Akcesoria do telefonów

Alcatel OneTouch CareTime - inteligentny zegarek dla dzieci

przeczytasz w 1 min.

Alcatel OneTouch CareTime to smartwatch, który przygotowany został z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Alcatel OneTouch CareTime

Smartwatch to gadżet, który do tej pory nie był raczej adresowany do dzieci. Alcatel OneTouch CareTime to jednak model, który przygotowany został właśnie z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Jest to jedna z nowości, jakimi Alcatel chwalić będzie się podczas targów CES 2016. Jak twierdzi producent, smartwatch przygotowany został dla dzieci w przedziale wiekowym 5 do 9 lat. W związku z tym cechuje się bardzo prostym interfejsem, ale mimo tego zdaje się mieć do zaoferowania całkiem sporo.

Urządzenie może pochwalić się łącznością 2G, możliwe jest odebranie połączenia od 10 predefiniowanych kontaktów, a także zainicjowanie połączenia z 5 kontaktami. Obudowa cechuje się tutaj certyfikatem IP65, a zatem zapewnia całej konstrukcji odporność na szkodliwe działanie pyłu oraz wody. Wbudowana bateria gwarantować ma około 4 dni pracy.

Alcatel OneTouch CareTime SmartWatch wygląd

Rodzicom spodobać powinna się dedykowana urządzeniu aplikacja na smartfony, która pozwala na lokalizację CareTime, a co za tym idzie także dziecka. Umożliwia ona nawet wyznaczenie bezpiecznej strefy, po opuszczeniu której CareTime automatycznie wysyła powiadomienie.

Alcatel OneTouch CareTime aplikacja

Specyfikacja techniczna Alcatel OneTouch CareTime:

 • kompatybilność: Android 4.3+ oraz iOS 7+
 • ekran: OLED 0,95'', czarno-biały (96 x 64 pikseli)
 • łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n, GSM900 MHz/1800 MHz, Bluetooth 4.0
 • 8 MB pamięci RAM
 • 16 MB pamięci FLASH
 • bateria: 380 mAh
 • wodoszczelność IP65
 • wymiary: 40 x 40 x 15,8 mm

Rynkowa premiera Alcatel OneTouch CareTime planowana jest na kwiecień. Urządzenie trafi między innymi do Europy, ale jego ceny jeszcze nie znamy.

Źródło: Alcatel OneTouch

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  No fajnie, spoko. Tylko jak to się ma do świata rzeczywistego. Obecnie dzieci w wieku nawet 2 lat potrafią siedzieć przy tabletach i interaktywnych grach. Nie wierzę że ktoś wybrałby gadżet dla dziecka, zamiast normalnego urządzenia, które zresztą nie jest trudne w obsłudze. Dzieciaki coraz częściej mają smartfony, czy to dobrze, czy to źle- nie mnie to oceniać. Najważniejsze jednak jest to, że jest rozwój.