Smartfony

Amazon szykuje nowy sposób odblokowywania smartfonów - uchem

przeczytasz w 1 min.

Brzmi to nieco abstrakcyjnie, chociaż ze względu na bezpieczeństwo może mieć sens.

Amazon odblokowywanie smartfonów uchem

Jaki sposób odblokowywania smartfona preferujecie? Wpisywanie kodu zabezpieczającego już dawno wyszło z mody, a obecnie producenci lansują czytniki linii papilarnych i skanery tęczówki oka. Amazon ma jednak zupełnie nowy pomysł.

Użytkownicy mieliby bowiem wykorzystywać do wspomnianego celu... ucho. Producent już jakiś czas temu opatentował skaner tej właśnie części ciała i zaczyna myśleć o realizacji swojego pomysłu. Chociaż brzmi to dość skomplikowanie to w istocie cały proces wydaje się być dość posty.

Wszystko sprowadzać ma się bowiem głównie do frontowej kamery smartfona. To właśnie ona weryfikować ma, na podstawie wykonanego wcześniej zdjęcia, czy smartfon zbliża się do ucha swojego właściciela.

Brzmi to nieco abstrakcyjnie, chociaż jedno trzeba w tym miejscu zaznaczyć. Małżowina uszna jest indywidualna dla każdego z nas, tak jak odbitki linii papilarnych. Pytanie tylko, czy udałoby się omówionym sposobem skutecznie ją sprawdzić? Jeśli tak, argument dotyczący bezpieczeństwa Amazon będzie miał po swojej stronie.


Źródło: youtube, androidauthority, haikudeck

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ganster
  3
  Ni ma sensu.
  • avatar
   severian
   2
   Haha,chłopaki od marketingu będą mieli niezła zagwozdkę by to sprzedać bez popadania w śmieszność :)
   • avatar
    lux666
    2
    Benchmarkowe ankiety najczęściej mają opcję najmniej merytoryczną, która i tak najbardziej kusi i jak widać powyżej, jest w większości wybierana :)
    • avatar
     stupidisco111
     2
     Brzuchem byłoby lepiej:)
     • avatar
      bizum
      1
      już widzę to oczami wyobraźni jak w nocy trzeba będzie sobie latarką w ucho świecić, żeby odblokować telefon.
      Rozumiem - "innowacja", ale po co wciskać to wszędzie gdzie tylko można
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       co prawda zaznaczyłem 'jaka będzie następna część ciała', ale to rozwiązanie może być strzałem w 10. ktoś do ciebie dzwoni, ekran jest zablokowany, ale wyświetla kto. przykładasz do ucha i od razu odbierasz. niezłe.

       mi jednak w smartfonie brakuje pewnej 'mechaniki'. np już teraz od windows7 może on blokować ekran jak odejdę z telefonem dalej niż, bo zgubi połączenie BT. Czy to nie mogłoby działać w drugą stronę na blokadę telefonu?
       • avatar
        pawllaq
        0
        Po co? Przecież jak ktoś dzwoni to nie trzeba odblokować telefonu, żeby odebrać rozmowę. A odblokowanie go uchem, żeby za chwilę wybrać numer... bez sensu...
        • avatar
         sebastianzola
         0
         Dajcie taki telefon zawodnikowi mma:)