Systemy operacyjne

Adobe: obsługa Flash wideo dla iPhone i Pada

przeczytasz w 1 min.

Do tej pory urządzenia Apple były znane z faktu, że nie obsługują standardu Adobe Flash. Niedawno jednak udało się obejść ten problem i przedstawiono skuteczne rozwiązanie. Apple iPad Adobe Flash

Serwery Flash Media zwykle udostępniają strumienie wideo w pakietach MPEG4 i formacie F4F. Aktualna wersja systemu obsługuje także format HLS, który firma Apple stworzyła do obsługi QuickTime w systemach iOS.

Gdy serwer mediów wykryje brak możliwości obsługi formatu Flash w urządzeniu użytkownika, to dostarczy strumień MPEG2 wykorzystując format HLS. Przeglądarki zdolne do obsługi HTML 5 bez problemu radzą sobie z formatem HLS, dzięki czemu nadawcy dużo łatwiej będą mogli dotrzeć ze swoimi materiałami do szerszej publiki.

HTML5 Adobe Flash Apple iPad

W końcowym rozrachunku, filmy czy klipy w formacie Flash będą mogły bez problemu docierać także do urządzeń z systemami Apple iOS bez angażowania specjalnych obejść przygotowywanych do tej pory przez nadawców. Firma Microsoft robi dokładnie to samo z materiałami wykorzystującymi Silverlight, by dotrzeć do odbiorców używających sprzętu i programowania Apple.

Niestety Flash Media Server 4.5 pozwala jedynie na obsługę materiałów wideo, wielbiciele flashowych gier, a także umieszczający na stronach WWW animacje i reklamy Flash będą zawiedzeni.
 

Więcej o produktach Apple I Adobe:

Źródło: zdnet

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fourth Illusion
  0
  Wielkie Apple bez flasha no teraz przynamniej Yt im zadziala
  • avatar
   dodo24x
   0
   YT na apple zawsze dzialal.
   "there's an app for that"
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    przegladarkowa wersja tez od zawsze dzialala. Nawet lepiej niz natywna aplikacja bo obsluguje HD po 3G
    • avatar
     Baleryon
     0
     Panie Macieju, nie stosujmy na siłę germańskiej składni. "Serwer mediów" albo jak w oryginale "media server", najlepiej kursywą.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dostaną flasha i to wersje bez reklam, czyli gdzie potrzeba (filmik) bedą mieli, a wnerwiające reklamy ich ominą. Ja bym się cieszył. A że flashowe gry nie będą działać? A kogo spośród użytkowników iPhonów one interesują? Mają dużo lepsze gry niż popierółki we flashu...
      • avatar
       mutissj
       0
       ten FLASH FRAJER jest tak zapchany nowościami z reklamami że się zawiesza, jeszcze gorzej będzie..
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Upośledzenie Apple przez brak obsługi Flasha który stosuje większość webmasterów jest jednym z kryteriów przez które Apple jeszcze nie zmasakrował konkurencji. Ja szczerze kupił bym Ipada 2 bez zastanowienia gdyby w nim zaimplementowano w końcu Flasha !! (myślę że wielu z was również)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Po kiego grzyba mi ipad jak mam zgrabnego lapa na którym wszystko zapierdala i nie jest tak ułomnie ograniczony systemowo...