Oprogramowanie

ALLPlayer 8.7 - popularny odtwarzacz wideo w nowej wersji

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
102 komentarze Dyskutuj z nami

Polacy odpowiedzialni za rozwój odtwarzacza multimedialnego ALLPlayer udostępnili jego nową wersję: 8.7. Niedawno kod został napisany od nowa, więc tym razem są to głównie poprawki

ALLPlayer to popularny program do odtwarzania plików wideo i audio made in Poland. Jest darmowy, a zarazem bardzo funkcjonalny i do tego lekki. Jego najnowsza wersja (8.7) wprowadza kilka zmian, które sprawiają, że jeszcze bardziej warto na niego postawić.

Co nowego w ALLPlayer 8.7?

ALLPlayer 8.7 nie przynosi żadnych rewolucyjnych zmian, ale nie pożałujecie, jeśli zdecydujecie się na aktualizację. Najważniejszą nowością jest możliwość podglądu klatki na pasku postępu w trakcie przewijania. Dzięki temu łatwiej odnajdziemy dokładnie ten fragment filmu, którego szukamy. 

Na liście wprowadzonych zmian odnajdujemy także poprawione działania list odtwarzania. Dopełnieniem całości jest natomiast zaktualizowana biblioteka kodeków audio i wideo.

Dodajmy, że w poprzednich wersjach autorzy zoptymalizowali odtwarzanie filmów nagranych w pionie, wyeliminowali błędy związane z automatycznym odtwarzaniem następnego pliku z dysku, poprawili skalowanie obrazu i rozbudowali edytor napisów.

Darmowy odtwarzacz muzyki i filmów: ALLPlayer - download (pobieranie):

Pobierz ALLPlayer


Najważniejsze cechy programu ALLPlayer:

 • jest w pełni darmowy
 • dzięki wbudowanym kodekom radzi sobie z praktycznie wszystkimi formatami audio/wideo
 • bez problemu obsługuje wideo w jakości 4K / Ultra HD
 • ma zintegrowaną wyszukiwarkę filmów w serwisach streamingowych
 • ma zintegrowaną wyszukiwarkę napisów i automatycznie dostosowuje je do kopii filmu
 • ma prosty interfejs zapewniający intuicyjna obsługę
 • jest w pełni dostosowany do systemu Windows 10 oraz platform mobilnych

ALLPlayer 7.0 funkcje

ALLPlayer Pilot 2.0 - uniwersalny pilot do odtwarzacza i usług Netflix czy YouTube

Odtwarzacz ALLPlayer w wersji 7.x to także ALLPlayer Pilot 2.0, czyli aplikacja mobilna, która pozwala sterować odtwarzaczem ALLPlayer (i nie tylko) oraz serwisami Netflix i YouTube z poziomu smartfona lub tabletu z systemem Android.

ALLPlayer Pilot 2.0

Uniwersalny pilot wyświetlany na przykład na ekranie komórki pozwala wygodnie przewijać czy pauzować materiały i regulować głośność, ale też korzystać z funkcji klawiatury i myszki (na wirtualnym touchpadzie) oraz przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami. Więcej informacji i linki pobierania znajdują się na stronie aplikacji.

Źródło: ALLPlayer

Komentarze

102
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  38
  Media Player który jest częścią K-Lite Codec Pack jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
 • avatar
  NewUnnamedUser
  19
  Media Player Classic Home Cinema i inne odtwarzacze mogą nie istnieć. Kiedyś testowałem te wszystkie "plajery" Zaczynając od AllPlayer, przez Dziobas, VLC, POTPlayer, GOMPlayer aż po BESTPlayer, BSPlayer, JetPlayer itd. Niektóre co prawda były znośne, ale każdy z nich miał jakieś mniejsze lub większe wady. W jednym brakowało kodeków, w drugim brak ważnych opcji, trzeci brzydki i mało funkcjonalny, kolejny wyjątkowo paskudny obraz, w innym dźwięk jak ze studni, kolory wyblakłe, szum, wywalanie aplikacji. Od kiedy (wiele lat temu) trafiłem na Media Player Classic, od razu wiedziałem, że to jest odtwarzacz klasa. Oprócz tego, że MPC:HC odtwarza wszystko, jest funkcjonalny, przejrzysty, intuicyjny, to jeszcze, według mnie, ma najładniejszy i najczystszy obraz oraz dźwięk. Rozpisałem się, ale uważam, że to jeden z lepszych programików na PC i jeden z nielicznych tego typu, za który byłbym w stanie zapłacić.
 • avatar
  gacek585
  16
  Masakra, zmieniło mi stronę startowa na gazeta.pl. Kocham takie programy co przy okazji instalacji integrują w inne aplikacje.....kosz.
 • avatar
  Hello
  14
  Allplayer to crap.


  "Media Player Classic Home Cinema" i to wszystko co jest potrzebne.
 • avatar
  dmjs23
  7
  Jak dobrze pamiętam to kiedyś aby odtwarzać różne formaty należało wykupić dostęp premium aby program pobrał sobie kodeki bo jakimś dziwnym trafem nie chciał działać z wgranymi ręcznie jeżeli tego nie zmienili to ten program nadal jest beznadziejny.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Dziękujemy za wszystkie krytyczne uwagi, cały czas poprawiamy funkcjonowanie programu i wprowadzamy na bieżąco funkcje zgłaszane przez użytkowników jako potrzebne.
  Wymienione tu w komentarzach odtwarzacze są również dobrymi produktami, ale nie czujemy jako producenci, aby ALLPlayer im w jakiejś dziedzinie ustępował kroku. Dostarczamy produkt w postaci najlepszej jak możemy z najnowszym pakietem darmowych kodeków.
 • avatar
  AndreoKomp
  6
  Ja z dwa lata temu testowałem wszystkie odtwarzacze dostępne na rynku i dla mnie najlepszy jest Potplayer, którego każdemu polecam. Dlaczego? Program nie wymaga żadnych zewnętrznych kodeków. Obraz i dźwięk jest odtwarzany w nim w 100% poprawnie. Dodatkowo mamy dostępnych wiele różnych filtrów poprawiających obraz i dźwięk. Większość z nich moim zdaniem jest bezużyteczna, ale np. wyostrzanie obrazu dla filmów DVD to ciekawa sprawa i zawsze z tego korzystam. Dużym plusem tego programu jest szybkość działania, a zwłaszcza przewijania filmów. Za tą drugą cechę program ten uwielbiam. Nie dość, że przesuwa błyskawicznie każdy plik, to ma ciekawe skróty przewijania. Strzałka w bok w połączeniu z Alt lub Ctrl lub Shift przesuwa o różny czas (w ustawieniach sami to określamy). Na samym początku jak go zainstalowałem, to trochę przytłaczał mnie ogrom opcji i ustawień w nim dostępny, ale jak któregoś dnia usiadłem i przebrnąłem przez nie wszystkie to zdałem sobie sprawę, że to kolejna zaleta tego programu, bo dzięki tak dużej ilości ustawień można dostosować ten program idealnie do siebie. Wygląd? Mi się podoba, ale to cech subiektywna.
 • avatar
  studionti
  6
  Czy to prawda, że odtwarzacz zmienia stronę startową na brukowca - Tzw. Gazetę? Tak przeczytałem w jednym z komentarzy.
  Czy nie tak właśnie działa malware?
 • avatar
  Vendeur
  4
  Tylko i wyłącznie MPC HC, genialny i prosty w obsłudze, zrobiony do tego, do czego być powinien, a nie do wszystkiego innego, gdzie odtwarzanie filmów to tylko dodatek. Szkoda, że nie ma jego wersji mobilnej.
 • avatar
  Fiona
  3
  Od lat MPC - ale jak tu ktoś napisał urzekła mnie ta historia, pobiorę, zainstaluję, obejrzę...
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Bardzo się cieszę, że i w Polsce możemy się pochwalić ciekawymi produktami, a ALLPlayer to już klasyka gatunku :-).
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Racja. All playera przestałem całkowicie używać jeszcze za wczesnych czasów windowsa XP, może i wcześniej? Nie pamiętam.
  Wtedy na tle konkurencji wypadał BARDZO, ale to BARDZO mizernie. Kulawo wręcz. Począwszy od instalacji dodatkowych kodeków, przez interfejs, na braku lub przedziwnym wyborze klawiszy skrótowych.
  Może by tak spróbować jeszcze raz? Chociaż z VLC nie mam absolutnie żadnych problemów i co jakaś nowość na scenie kodeków się pojawi, oni mają od razu dla niej wsparcie...
  Co ma takiego All player oprócz tego, że Polski?
 • avatar
  popo601
  2
  W zasadzie od wielu lat nie używam żadnego playera bo systemowy w zupełności wystarcza, a od biedy mam VLC zainstalowanego w razie "W" ale przecież w dzisiejszych czasach i tak 99% filmów to *.mkv kodowane H.264 telefony raczej nagrywają *.mp4 i też kodowane H.264 więc Ja nie widzę sensu pakowania do systemu mega paczki z kodekami i używania jakiegoś kombajnu do filmów i tak naprawdę filmy oglądam raczej na TV poprzez zewnętrznego playera bo wygodniej niż siedzieć przy monitorze.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  VLC > all players.
 • avatar
  zajec
  2
  PotPlayer ze zwykłych stanowczo lepszy, coś własnie lepszy niż KODI lub VLC ?
 • avatar
  zakius
  2
  dlaczego nie dziwi mnie, że jak tylko wypisałem wszystkie problemy znalezione w ciągu pierwszych 5 minut pracy z programem nagle ludzie z zespołu zniknęli?
 • avatar
  powerzx78
  2
  Po obejrzeniu pliku wideo nie dziala ikona w lewy dolnym rogu (otworz plik wideo - nie otwiera nowego okna wyboru pliku).
 • avatar
  PITUCH1
  1
  High Definition Mode - nadal nie działa !
  A lubię stare czarno-białe filmy tak oglądać :)
  Cud , że sam pobrał aktualizacje po 1,5 roku :)

  Program ma jakiś błąd i komp, a raczej grafa przy podłączeniu w HDMI, potrafi przejść w tryb "czuwania, oszczędności" , po czym ciężko grafe wzbudzić nawet po restarcie !
  I dam rękę obciąć tylko jak oglądam film na AllPlayerze takie cyrki !

 • avatar
  Mighn
  1
  dwie małe uwaga dl All playera - czy nie dało by się gdzieś wsadzić opcji odtwarzania w trybie RAW - bez filtrów, bez postprocesu - tak, żeby film wyglądał dokładnie tak, jak chciał tego twórca... bo jak Allplayer jest świetny do materiału nieco skopanego przy kompresji, to w wypadku czystego materiału te wszystkie upiększacze tylko psują efekt :( - albo dajcie dostęp do konfiguracji kodeków wprost i będzie po sprawie.

  2- czy nie byli byście w stanie zaimplementować porządnego panelu konfiguracyjnego dla dźwięku (lub ponownie - dostępu do konfiga kodeków) - coś na kształt tego w MPC? bo niestety przy głośnikach 7.1 na allplayerze dzieją się panie w wielu filmach cuda i dziwy.... :(
 • avatar
  zakius
  1
  czyli co, znowu nowa skórka, a funkcjonalność żadna jak zawsze?
 • avatar
  alien666
  1
  Może kiedyś spróbuję ale jak na razie moim wyznacznikiem wydajności jest VLC(na laptopie już nie chodzi zbyt dobrze Lenovo G500c) i też z tego powodu na PC jadę na MPC HC (lekki choć nie tak rozbudowany jak VLC).Do All Playera niestety zraziłem się w okresie "komercyjnym",bo i nie miało to sensu szczególnie na naszym rynku,a i było obarczone wzrostem wymagać co do systemu.Napisy,wyszukiwanie filmów czy też inne "wyręczające"funkcje...Dajmy spokój z tym odmóżdżaniem.Niech ludzie używają przede wszystkim głowy,bo znam zaawansowanych użytkowników komputera nie potrafiących znaleźć interesującego ich tematu,wątku,rozwiązania problemu w necie.
 • avatar
  PITUCH1
  1
  Gdzie to 4K , nie rozśmieszajcie mnie !!!!
  Taki kit to na marsie wciskajcie !!


  Equalizer dalej się przestawia !

  High Definition Mode - wyłączony nie naprawiony !!!!
  nic nie zrobiliście !!!!

  W opcjach , pobierz brakujące kodeki chce pobierać wersje 7.6 !

  TAK to bym się nie zbłaźnił nigdy !!!!!!
  Porażka na całego !
 • avatar
  hideo
  1
  polecam Kodi ze względu np. na obsługę popularnego Dolby TrueHD
 • avatar
  PITUCH3
  1
  wiedziałem , będzie krypto reklama, a co tam, a jak co nowszą wersję :

  "..Przypomnijmy że ALLPlayer w wersji 8 to całkowicie nowy ALLPlayer, nowy silnik z ulepszoną obsługą najnowszych standardów audio i video, takich jak obsługa 4K, UltraHD czy WebM....."
  "...bez problemu obsługuje wideo w jakości 4K / Ultra HD..."

  I sprawdzam na tym samym pliku, a nawet 3-ch i dalej z przykrością stwierdzam,że do 4K i UHD , to ten program nie dorósł i wciska się ludziom darmowy szajs !

  Tyle w temacie, powodzenia
  ps. Pod Windows 10 player daje rade a ten badziew nie!
 • avatar
  Marcin_ALLPlayer
  0
  Polecam sprawdzić najnowszą wersję ALLPlayera z aktualną bazą kodeków i nowymi stacjami radiowymi.
 • avatar
  Marcin_ALLPlayer
  0
  Staramy się aby ALLPlayer z wersji na wersję był coraz lepszy. Uzupełniamy bazę kodeków, usprawniamy system rozpoznawania filmów i dopasowywania napisów. Dziękujemy za wszystkie uwagi również od osób które używają odtwarzaczy konkurencyjnych firm.
 • avatar
  Rav-X
  -1
  Raz na jakiś czas sprawdzam ten odtwarzacz bo naprawdę cieszy, że jest Polskiej produkcji, ale niestety za każdym razem napotykam w nim na różnego typu problemy.

  Nie sprawdzę obecnej wersji, bo jednym z tych problemów jest to, że po odinstalowaniu potrafi pozostawić sporo śmieci, np. w menu kontekstowym pozostaje odnośnik do odtwarzacza który został odinstalowany.

  Nie wiem jak teraz, ale domyślne ciemne (niebieskie?) menu ustawień jest bardzo nie czytelne i w ogóle w moim odczuciu jest bardzo chaotycznie wszystko rozmieszczone, problemy z rozjeżdżaniem napisów, które potrafiły wychodzić poza ekran, brak płynności przy niektórych plikach MKV/AVI, gdzie odtwarzacze VLC/PotPlayer poprawnie sobie radziły. Było tego więcej ale już nie pamiętam, wiem, że zawsze coś mnie irytowało i wracałem do albo VLC albo PotPlayera który jest dla mnie liderem darmowych odtwarzaczy.

  Oczywiście jestem wdzięczny twórcą Allplayera, że starają się ulepszać swój produkt, ale może warto pomyśleć o jakimś nowym podejściu do niego, zwiększyć czytelność, wzbogacić o funkcjonalność na wzór PotPlayera, pomyśleć o wersji 64 bitowej, ewentualnie o przejściu na UWP, wsparciu jak największej liczby formatów audio/video, DVD/BD. Żeby program sprawnie się instalował jak i usuwał.
 • avatar
  szeryf_rottingham
  -1
  Jest lepiej. Przed aktualizacją materiały w 4K się zacinały i były odpalane w rozdzielczości 1280x720. Teraz widzę, że odpalają się w takiej rozdziałce w jakiej jest materiał... Natomiast dalej zostanę przy MPC-BE. Dlaczego?
  Jakość obrazu, mimo, że jest lepsza niż wcześniej, wciąż nie zachwyca. Pomijając podbite barwy przez MPC-BE (to już kwestia gustu), to obraz w AllPlayerze jest wciąż dużo bardziej rozmyty. Nie tak bardzo jak wcześniej, ale wciąż.

  Jeżeli popracujecie nad jakością obrazu z pewnością przesiądę się ponownie na AllPlayera.

  Zresztą korzystałem z waszego programu przez wieeeele lat (jeszcze w okresie, gdy wysyłałem sms-a, żeby zassać kodeki :) ). Dopiero, gdy zacząłem odtwarzać materiały w bardzo wysokiej jakości i zobaczyłem, że wasz program zupełnie się do tego nie nadaje, wówczas zrezygnowałem z AllPlayera na rzecz innych programów.

  A szkoda, bo wolę wspierać polskich twórców. Jednak też muszą dać mi ku temu powody.

  Pozdrawiam i życzę wam powodzenia.
 • avatar
  freeman94
  -2
  może i bym się zainteresował ale no właśnie...
  Dalej trzeba płacić za kodeki?
 • avatar
  Konto usunięte
  -3
  Świetna wersja, świetne rozwiązania, szybka instalacja, bezawaryjna obsługa plików, ciekawa grafika.
 • avatar
  1tapir
  -6
  Kiedyś korzystałem z tego programu i był bardzo dobry. Obecnie w zupełności wystarcza mi wbudowany w system Windows Media Player, który niczym nie odbiega od all playera.
 • avatar
  Kadzidło
  0
  a ja dalej uzywam bestplayer, co prawda jest pare bledow, niestety, ale jednak jest najwygodniejszy, uzywalbym mpc gdyby nie to ze hotkeye sa zle, a mi sie nie chce ich zmieniac + nie moge przestawiac napisow myszka
 • avatar
  kfisk
  0
  można wypróbować, wygląda lepiej. Kiedyś z niego korzystałem ale obecnie różne playery są wbudowane w przeglądarki, w windowsa i coraz mniej się tego używa. Obecnie chyba jedyny jakiego czasem odpalę to VLC player.
 • avatar
  Red23
  0
  Ja chciałbym spytać, jak wygląda obsługa płyt BD. Wiele odtwarzaczy niestety albo nie pobiera licencji płyty albo nie działa w nich MENU.
 • avatar
  Raider0001
  0
  Ja używam Megamix LAVFilters < jedyny kodek, który potrafi pożreć całą kartę graficzną w celu ulepszenia obrazu i wyostrzenia detali
 • avatar
  powerzx78
  0
  Po obejrzeniu pliku wideo nie dziala ikona w lewy dolnym rogu (otworz plik wideo - nie otwiera nowego okna wyboru pliku).
 • avatar
  logimen
  0
  No i gdzie ta wyszukiwarka w serwisach streamingowych ? Bo jakoś jej nie widzę albo nie działa poprawnie :|
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ja korzystam z kodi od jakiegoś czasu i nie narzekam. Ma zajebisty bajer bez którego dyskwalifikuje większość odtwarzaczy, a mianowicie wykorzystywanie komputera jako serwer. Wiec mogę korzystać z plików na moim telewizorze.
 • avatar
  PITUCH1
  0
  ja sie pytam gdzie to 4K ????

  http://4kmedia.org/sony-camping-in-nature-4k-demo/

  sampl , naprawcie to !

  gzie kolory napisów ??? skazany jestem na biały ?
 • avatar
  PITUCH1
  0
  czas po pierwszym ustawieniu zniknął , kolor znalazlem do napisów tle , że za każdym razem po uruchomieniuzmienia się na podstawowy biały.
 • avatar
  PITUCH1
  0
  na cholerę upa robicie, że niby co poprawili ? jak było tak jest badziew ! wróciłem do 7.7
 • avatar
  PITUCH1
  0
  pokazuj okienko podglądu filmu nad paskiem przewijania :( nie działa !
  - Poprawne zapamiętywanie koloru napisów do filmu , oczywiście bo teraz w ogóle nie działa :(
  nie da się też ustawić odległości od dolnej krawędzi
  , a może ja wole napisy na górze ?
 • avatar
  PITUCH1
  0
  4K dalej kaleczy
 • avatar
  teneo
  0
  Tylko pot player. Polecam. VLC ma fatalny dźwięk w stylu początków RMF-u
 • avatar
  J-awo-R
  0
  W przeciwienstwie do smplayera lub VLC nie jest multiplatformowy i nie pozawala lub nie widze opcji wlaczenia pomijania klatek. Podczas instalacji kreator proponuje podmiane strony startowej przegladarki. Po instalacji otwiera karty w przegladarce, czego osobiscie nie lubie.
  Wg mnie nie warto zasmiecac systemu tym odtwarzaczem.
 • avatar
  solasoft
  0
  Dla ciekawosci sprawdze ten program czy dobrze dziala z dzwiekiem zakodowanym w dolby digital przez display port.
  Dam znac.
 • avatar
  PITUCH3
  0
  *bez problemu obsługuje wideo w jakości 4K / Ultra HD

  nie wiem jakie wy 4K oglądacie na tym (chyba nagrane smartem) ale tu pod tym względem dalej kwiczy i to dobrze !
 • avatar
  zeniu
  0
  Ciekawe że na stronie Allplayera piszą że ten nowy dekoder H264/HEVC używa NVENC, a nie Purevideo.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Jak do tej pory zawsze do wszystkiego wystarcza mi GOM player...
 • avatar
  andy-x
  0
  duże obciążenie CPU do 5% i GPU 11% (ryzen 2600 i rx 570) nie dorasta do MPCH CPU 0,5% do 1% GPU 5%
 • avatar
  metalmorphosis
  0
  Ja odtwarzacza filmów używam tylko do odtwarzania filmów, które odpalam bezpośrednio z dysku. Nie potrzebne są mi zatem odtwarzanie audio, playlisty itp. Ma odtwarzać filmy i różne formaty napisów. Dlatego od lat używam bestplayera. Z przyzwyczajenia oraz dlatego, że w locie można zmieniać opóźnienie napisów "w locie" co przydaje się w przypadku kiepskiej synchronizacji napisów. A jeśli bestplayer nie daje rady jakiemuś formatowi napisów to wtedy z pomocą idzie MPC-HC, który odtwarza wszystko bez zająknięcia. Brakuje mu tylko zmiany opóźnienia napisów w locie.