Internet

Amazon udostępnia muzykę w chmurze

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy Amazona mogą już przechowywać swoje pliki muzyczne w sieci i słuchać ich z dowolnego miejsca na świecie. Firma uruchomiła usługę Amazon Cloud Drive, uprzedzając w ten sposób ruchy Apple i Google, które planują wdrożenie podobnego rozwiązania.

Amazon Cloud Drive pozwala na przechowywanie na serwerach internetowego giganta do 5 GB własnych plików MP3 bez jakichkolwiek opłat. Użytkownicy usługi otrzymują również dostęp do odtwarzacza Cloud Player, dzięki któremu możliwe jest odsłuchiwanie utworów bez konieczności ich wcześniejszego pobierania.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wariantach - uruchamianej w przeglądarce internetowej oraz w wersji dla urządzeń z systemem Android.

Amazon pomyślał również o zapewnieniu sobie przychodów z nowej usługi. Firma oferuje dodatkowe 15 GB na 1 rok każdemu użytkownikowi, który kupi choć jeden album MP3 w jej sklepie internetowym. Po upływie 12 miesięcy ilość dostępnego miejsca ponownie zostanie zredukowana do 5 GB. Chyba że klient zdecyduje się na wykupienie któregoś z dodatkowych pakietów (od 20 dol. za 20 GB, aż do 1000 dol. za 1000 GB).

Usługa dostępna jest dla użytkowników Amazon.com na całym świecie. W tej chwili mieszkańcy większości krajów europejskich - w tym również Polski - nie mają możliwości promocyjnego zwiększenia pojemności swojego wirtualnego dysku.

Zdaniem komentatorów uruchomienie Cloud Drive może mocno “nakręcić” sprzedaż muzyki w Amazon MP3 Store. Bardzo podobny mechanizm zadziałał bowiem po wprowadzeniu do sprzedaży czytnika e-booków Kindle, co spowodowało lawinowy wzrost obrotów w sklepie z książkami elektronicznymi, należącym również do Amazona.

Źródło: PC Pro.co.uk

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Google Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    czapelka21
    0
    1000$ za 1000GB to muzykę można na dyskach SSD trzymać. Śmieszne i bajecznie wysokie te ceny. Jak dla mnie to cena nie powinna przewyższyć góra 300$ licząc koszt nośnika, obsługi i inne.