczny przycisk HOME ,które w nowej wersji IPHONE 8 ma zniknąć jednak jest to nie jedyny powód dlaczego też APPLE traci a mianowicie przez zamknięty system operacyjny bo ludzie często lubią sami instalować to co chcą i mieć prawie ,że pełną kontrolę nad swoim systemem czego IOS nie zapewni.
    Druga sprawa wydajność samego CPU w IPHONE jest potężna to tak że ma wpływ na wybór jednak nikt nie bierze pod uwagę ,że kilka tygodni po premierze najnowszego SMARTFONU APPLE ma pojawić się HUAWEI MATE 10 i 10Pro i żeby nie fakt ,że jak do tej pory autorski SOC HUAŁEJA mógł tylko patrzeć na plecy SNAPDRAGONA czy EXYNOSA tak teraz po pierwszych zapowiedziach może się okazać ,że to nie te układy na które do tej pory patrzył w plecy będą teraz zasięgiem swojego wzroku spoglądać na Niego bo skok ma być dużo większy przez co może się okazać będziemy mieli małą rewolucję na rynku mobilnym dla telefonów i tabletów a być może i laptopów konwertowalnych bo sam układ może być tak potężny ,że dla samego IPHONE 8 będzie wyzwanie by widzieć chociaż plecy swoje przeciwnika a wszystko przez dodatnie nowego układu logiki NPU.Wszystko teraz będzie się rozbijało o fakt czy układ ten będzie wspomagał większość zadań CPU i GPU czy tylko nie które.
    Nie zdziwiłbym się ,że ten SOC może znacznie przybliżyć sprzedaż do tego co prezentuje SAMSUNG bo APPLE właśnie przez swój zamknięty system operacyjny nie zasługuje na pierwszą piątkę najlepiej sprzedawanych produktów na świecie.