Oprogramowanie

Adobe zamierza udostępniać swoje programy przez Internet

przeczytasz w 0 min.

Koncern Adobe znany z takich aplikacji, jak Photoshop, czy InDesign, planuje stworzyć webowe wersje swojego sztandarowego oprogramowania. Będzie ono dostępne z poziomu przeglądarki WWW. Według przedstawicieli koncernu, przechodzenie aplikacji desktopowych do sieci Internet będzie odbywało się przejściowo, na przestrzeni kolejnych kilku lat.

Oferując swoje aplikacje za pośrednictwem Internetu zmieni się zupełnie strategia koncernu, a także licencja na korzystanie z oprogramowania. Będzie ono darmowe lub sponsorowane przy pomocy reklam. Dzięki temu użytkownicy, którzy nie chcą lub nie są w stanie płacić za kosztujące kilka tysięcy złotych oprogramowanie, będą mogli z niego korzystać. Z kolei profesjonaliści, którzy nie będą chcieli być rozpraszani przez wyświetlane na stronie reklamy, będą mogli wykupić odpowiednią subskrypcję.


Wydaje się więc, że przyszłość oprogramowania należy do Internetu, a systemy operacyjne będą coraz bardziej tracić na znaczeniu. Obecnie bowiem mało osób używa Linuxa, czy Mac OS X przede wszystkim dlatego, że dostępna jest na niego niewielka ilość komercyjnego oprogramowania. Kiedy natomiast zostanie ono przeniesione do Sieci, wóczas wszystko, co będzie potrzebne użytkownikowi, to system operacyjny z przeglądarką WWW. Możliwe więc, że w przyszłości nie będzie miało większego znaczenia, czy wykorzystuje się system Windows, Mac OS X, czy też Linux – na każdy z nich dostępny będzie zbliżony zestaw oprogramowania.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login