Gry

Amazon wysypał się z zaskakującą datą premiery

przeczytasz w 2 min.

Nie dość że trupy z Dead Island 2 jednak żyją, to mają w końcu pokazać się szerszemu gronu. Czyżby Amazon popsuł twórcom i wydawcy niespodziankę?

Dead Island 2 w sklepie Amazon. Podano datę premiery

Przez lata jakiekolwiek wzmianki na temat Dead Island 2 można było określać mianem zaskakujących. Z reguły nie brzmiały one optymistycznie, tak naprawdę mały powiew nadziei na premierę tego tytułu pojawiły się dopiero w ostatnim czasie. Zanosi się na to, że oficjalną zapowiedź popsuł Amazon.

W sklepie pojawiła się bowiem nowa karta Dead Island 2 i to ze sporą dawką istotnych szczegółów (część szybko usunięto, ale wiadomo, w Internecie nic nie ginie). Przede wszystkim właśnie z datą premiery, rzekomo ustaloną na 3 lutego przyszłego roku. Rzekomo, aczkolwiek warto mieć na uwadze, że podobne sytuacje i wychodzenie przed szereg przez większy sklep z reguły niosły prawdziwe informacje. Jeśli tak samo jest również teraz, to wkrótce powinien pojawić się stosowny komunikat ze strony producenta lub wydawcy.

Amazon Dead Island 2

Jaka rozgrywkę zaoferuje Dead Island 2? Amazon uchyla rąbka tajemnicy

Amazon wrzucił również kilka screenów z gry, co jeszcze bardziej uwiarygadnia całość i sugeruje, że materiały rozesłano, a tu jedynie pośpieszono się z publikacją. Poza tym krótki opisy gry nie tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia o osadzeniu akcji w Kalifornii, ale również nieco lepiej przybliża to, jaką rozgrywkę planują zaserwować twórcy.

„Śmiertelny wirus rozprzestrzenia się w Los Angeles w Kalifornii, zamieniając jego mieszkańców w wygłodniałe zombie. Miasto jest objęte kwarantanną, wojsko wycofało się. Ugryziony, zainfekowany, ale więcej niż odporny, uczysz się ujarzmiać wewnętrznego zombie. Tylko ty i garstka innych zadufanych ludzi odpornych na patogen możecie zdecydować o przyszłość LA (i ludzkości).”

Dead Island 2 jest tu przedstawiane jako pierwszoosobowa gra akcji z połączeniem RPG. Gracze mają mieć możliwość wyboru sześciu grywalnych postaci, które da się rozwijać i personalizować. Zombie wystąpią w dużych ilościach (i mają być zróżnicowani), całość powinna być krwawa, ale zarazem zawierać sporą dawkę czarnego humoru.

Dead Island 2

To będzie długo wyczekiwana premiera

Pamiętacie, od kiedy powstaje Dead Island 2? Podobno od 2012 roku, przy czym oficjalna zapowiedź odbyła się w 2014 roku. Później serwowano nam głównie komunikaty o kolejnych problemach, a także przekazywaniu projektu z rąk do rąk. Początkowo pracował nad nim Yager Development, później Sumo Digital, a finalnie będzie to dzieło, które trafi na konto Dambuster Studios.

Prawami do marki, która swojego czasu określana była mianem polskiej (Dead Island i Dead Island Riptide zrobił Techland) dysponuje Deep Silver. Spekuluje się, że Dead Island 2 doczeka się oficjalnej prezentacji podczas nadchodzących targów Gamescom 2022.

Gra powinna pojawić się na konsolach Xbox i PlayStation najnowszej oraz poprzedniej generacji i PC. W tym ostatnim przypadku swojego czasu można było trafić na poszlaki, że zostanie zarezerwowana na wyłączność Epic Games Store.

Źródło: Amazon

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!