Komputery

AMD publikuje wyniki finansowe za Q3 2014 i zapowiada zwolnienia

przeczytasz w 1 min.

AMD zanotowało spadek dochodów, ale w ważniejszych segmentach odnotowano już zauważalny zysk. Ponadto planowane jest wdrożenie planu restrukturyzacji.

AMD siedziba firmy

Firma AMD udostępniła wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku – jej ogólne dochody spadły, ale w jednych z najważniejszych segmentach zanotowano już znaczny wzrost. Ponadto planuje ona wprowadzić plan restrukturyzacji stanowisk, który pozwoli zmniejszyć koszty operacyjne w przyszłych kwartałach.

Dochody w trzecim kwartale 2014 roku wyniosły 1,43 mld dolarów, zysk operacyjny 66 mln dolarów, a dochód netto 20 mln dolarów (0,03 dolara za akcję) – wyniki te są gorsze względem poprzedniego kwartału. Warto jednak zauważyć, że dochody z segmentów Enterprise, Embedded oraz Semi-Custom wzrosły o 21% w stosunku do roku ubiegłego. Jest to zasługa zwiększonej sprzedaży częściowo zmodyfikowanej technologii kompletnego systemu elektronicznego (system-on-chip).

Zysk operacyjny tych segmentów w bieżącym kwartale wyniósł 108 mln dolarów, kontynuując trend wzrostowy, przy zysku na poziomie 97 mln dolarów w poprzednim kwartale oraz 92 mln dolarów w trzecim kwartale roku ubiegłego.

AMD wyniki finansowe Q3 2014

Koncern z Sunnyvale opracował plan restrukturyzacji, aby umocnić pozycję spółki na rynku, zwiększyć jej rentowność oraz poprawić długotrwały rozwój poprzez inwestycję oraz rozbudowę zasobów o dużym potencjale. Plan restrukturyzacji, który będzie wdrażany w ostatnim kwartale roku 2014, ma obniżyć ogólne zatrudnienie o 7% oraz zmniejszyć koszty operacyjne o około 9 mln dolarów w roku 2014 oraz o blisko 13 mln dolarów w roku 2015.

Źródło: AMD

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stalkerpl
  22
  kupujcie produkty amd, jak firma padnie to wtedy bedzie za pozno na placz, intel to pazerna firma
  • avatar
   Sakis
   1
   Powiem tak ostatnio postanowiłem zmienić wysłużonego GTXa460 na R9 280X ,ale z racji tego ,ze nie jestem juz zapalonym graczem szukam używki na popularnym serwisie aukcyjnym po kilku dniach obserwacji aukcje R9 280X mieszczą się w przedziale 640-700PLN z ciekawości obserwowałem GTX770 ceny zawsze w granicach 1000PLN. Rozumiem,ze procesory intela są lepsze ,ale gdzie logika kupowania GTXa za taką kasę? Ja wiem jedno konkurencja musi być i nie ważne,czy jesteśmy za niebieskim, zielonym to czerwonym trzeba kibicować!!!!
   • avatar
    jkbrenna
    0
    Panowie ( na szczescie nie wszyscy), nie potraficie samodzielnie myslewc:
    1. AMD zajduje sie w duzo gorszej sytuacji, niz 4 lata temu.
    a. splatnisc dlugow przesunal, ale sie ich nie pozbyl
    b. nie ma nic ciekawe do zaoferowania
    c. Intel go z niskiej polki wymiotl..co tak zle ,4 lata temu nie bylo.
    d. Nvda tez ma lepsze produkty
    e. mowia cos o przychodzch z SoC, ale nie mysla ,ze inni tez nie spia..
    f. nie maja zadnej kontroli, na srodkami produkcji..
    2. Biorac pod uwage inflacje ,to ich obrot sie powaznie skurczyl..
    3. Zaden powazny fond inwestycyjny juz tam nie zainwestuje..
    4. Caly zarzd w ostatnich latach, wiecej niz 100 mil $ sobie wyplacil, przeciez wirtualny zysk mieli..
    5. Kapital ludzki stracili, nikt nie chce tam isc pracowac..
    6. jezeli to nie wystarczy, to szukajcie cos innego...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Najdziwniejsze jest to że nawet udane produkty AMD często marnuje. A8 7600 uznany podczas premiery za najlepszy model z całej rodziny był dostępny dopiero po wielu miesiącach od premiery , mobilne Kaveri w recenzjach wypadły całkiem dobrze, ale co z tego skoro dostępność laptopów z nimi jest prawie żadna a te które są to albo drogie "biznesówki" albo dotykowe dziwadła. Panie i Panowie z AMD obudźcie się w końcu!!!.