• benchmark.pl
 • Gry
 • Agony - piekielny horror z Polski zadebiutuje w przyszłym roku
Gry

Agony - piekielny horror z Polski zadebiutuje w przyszłym roku

przeczytasz w 1 min.

Jesteś udręczoną duszą bez wspomnień, ale z jasnym celem: uciec z piekła. Wiesz, że jesteś w stanie, ale nie wiesz jeszcze jak. Do zobaczenia w 2017.

Polscy weterani branży gier zgromadzeni pod banderą Madmind rozsyłają zaproszenia do piekła. Wiemy już kiedy rozpocznie się demoniczna przygoda, kryjąca się pod tytułem Agony.

W Agony przenosimy się do piekła, a naszym celem jest przetrwanie. Obserwując wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby (i wcielając się zresztą w udręczoną duszę) przemierzać będziemy kolejne mroczne zakątki diabelskiego królestwa, próbując sobie przypomnieć utracone wspomnienia i odkryć drogę ucieczki.

Nasz cel to przetrwanie i aby go osiągnąć nie warto zgrywać bohatera – lepszą taktyką będzie skradanie się i unikanie bezpośredniej konfrontacji z demonami. Na brak akcji nie będziemy jednak (ponoć) narzekać – a to dzięki ciekawym rozwiązaniom, takim jak przejmowanie kontroli nad mniej doświadczonymi demonami. 

Oczywiście w grze takiej jakiej Agony niezmiernie ważny będzie też mroczny klimat, o który – jak sugerują filmiki – twórcy się postarali. To, co stworzyli na silniku Unreal Engine i to, co obiecują przypada zresztą do gustu graczom z całego świata. Najlepiej świadczy o tym sukces zbiórki – proszono o 66 666 dolarów kanadyjskich, a dziś (na 11 dni przed końcem) mają ich już 130 000.

A zatem kiedy przyjdzie nam obudzić się w piekle? Twórcy oficjalnie zapowiedzieli, że rynkowa premiera gry Agony odbędzie się w drugim kwartale 2017 roku. Tytuł ten zmierza na pecety oraz konsole Xbox OnePlayStation 4, a jeśli uda się zebrać odpowiednią sumkę, obsługiwane będą też gogle rzeczywistości wirtualnej.

Źródło: Dark Side of Gaming, Kickstarter

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  4
  Zapowiada się interesująco. Ciekawi mnie za to co "biorą" ludzie od art design po filmiku widać że musi mocno kopać...
  • avatar
   Hedrox
   2
   Oglądałem gameplaye i trailery i to może być kolejny polski hit. Takiego gęstego klimatu w horrorze sci-fi dawno nie widziałem. Mało takich tytułów jest na rynku, prawie wcale.
   • avatar
    SzybkiSasza
    1
    Kojarzy mi się mocno z Clive Barkers Jericho - podobne wnętrza :) Swoją drogą, całkiem niedoceniona gra - design poziomów i dynamika taktycznej rozgrywki były bardzo spoko :)
    • avatar
     mutissj
     -1
     śmiesznie to wygląda, a nie strasznie