Karty graficzne

AGEIA PhysX dla notebooków

przeczytasz w 0 min.

AGEIA podzieliła się informacjami na temat nowego procesora PhysX z dziennikarzami serwisu The Inquirer.
Oficjalna nazwa nowego chipu brzmi PhysX 100M. „M” oznacza w tym przypadku „mobilny” i układ ten ma trafić do różnych notebooków - w pierwszej kolejności do najnowszego dziecka Della, XPS M1730, który dla potrzeb marketingowych ochrzczono Bestią.

O tym, że Ageia przygotowuje się do przejścia na nowocześniejszy proces produkcyjny i planuje jednocześnie opracować procesor do komputerów przenośnych, wiadomo było już od kwietnia. Efektem ubocznym tych zmian miało być wycofanie z rynku starych PPU wykonanych w technologii 130 nm. Nowe karty Ageii są już dostępne w wersji PCIe, aczkolwiek jedynie dla osób skłonnych dopłacić za logo Della, Acera lub Alienware na obudowie komputera. Najwięcej uwagi przyciąga, oczywiście, implementacja PhysX 100M w najnowszym skierowanym do graczy notebooku ze stajni Della.

Powodem, dla którego producenci laptopów są skłonni instalować nowe procesory Ageii w swoich maszynach, jest prosty fakt, iż oddają one raptem 10 W ciepła. Kartom Ageii uroku dodaje również ich zgodność z Nvidiowskim standardem MXM i posiadanie na pokładzie 128 MB pamięci GDDR3. W świecie notebooków Dell ma na razie wyłączne prawa do PhysX 100M, ale w przyszłości na pewno się to zmieni.
Na koniec warto dodać, że wbrew wcześniejszym plotkom, nowy chip Ageii na szczęście nie przypomina rozmiarami boiska piłkarskiego.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login