Procesory

AMD: nowe procesory Ryzen dostępne w 3. kwartale 2019

przeczytasz w 1 min.

Producent potwierdził termin sklepowej premiery nowych procesorów Ryzen - będzie to później niż wskazywały niektóre źródła. Wcześniej AMD szykuje dwie ważne konferencje.

Premiera procesorów AMD Ryzen 3000 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń najbliższych miesięcy. Wygląda jednak na to, że na dostępność jednostek będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Producent zapowiada procesory jako konkretną ewolucję. Układy będą bazować na nowej mikroarchitekturze Zen 2 i zostaną wykonane w niższym, 7-nanometrowym procesie technologicznym.

Według przecieków, na rynku pojawią się 8-, 12-, a nawet 16-rdzeniowe modele. Dodatkowym atutem ma być szybszy kontroler pamięci RAM oraz wsparcie dla magistrali PCI-Express 4.0 (z czego skorzystają nowe płyty główne X570).

Prezentacja na targach CES 2019 pokazała, że 8-rdzeniowa/16-wątkowa jednostka z powodzeniem może konkurować z topowym modelem Intela, jednocześnie cechując się dużo niższym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Kiedy premiera procesorów AMD Ryzen 3000? Pod koniec maja producent szykuje wystąpienie podczas targów Computex 2019, a dwa tygodnie później konferencję na targach E3 2019.

AMD Ryzen 3000 - zapowiedź dostępności

Wbrew plotkom z niektórych źródeł, nie powinniśmy wtedy oczekiwać oficjalnej premiery. Według najnowszych informacji producenta, 3. generacja układów Ryzen będzie dostępna dopiero w 3. kwartale (podobnie jak karty graficzne z generacji Navi i serwerowe procesory Epyc „Rome").

Źródło: AMD

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Geralt
  8
  Do autora newsa. A w którym kwartale jest np. 07.07.2019 (bo ta data pojawiała się w plotkach)? Podpowiedz w trzecim kwartale 2019 roku :). To, że te produkty będą dostępne w 3Q2019 wiadomo już od bardzo dawna (przy czym była wersja, że Navi będzie też w 3Q ale może być później niż Ryzen 3 - choć w 1000 plotkach można zaleźć różne), więc nie widzę tutaj na razie żadnego opóźnienia. Do tego rozróżnić należy pełną dostępność od premiery. Tak czy inaczej nawet jeśli pojawi się to w 8 i 9 miesiącu to też to jest 3Q ;)...
  • avatar
   mjwhite
   -23
   Jak na razie to amd leży i kwiczy

   https://seekingalpha.com/instablog/5030701-mike-bruzzone/5303478-amd-and-intel-market-share-today