Oprogramowanie

Adobe Photoshop do wynajęcia

przeczytasz w 1 min.

Pakiety Adobe wciąż są za drogie dla przeciętnego użytkownika. Zamiast tego będzie dostępna opcja miesięcznego i odpłatnego użytkowania.

Warto przeczytać:
Zaskakująca cena Samsunga Nexus S
 Superkomputer chłodzony gorącą wodą

Według wielu, monopolizacja kilku gałęzi oprogramowania przez Adobe to zwykły mit. Dla programów takich jak Photoshop możemy znaleźć tanie, a nawet darmowe odpowiedniki. Jednak są tacy, którzy cenią renomę firmy, aktualizacje i niezawodność oprogramowania. Jeżeli nie są np. zawodowymi grafikami, to nie zawsze mogą sobie pozwolić na kupno pełnych wersji. Firma wychodzi z pomysłem czasowych subskrypcji umożliwiających tanie korzystanie z drogiego softu

Za miesiąc do sklepów wprowadzony zostanie Adobe Creative Suite 5.5 zwierający nowsze wersje takich narzędzi jak After Effects, Dreamweaver, Flash Professional, InDesign, Photoshop czy Premiere Pro. Całość będziemy mogli otrzymać w pakietach podzielonych na poszczególne zbiory programów, a za pełny zestaw będziemy musieli zapłacić aż 2600 dolarów. Najtańsza paczka będzie kosztować dwukrotnie taniej, co i tak nie jest małą kwotą.

Za to dzięki nowemu opcjonalnemu systemowi płatności, za samego Photoshopa zapłacimy 59 dolarów na miesiąc lub 39, jeśli zdecydujemy się zamówić usługę z góry na cały rok. Odrobina kalkulacji pokazuje, że zgodnie z tabelą opłat kupienie pełnej wersji zwraca się dopiero po 20 miesiącach użytkowania tej z czasowej subskrypcji.

Zaletą rozwiązania poza różnicą cenową jest przede wszystkim możliwość wykupienia nowej wersji zaraz po jej premierze. Tym bardziej nabiera to znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę, że Adobe postanowiło częściej wprowadzać aktualizacje do swoich programów. Zamiast dotychczasowych 18 - 24 miesięcy, usprawnienia mają pojawiać się każdego roku.

Źródło: PCWorld.com

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Dla programów takich jak Photoshop możemy znaleźć tanie, a nawet darmowe odpowiedniki".

  Powyższy cytat jest ogólnikiem, z którego nie wiele wynika. Wszystko sprowadza się do definicji "odpowiednika". Faktycznie jest tak, że każdą operację, którą można wykonać w Photoshopie uda się przeprowadzić w innym programie - odpowiedniku. Nie zawsze będzie to łatwe, czasem trzeba się będzie napocić - ale się da.

  Nie da się jednak zastąpić zaszytych w oprogramowaniu algorytmów, ot np odszumiania albo kompresji jpg. Kto nie wierzy - niech sam sprawdzi jak wygląda wygenerowany plik jpg z Photoshopa przy tej samej wielkosći pliku obrazek z np Gimpa.  • avatar
   Jozio
   0
   Jak dla mnie do grafiki rastrowej nic nie jest w stanie złamać/pokonać/wyrównać z Photoshopem, ba inne pakiety z tej marki też są niezawodne, AI czy AAE to rewelacyjne programy.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mogę jedynie podpisać się pod słowami poprzedników. Obecnie Adobe nie ma konkurencji. I proszę, nie piszcie, że jest Corel bo ten nie istnieje przy sofcie Adobe.
    • avatar
     eSUBA Lucker
     0
     Miesiąc - trial ,jest za darmo. PO co kupować?