Ciekawostki

AMD (chyba) już wie jak walczyć z Intelem

przeczytasz w 1 min.

O tym, że AMD ma problemy z dogonieniem Intela wiadomo nie od dziś. Debiutujący w dobrym stylu Core i7, spóźnione premiery 45-nanometrowych procesorów AMD, to wszystko fakty z którymi trudno polemizować. Jak zatem AMD widzi swoją przyszłość? Z krótkiego wywiadu jakiego przedstawiciel AMD udzielił portalowi Fudzilla wynika, że producent "zielonych procesorów" chce zdecydowanie postawić na promowanie całych platform. Co to oznacza?

Po pierwsze, że nie jest to nowość. Już w chwili premiery Spidera słyszeliśmy podobne zapewnienia. Po drugie, można powiedzieć, że ogólna filozofia AMD nie uległa zmianie. Producent twierdzi, że trzy składowe elementy platformy to karta graficzna, chipset i procesor. Wszystkie te elementy albo AMD już ma, albo przygotowuje. Patrząc na ostatnie sukcesy linii Radeon, trudno nie zgodzić się, że na tym polu AMD/ATI radzi sobie naprawdę dobrze. Co z resztą?

Przedstawiciel firmy powiedział, że przygotowanie kompletnej platformy będzie dla użytkownika końcowego znaczącym uproszczeniem, zarazem wygodą. Połączenie możliwości układów ATI z AMD powinno wkrótce przynieść konkretne korzyści dla użytkowników. W ofercie niebawem mają pojawić się nie tylko droższe dwu-, trzyrdzeniowe konstrukcje oparte o technologię 45 nm (Deneb). Do rodziny procesorów na pewno w bliskiej przyszłości dołączą tańsze rozwiązania, które też będą wchodziły w skład platformy AMD.

Niestety Emilio Ghilardi z AMD nie wyjawił Fudzilli dokładniejszych planów firmy. Na razie można tylko wnioskować, że „zieloni” szukają innych sposobów na podniesienie konkurencyjności swoich produktów na tle najnowszej oferty Intela. Sam Deneb na pewno w tym przypadku nie wystarczy.

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Jeśli to wypali to wszyscy na tym skorzystamy bo intel bedzie musioł obniżyć ceny procków
  Dajmy przykład dwa lata temy nvidia była bezsprzercznym królem gpu i 8800 ultra stał grupo ponad 2tyś zł a teraz jak radeon i nvidia konkurują i śa w miare równi gtx 280 stoi 1300zł a radeon 4870 x2 1500zł(ceny z przed kryzysu)
  • avatar
   Szymon331
   0
   Jeśli ATI będzie szło w tą stronę to zakończymy okres x86. Dostaniemy wszystko razem i wszystko razem będziemy musieli wymienić. Niemniej najważniejsza jest konkurencyjność dla intele i nVidii więc liczę na sukcesy ATI.
   • avatar
    suntzu
    0
    AMD robi dobre posunięcia w stronę klientów ale prawda jest taka. Ludzie zawsze będą woleli kupować droższe intele, bądź droższe nvidie. NIC TEGO NIE ZMIENI....

    To co tu widzicie to walka o przetrwanie, bo nikt nie kupuje AMDeków bądź nikt się do tego nie przyznaje. Mam wrażenie że amd kupują tylko totalne łomy co im wszystko jedno, Stare babcie na komunie, i ludzie którzy dobrze liczą i widzą że w segmencie do 500zł (biurowe) i od 1000zł-1500zł AMD jest najlepsze, A ludzie i tak wolą mieć Nvidię nawet 8600, ale mieć NV i Core 2 duo zamiast x2 i 4670.