Procesory

Serwerowe procesory AMD Opteron z rdzeniami Steamroller pojawią się jeszcze w tym roku

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

3-cia generacja modułowych rdzeni przyniesie jeszcze lepszą wydajność.

AMD Opteron procesor zdjęcie

W październiku ubiegłego roku zadebiutowały procesory AMD FX „Vishera”, które zostały wyposażone w udoskonalone rdzenie Piledriver. Od targów CES 2013 wiadomo, że ich kolejna generacja nosić będzie nazwę kodową Steamroller i jeszcze w tym roku zobaczymy je w układach APU Kaveri. Okazuje się jednak, że to nie koniec ambitnych planów producenta.

Udostępnił on bowiem prezentację, z której dowiadujemy się o nowej generacji serwerowych procesorów Opteron – następców ubiegłorocznych modeli Opteron 6300 „Abu Dhabi”. Układy te również zostaną wyposażone w rdzenie Steamroller, które przyniosą jeszcze lepszą wydajność.

Co prawda dokładny termin debiutu procesorów nie został ujawniony, lecz ma się ona odbyć jeszcze w tym roku. Jesteśmy ciekawi, kiedy nowe rdzenie zawitają i do desktopowych modeli FX...

AMD Opteron Steamroller plany producenta slajd

Źródło: ComputerBase, AMD

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rexio22
  A kiedy do desktopow trafia te steamrollery? Przydaloby sie wymienic tego PII 965
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Zarąbiście by było jakby zrobili nie moduły tylko 8 rdzeni , i to nie tych co teraz mamy tylko mocnych 8 rdzeni . jakość 1 wątku też powinna wzrosnąć. Uciąć troche L3 . I procki idealne.
  2
 • avatar
  asdxxlx
  Pamiętajmy że z roku na rok programy będą wykorzystywać wielowątkowość przez co wydajność będzie wyższa
 • avatar
  asfixcom
  Po to ze obecne gadugadu strasznie potrafi mulic
 • avatar
  Konto usunięte
  Zobaczymy co to będzie te nowe Buldożery . Myślę że wkońcu ( w grach ) nowy FX że będzie szedł ramie w ramie z i5 przy czym będzie się znakomicie podkręcał . Wystarczy przejść na rdzenie . I nie odpierdzielać fuszery jak teraz tylko zrobić bardzo mocny rdzeń i wątek .
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  2013 Walec!!! Będzie moc !!!
  -17
 • avatar
  kleksiq
  Po prostu nie do każdych aplikacji Opteron się nadaje. Taka jest prawda. Większości programistów nie chce się siedzieć i modyfikować kodu tak aby działał na czymś innym niż ma w firmie ( KAMSOFT ). Taką drogą wyboru musimy kupić Xeona gdyż aplikacja która u mnie w firmie działa. Została skompilowana pod Intelem a nie AMD :
 • avatar
  Konto usunięte
  NIEEEEE czemu te w cholerę drogie Opterony przed Fx'ami?