Karty graficzne

AGEIA PhysX dla notebooków

przeczytasz w 0 min.

AGEIA podzieliła się informacjami na temat nowego procesora PhysX z dziennikarzami serwisu The Inquirer.
Oficjalna nazwa nowego chipu brzmi PhysX 100M. „M” oznacza w tym przypadku „mobilny” i układ ten ma trafić do różnych notebooków - w pierwszej kolejności do najnowszego dziecka Della, XPS M1730, który dla potrzeb marketingowych ochrzczono Bestią.

O tym, że Ageia przygotowuje się do przejścia na nowocześniejszy proces produkcyjny i planuje jednocześnie opracować procesor do komputerów przenośnych, wiadomo było już od kwietnia. Efektem ubocznym tych zmian miało być wycofanie z rynku starych PPU wykonanych w technologii 130 nm. Nowe karty Ageii są już dostępne w wersji PCIe, aczkolwiek jedynie dla osób skłonnych dopłacić za logo Della, Acera lub Alienware na obudowie komputera. Najwięcej uwagi przyciąga, oczywiście, implementacja PhysX 100M w najnowszym skierowanym do graczy notebooku ze stajni Della.

Powodem, dla którego producenci laptopów są skłonni instalować nowe procesory Ageii w swoich maszynach, jest prosty fakt, iż oddają one raptem 10 W ciepła. Kartom Ageii uroku dodaje również ich zgodność z Nvidiowskim standardem MXM i posiadanie na pokładzie 128 MB pamięci GDDR3. W świecie notebooków Dell ma na razie wyłączne prawa do PhysX 100M, ale w przyszłości na pewno się to zmieni.
Na koniec warto dodać, że wbrew wcześniejszym plotkom, nowy chip Ageii na szczęście nie przypomina rozmiarami boiska piłkarskiego.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!