Procesory

AMD zapowiada potężne procesory. Nawet 96 rdzeni i 192 wątki w jednym układzie!

przeczytasz w 1 min.

Procesory AMD Epyc Genoa były zapowiadane już od kilku miesięcy. Niebawem powinniśmy poznać wszystkie szczegóły dotyczące jednostek – to sprzęt, który z pewnością zrobi spore zamieszanie na rynku serwerów.

AMD coraz pewniej sobie radzi na rynku profesjonalnym, co potwierdzają rosnące udziały w segmencie centrów danych. Producent nie zamierza jednak na tym poprzestawać i zapowiada konferencję z prezentacją nowych procesorów AMD Epyc.

AMD zapowiada nowe procesory Epyc

Firma AMD zapowiedziała konferencję „together we advance_data centers”, na której ma zaprezentować nową generację procesorów AMD Epyc. 

Podczas wystąpienia poznamy szczegóły nowych technologii i rozwiązań – powinniśmy poznać specyfikację i wyniki wydajności układów.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 10 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale AMD w serwisie YouTube (kilka godzin po zakończeniu transmisji będzie dostępna też powtórka wystąpienia).

Co nowego w procesorach AMD Epyc Genoa?

Co prawda producent jeszcze nie potwierdził, jakie procesory ma zamiar zaprezentować podczas konferencji „together we advance_data centers”, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o jednostki Epyc z generacji Genoa (taki scenariusz potwierdza też trailer z animacją przedstawiającą budowę procesora).

AMD Epyc Genoa - specyfikacja

Nowe procesory zaoferują nawet 96 rdzeni i 192 wątki bazujące na architekturze Zen 4 (tej samej, która pojawiła się w modelach Ryzen 7000). Do tego mają oferować lepszą funkcjonalność, właśnie pod kątem centrów danych - układy zostaną wyposażone w 12-kanałowy kontroler pamięci DDR5, a także kontroler PCI-Express 5.0 i CXL. Szykuje się naprawdę mocarny sprzęt, który może zamieszać w profesjonalnym segmencie.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za 2 tygodnie...

Źródło: AMD

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  fanbenchmarka
  8
  Clickbajt i Maziarz = zajebiste artykuly na Benchmarku
  • avatar
   pimpek123
   -2
   Zarejestruj się z mojego reflinka na Coin Market Cap i śledź na bierząco ceny kryptowalut!
   Ale i nie tylko odbieraj codziennie diamenty które upoważnia cie do zniżek na różne produkty a także zwiększ twoje szanse na uczestnictwo w airdropach!

   https://coinmarketcap.com/invite?ref=CZGDPFAJ
   • avatar
    pawluto
    -16
    Niczego tak nie potrzebuje jak 96 rdzeni...
    Będe mógł oglądać film , grać w grę , pracować w exelu , montować film, kopać bitcoiny i ...oczyszczać śmietnik na pulpicie.
    Pytanie tylko ...jak można tyle rzeczy na raz robić ...i po co ???
    • avatar
     marianb
     0
     Wincyj rdzienióff!