Karty graficzne

AMD ma nowego szefa działu sprzedaży dla Ameryki

przeczytasz w 1 min.

W koncernie AMD doszło do kolejnej roszady na stanowisku kierowniczym. Tym razem jednak nie chodzi o prezesa ale o szefa działu sprzedaży w regionie amerykańskim.

Warto przeczytać:
Zmiany w AMD - będzie nowy szef
 Zamieszanie w kierownictwie AMD - kolejne osoby odchodzą z firmy

Nowym szefem działu sprzedaży w koncernie Advanced Micro Devices dla Ameryki oraz vice dyrektorem głównego działu sprzedaży został szkot John Byrne. Region w którym przyszło zarządzać Byrne'owi jest bardzo ważny dla AMD, a to z uwagi na dużą dochodowość tamtejszego rynku. Bowiem przychody ze sprzedaży w rejonie amerykańskim stanowią 45% wszystkich dochodów AMD - nie dziwi więc fakt, takiej dbałości o ten rynek. Wybór nowego szefa jest związany z agresywnymi planami Emillio Ghilardi - obecnego szefa globalnego działu sprzedaży AMD, który ma w zamiarach wdrożyć nową, ostrzejszą politykę w stosunku do Intela i ARM w regionie zarządzanym od teraz przez Byrne'a.

John Byrne

Słowem wprowadzenia, kariera pracownicza Johna Byrne rozpoczęła się od piastowania funkcji dyrektora w spółce Advance 3D, która była wyłącznym partnerem firmy ATI na rynku Nordyckim i w Wielkiej Brytanii. Byrne do kanadyjskiego koncernu ATI trafił po przejęciu przez "czerwonych" firmy w której dotąd pracował. Następnie w konsekwencji przejęcia ATI przez AMD został mianowany na stanowisko vice prezydenta dystrybucji, które piastował, aż do momentu niedawnego awansu. Z obecnie wszystkich zatrudnionych Szkotów John Byrne sprawuje najwyższe stanowisko. Swoją drogą ciekawe jak poczynają sobie Polacy pracujący w AMD?

Źródło: KitGuru, Fudzilla

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  0
  Brzydki.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Good Lock ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dobra. Wiem że się czepiam, ale mnie to bawi trochę. Wchodzę w zakładkę Użytkownicy i przeglądam najpopularniejszych userów i najpopularniejsze kategorie artykułów. Średnia wieku czytelnika tego portalu to 15-35 lat, najpopularniejsze są grafy, gry i procki. Pytanie do redaktora naczelnego: po co tej grupie docelowej wiedza na temat tego kto będzię sprzedawał komputery w USA? Jeśli redakcja myśli że będzie to miało wpływ na jakość i cenę produktów tego lubianego producenta w Polsce, to by tych 15 latków oświeciła co i jak, a nie zachowywała to dla siebie. A to ostanie zdanie to tak chyba do oryginalnego newsa dodane na siłe, żeby usprawiedliwić pół godziny spędzone na tłumaczeniu, które można było spędzić przyjemniej, na przykład, oglądając ostatni odcinek Californication.
    • avatar
     NomadDemon
     0
     czepiasz sie noel

     wole takie ciekawostki niz "ile wykrecisz z gpu" sam mam 23 lata i szczerze, wyroslem z OC, nie liczy sie kazdy wyciagniety punkt w 3dsmarku

     ile Ty msz lat.. nie wiem, ale mam wrazenie ze jestes w tej "mlodszej" czesci