Procesory

AMD zapowiada konferencję o procesorach Zen

przeczytasz w 1 min.

Na konferencji powinniśmy poznać więcej szczegółów o nadchodzących, długo wyczekiwanych procesorach AMD Zen.

Procesory AMD Zen to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń z branży komputerowej. Co prawda desktopowe modele Summit Ridge mają zadebiutować dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, ale wcześniej producent planuje zorganizować otwartą konferencję „New Horizon”, na której ujawni nowe informacje o swoich nowych konstrukcjach.

Wprawdzie producent nie ujawnił czego dokładnie powinniśmy się spodziewać, ale – według jego zapowiedzi - wydarzenia nie mogą ominąć wszyscy poważnie traktujący gry – można zatem podejrzewać, że na konferencji zostanie zademonstrowany potencjał nowych układów w grach. Oprócz tego przewidziano udział gości specjalnych, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Impreza rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 22:00 naszego czasu, a wydarzenie będzie transmitowane bezpośrednio na stronie producenta. Żeby uczestniczyć wydarzeniu trzeba zarejestrować się na tej stronie. Na koniec jeszcze filmik zapowiadający konferencję New Horizon.

Źródło: AMD

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tchorg
  4
  Na premierę RX mie trochę zawiedli ( czekałem na 490 pogromce 1080 albo że dowalą do pieca w zakresie 1070) choć sam mam teraz Rx470. Ale czekam i oby te ich zeny nie były Cena/Wydajność takie jak intele bo to nic nie da, mam nadzieje że dadzą coś naprawdę rewolucyjnego, a nie demo technologiczne tej rewolucji jak to oni mają w zwyczaju.
  Zawsze stałem za AMD bo moją naprawdę wielki wkład w rozwój ale nie potrafią z niego korzystać, np Taki Vulkan nawet u mnie na starym Q6600 ta gra działa świetnie bez problemów i według mnie przebija to Api DX12 ale co dostaliśmy na Wulkanie Dooma i cisze a mogło by naprawdę sprawić że AMD by wybiło się na szczyty gdyby tylko twórcy chcieli z niego korzystać, nie wiem czy słabo działa AMD czy to api takie trudne w programowaniu czy to twórcy chcą robić gry zielonolubne bo jest tych kart na rynku więcej.
  • avatar
   Rebelmind
   4
   A ja bym tak szczerze mówiąc wolał, żeby Zenon był i nawet wolniejszy od Haswella, ale odpowiednio wyceniony. Wchodzę na alleDROgo, patrzę na ceny używek CPU pod s.1055 i... robi mi się słabo.

   Kilkuletni i5-4460 w cenie niższej o 70-100 pln od nówki-sztuki sklepowej (i to nie pojedyncze oferty!) a to wciąż solidny kawał krzemu.

   Ile osób z nas tak na serio wykorzystuje w pełni potencjał swoich CPU w budzie? Bo mam wrażenie, że sporej liczbie osób w zupełności wystarczyłoby coś właśnie na poziomie wspomnianego i5-4460, ale za odpowiednio niższą cenę względem aktualnego odpowiednika od Intela...
   • avatar
    raffal81
    3
    Podziwiam zapalonych fanów czerwonych, naprawdę podziwiam, bo od lat u AMD nic się nie dzieje, dla mnie ciągłe rozczarowania.

    Ok mam Intela i mam NV, ale ja wydaję swoje ciężko zarobione pieniądze tak jak uważam, tak jak jest dla mnie opłacalne. Jeżeli AMD wyda fajne konkurencyjne procesory, to nie będzie problem by zmienić za jakiś czas platformę, ale szczerzę ? skończy się jak zawsze, milion slajdów, niespełnionych marzeń i obietnic, taka kiełbasa przedwyborcza, z chęcią bym ich widział w polityce, tam by pozamiatali.

    Pamiętam jaka była rozmowa kilka lat temu o MANTLE, co z tego mamy? 3 gry na krzyż i na tym się skończyło, teraz VULKAN, miną 2-3 lata i nikt o tym nie będzie pamiętał bo zaraz wyjdzie coś innego i tak w kółko.

    Życzę im jak najlepiej, ale więcej uczciwej pracy, mniej mydlenia oczu, konkurencja jest zdrowa, ale konkuruje się sprzętem a nie słowami i obietnicami.
    • avatar
     IVPANVZERVI
     2
     Jestem FANBOYEM INTELA i NVIDII, ale porządna konkurencja by się przydała, dlatego zaczynam kibicować AMD
     • avatar
      mutissj
      -9
      Niech dogonią wydajnością przynajmniej Haswelle,

      dzięki temu ceny intela powinny spaść, i taniej i7 wciągne xD
      • avatar
       benzene
       -14
       13 grudnia, roku pamiętnego
       wykluła się WRONa z jaja czerwonego.
       • avatar
        Ladros
        -16
        Hehe, klasyczne AMD...

        ...znowu zrobili slajd xD
        • avatar
         ElFi_
         0
         Stawiam, że będą tylko slajdy, ewentualnie zamknięte maszyny bez możliwości uruchomienia CPU-Z:)
         • avatar
          mgkiler
          0
          @kitamo

          Przesadzasz z tym Vulkanem.

          Przejście z DX11 na DX12 jest rzeczywiście prostsze, ale tylko jeśli ma to być przejście marketingowe.

          Bo jeśli chcemy wykorzystać w pełni API to cały renderer trzeba zaprojektować inaczej i wiele rzeczy w silniku musi działać trochę inaczej.

          Pisali o tym nawet programiści od Star Citizen.

          Sami powiedzili, że nie sztuka zrobić grę na DX12.
          Ale zrobić to porządnie to jest dużo roboty.
          Tyle samo co przejść na Vulkana.

          • avatar
           Celdur
           0
           Na konferencji będzie demo Crysis 3, pochwalą się że pójdzie na ULTRA przy integrze.
           • avatar
            zimeq
            0
            AMD to nie są amatorzy. kto pierwszy wprowadził udane 64 bity pod strzechy? kto robi procesory i grafiki do konsol?
            Mocno liczę na to, że dadzą to samo i więcej co najnowsze intele i w trochę niższej cenie