Wydarzenia

Najlepsi YouTuberzy organizują charytatywny stream na fundację AKOGO?

przeczytasz w 2 min.

Najlepsi gracze, streamerzy i czołowe postacie świata Internetu wspólnie zagrają przez 24 godziny dla pacjentów kliniki Budzik.

Charytatywny stream dla kliniki Budzik

Wbrew pozorom, współczesna młodzież, spędzająca długie chwile przed ekranami komputerów, nie jest obojętna na problemy innych ludzi, a szczególnie dzieci. Pomagać jest rzeczą ludzką, dlatego też najlepsi gracze, streamerzy i gwiazdy świata Internetu zwarli szyki, aby podczas 24-godzinnej transmisji wspólnie zachęcać do przekazywania dobrowolnych wpłat na konto fundacji „AKOGO?”.

Celem fundacji „AKOGO?”, założonej przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza, jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Śpiączka to poważny problem społeczny, który dotyka nie tylko chore dzieci, ale całe ich rodziny. Fundacja wybudowała między innymi pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec „Budzik”, przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie trafiają najcięższe przypadki takich zdarzeń.

W dniach 12-13 grudnia 2015 roku przeprowadzony zostanie 24-godzinny stream w serwisie Twitch, podczas którego czołowe polskie postacie świata Internetu wraz ze swoimi fanami postarają się uzbierać jak największą kwotę wspierającą klinikę Budzik. Wpłaty będzie można przekazywać zarówno za pomocą przelewów elektronicznych, jak i PayPal.

Przewidziane są atrakcje zarówno dla zwolenników e-sportu jak i szeroko rozumianych gier komputerowych oraz fanów cosplayu. Program wydarzenia prezentuje się następująco:

12 grudnia:

 • 12:00 – 14:00: Pojedynek Junglerów! Dis vs Nervarien
 • 14:00 – 17:00: Team NVIDIA Challenge (MKRR3, KiaraStream, Bonkol, Sou Shibo, Nexos)
 • 17:00 – 19:00: Podcast: Nexos, Włodek Markowicz, SKKF, Izak, Sou Shibo
 • 19:00 – 21:00: Mecz gwiazd CS:GO - ekipa podcastu vs ALSEN-Team Female
 • 21:00 – 23:00: Jankos team vs Vander team
 • 23:00 – 1:00: Arquel & Delord Duo

13 grudnia:

 • 1:00 – 3:00: Kubon vs Arquel toplane challenge
 • 3:00 – 6:00: Cosplay - nocny crafting (Issabel Cosplay)
 • 6:00 – 8:00: FantasyEXPO team - zagrajmy "piątki" (FantasyEXPO, Ayden, Tybek)
 • 8:00 – 10:00: Sou Shibo & Bonkol
 • 10:00 – 12:00 Q&A (Izak, DisStream, Nervarien)

Wydarzenie można śledzić na polskim kanale Nvidii w serwisie Twitch oraz na stronie Nvidii (gdzie też znajdziecie szczegóły akcji).

Źródło: Nvidia

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  5
  ma to na celu wypromować twitcha Nvidii..
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Jak nie są obojętni niech przekażą cześć zarobków z YT na rzecz problemów innych ludzi. A nie oczekują aż inni zapłacą, a ONI wielcy YT zrobią aż tyle że zrobią to samo co zawsze.

   Bo nie dość że ludzie to oglądający nabiją IM liczniki odwiedzin + reklama = co za tym idzie ONI na tym zarobią. To Ci sami ludzie co to będą oglądać też będą płacić..

   Kto został zrobiony w co ?

   wielka charytatywność. jak dla mnie konkretny żal.pl
   • avatar
    Barubar24
    2
    Dzienny koszt dla jednego to 3500 zł.

    Ilu innym dzieciom należało zabrać z NFZ, tylko dlatego, że rodzic nie jest znany - nie ma znanego nazwiska, nie jest aktorem, piosenkarzem itd?
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     "Najwięksi", nie znaczy "najlepsi".
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Prędzej najbardziej znani, bo niektórych najlepszymi bym nie nazwał.
      • avatar
       Snack3rS7X
       -4
       Nie no sorry jak dorosły człowiek może się tytułować Włodek?! To coś jak ten znany Jasiek Mela, Jasiek zamiast Jan...
       • avatar
        UKBIB2012
        0
        lepiej niech się wezmą za uszczelnienie granicy Macedońskiej i pomyślą o wrogu u bram a nie pitu pitu biedne dzieci a props w górę , reklama za pomocą ułomków albo uchodźców to obciach panowie ...
        • avatar
         Gofru
         0
         Apeluję do wszystkich tu jadących równo po owych streamerach - nie macie pojęcia, czy te osoby nie wpłacają same na akcje charytatywne. Możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne, że tego nie robią, ale nie można wykluczyć takiej możliwości.

         Poza tym, prawie wszystkie osoby, które wpłacą na tym streamie prawdopodobnie normalnie nie wpłaciłyby nic.

         I naprawdę, nie ma co bić się o to, czy oni sami wpłacają, bo to ich osobista sprawa i to oni powinni czuć się źle, jeżeli namawiają do czegoś, a sami tego nie robią.
         Istotne jest to, żeby pieniądze się znalazły, a nie żebyśmy zaglądali do czyjegoś portfela. Jeżeli państwo nie może lub nie chce wspomóc, to musi zrobić to ktoś inny.

         Pozdrawiam :)