Słuchawki BT

AirPods Pro 2 będą jeszcze bardziej pro

przeczytasz w 1 min.

Jednym z produktów, który w tym roku przedstawić ma firma Apple są słuchawki AirPods Pro 2. Najnowsze doniesienia na ich temat przedstawił ostatnio popularny analityk Ming-Chi Kuo. Nowe słuchawki wspierać mają bezstratną kompresję audio, a to nie koniec nowości.

Ming-Chi Kuo twierdzi, że wspomniane na początku wsparcie dla bezstratnej kompresji przyczyni się do bardzo dużej popularności tych słuchawek. Drugą nowością na być etui, które będzie mogło emitować dźwięk w celu jego zlokalizowania.

Co to jest bezstratna kompresja dźwięku?

Bezstratna kompresja audio to taka zmiana sposobu zapisu dźwięku, która nie powoduje utraty danych zawartych w pliku źródłowym, dzięki czemu jakość dźwięku stoi na najwyższym poziomie. Apple opracowało autorską technologię kompresji o nazwie Apple Lossless Audio Codec (ALAC). Co ważne, wszystkie piosenki dostępne w usłudze Apple Music są kodowane właśnie przy użyciu kodeka ALAC oraz zapewniającego nieco niższą jakość AAC.

Warto przy tej okazji dodać, że słuchawki true wireless, które łączą się z urządzeniem na pośrednictwem Bluetooth nie zapewniają bezstratnej kompresji. Wszystkie dostępne obecnie w sprzedaży modele słuchawek AirPods, w tym najnowsze AirPods 3 korzystają zatem z kodeka AAC, a nie ALAC.

Nowe etui słuchawek AirPods Pro 2

Prawdopodobne jest, że nowa funkcja lokalizowania działać będzie tak jak w przypadku iPhone’a i zegarka Apple Watch. Za pomocą smartwatcha można odtworzyć dźwięk z iPhone’a po to żeby znaleźć swój smartfon. W tym przypadku dźwięk odtwarzany będzie mógł być z poziomu systemowej aplikacji „Znajdź”.

Warto przypomnieć, że w październiku pojawiły się zdjęcia, które rzekomo przedstawiają etui do słuchawek AirPods Pro 2 wyposażone w głośniki.

AirPods Pro 2

AirPods Pro 2 mają zadebiutować w czwartym kwartale przyszłego roku. Możliwe, że tak jak w przypadku AirPods 3 premiera odbędzie się pod koniec października.

Źródło: Support.Apple, MacRumors

Grafika w treści: https://www.macrumors.com/2021/10/22/airpods-pro-2-photo-rumor/

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jerry3m
  1
  ....... I będą kosztować 1499$...................
  • avatar
   michal_mat
   -1
   No i co z tego że będzie bezstratna kompresja jak one przeciętnie grają a na pchełkach za dużo i tak się nie uzyska - jaki sygnał by nie był
   • avatar
    eninede
    -3
    Słuchawki z wsparciem dla bezstratnej kompresji? Co to za głupota? Przecież słuchawki same ani nie kompresuja dźwięku, ani jego nie dekompresyjna, a zajmuje się tym jedynie odtwarzacz. ROTFL