Procesory

AMD niedługo może zaprezentować nowe procesory Ryzen i karty Radeon

przeczytasz w 1 min.

Targi Computex 2021 zbliżają się coraz większymi krokami – spodziewamy się prezentacji nowinek technologicznych i masy sprzętu. Na imprezie pojawi się także firma AMD, która przygotowuje ważną konferencję.

W tym roku targi Computex po raz pierwszy odbywają się w formie hybrydowej, łącząc spotkania na miejscu na Tajwanie z wirtualnymi wydarzeniami. Przyjęte rozwiązanie zwiększa dostępność targów dla wszystkich zainteresowanych. 

AMD przygotowuje konferencję na targach Computex 2021

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć AMD. Dr Lisa Su, szefowa "czerwonych" wygłosi keynote „AMD Accelerating – The High-Performance Computing Ecosystem” – wydarzenie ma dotyczyć wizji AMD na przyszłość komputeryzacji wobec rosnącego zapotrzebowania na wydajne rozwiązania obliczeniowe i graficzne.

Konferencja AMD została zaplanowana na wtorek 1 czerwca o dosyć mało sprzyjającej porze - będzie to godzina 4:00 nad ranem czasu polskiego. Zainteresowani wydarzeniem będą mogli je śledzić na kanale targów Computex oraz na stronie AMD. Najciekawsze nowości oczywiście opiszemy na łamach benchmark.pl.

AMD na targach Computex 2021 – czego możemy się spodziewać?

Trzeba przyznać, że zapowiedź konferencji brzmi… dosyć enigmatycznie. Mamy jednak pewne podejrzenia co do prezentowanych nowości.

AMD Radeon RX 6700 XT

AMD może zapowiedzieć nowe procesory Ryzen 5000 i Ryzen Threadripper 5000. Oprócz tego spodziewamy się prezentacji nowych kart graficznych – modeli Radeon RX 6700, Radeon RX 6600 XT i Radeon RX 6600, a także mobilnych układów dla gamingowych laptopów.

Niewykluczone, że producent uchyli też rąbka tajemnicy na temat kolejnych generacji CPU i GPU. W przyszłym roku mają zadebiutować procesory z generacji Zen 4 i karty RDNA 3.

Źródło: AMD

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  EXT_1
  16
  Oni może i wszyscy nowe produkty prezentują, ale co z tego, że albo nie można potem kupić GPU, albo są w takich cenach, że chyba wszystkich poje***o.
  Już od ponad pół roku czekam, bo chcę nowe GPU kupić, ale nie ma jak, a na wydawanie 4k w górę za średnią półkę (i to słabą) sobie pozwolić nie mogę :(
  • avatar
   biuro74
   2
   A moze po prostu przywioza worek i beda z niego sprzedawac Radeony odebrane gornikom ? ;-)
   • avatar
    xxx.514
    2
    a nVidia nie "pokaże" RTXów 4000? Przecież co za różnica, jak i tak nie będą dostępne.
    • avatar
     Dariosex
     1
     ***** AMD!!!
     • avatar
      zack24
      1
      To jest totalna kpina. Cały czas trąbią o problemach z dostarczaniem aktualnych produktów na rynek. Zapewniają, że sytuacja może się ciągnąć do końca 2022 roku, a tu jak z pietruszki nagle info, że będą nowe produkty. No chyba, że albo redaktor, albo jego źródło piszą scenariusz do komedii nie ET tylko IT commedy - taki sitcom tylko z innej branży.
      Znowu kolejny artykuł na pokaz umiejętności obsługi myszki i klawiatury, a i tego no Google translatora.
      • avatar
       young___X
       -1
       zaprezentują najpierw bardzo dobrą karte do 2 kompa jak dla mnie ale ogólnie dobrą i procesory przez które spadną ceny innych zajebiście zajebiście
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Będą nowe? A gdzie są stare (po normalnej cenie, nie spekulacyjnej) ???