Gry

Mrocznie, ale ta gra właśnie taka powinna być

przeczytasz w 1 min.

Póki co na temat A Plague Tale: Requiem nie mówiono wiele. Czyżby pora na zmianę takiego stanu rzeczy? Pamiętający poprzedniczkę z pewnością nie mają nic przeciwko.

Pierwsze fragmenty rozgrywki z A Plague Tale: Requiem

Jest możliwość, że tytuł A Plague Tale: Requiem niektórym nie mówi za wiele. Najlepszą rekomendacją do zainteresowania się nim jest fakt, iż mowa o kontynuacji A Plague Tale: Innocence, które swojego czasu uznano za jedną z największych pozytywnych niespodzianek 2019 roku. I to może nawet nie tylko w kategorii gier przygodowych, ale ogólnie na rynku. Dlaczego? Tego możecie dowiedzieć się chociażby z naszej recenzji.

W największym skrócie, pod względem opowiadanej historii, samej rozgrywki, ale i mrocznego klimatu było tam świetnie. A skoro tak, to przecież nie wypadało zmieniać koncepcji. I raczej nic takiego nie nastąpiło, nie tylko z powodu pozostawienia znanej już dwójki bohaterów. Do tej pory trzeba było jednak opierać się głównie na słowach, teraz mamy okazję rzucić okiem na zwiastun z pierwszymi fragmentami rozgrywki. Może nadal nie ma ich zbyt wiele, ale jednak wreszcie coś pokazano.

A Plague Tale: Requiem - wideo z gali The Game Awards 2021

Kiedy zagramy w A Plague Tale: Requiem?

Jedyny kłopot z A Plague Tale: Requiem, przynajmniej dla zainteresowanych tym tytułem, jest taki, iż na ten moment nie znamy daty premiery. Twórcy oraz wydawca cały czas w tej kwestii milczą, ale podtrzymywane są wzmianki na temat 2022 roku. Być może w najbliższej przyszłości dowiemy się czegoś więcej.

Tajemnicy nie stanowią natomiast platformy docelowe. W A Plague Tale: Requiem można będzie zagrać na PC z Windows 10 oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series. Już teraz wiadomo też, że omawiana gra dołączy do katalogu usługi Xbox Game Pass i to od dnia premiery.

Źródło: Xbox

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    AUTO6
    10
    I to jest gra na którą warto czekać