Ciekawostki

Latające taksówki Airbusa

przeczytasz w 1 min.

Mają być tanie, szybkie i zupełnie bezproblemowe. Nie wiadomo tylko, kiedy nadlecą.

Właściwie w każdej części świata z roku na rok przybywa samochodów. Choć jest to najbardziej prywatna i raczej komfortowa forma przemieszczania się, to rosnące zagęszczenie na drogach sprawia, że transport bywa kłopotliwy. Dlatego też trzeba pomyśleć o nowych rozwiązań i Airbus twierdzi, że znalazł coś takiego.

Latające taksówki – oto pomysł firmy Airbus, kryjący się pod nazwą Vahana. To projekt zakładający stworzenie floty autonomicznych pojazdów latających, które będą mogły szybko i w prosty sposób transportować ludzi (kilku jednocześnie) z punktu A do punktu B. A cennik? Airbus zapewnia, że będzie zbliżony do tego, z jakim mamy do czynienia w przypadku standardowych taksówek.

Airbus Vahana concept

Prace nad projektem Vahana trwają od dwóch lat i w przyszłym roku rozpocząć mają się testy autonomicznych latających taksówek (wtedy też poznać mamy szczegóły). Kiedy należy się spodziewać pełnej premiery tych pojazdów – nie wiadomo.

Źródło: Airbus

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  patol1984
  4
  ło matko, jak z filmu piąty element
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Wszędzie autonomia... to chyba stało się nową religią w branży motoryzacyjnej i ogólnie transporcie. Autonomiczne samochody, ciężarówki, autobusy, samoloty, a już niedługo motory, skutery, rowery, hulajnogi i rolki.