Procesory

AMD zyskuje, Intel traci - raport Mercury Research

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak wynika z ostatniego raportu firmy Mercury Research, dotyczącego rynku mikroprocesorów, AMD w pierwszym kwartale 2009 roku zwiększyło sprzedaż swoich układów do 20,9%. Firma AMD w ciągu jednego kwartału wykonała skok z 17%, natomiast udziały konkurencyjnego Intela spadły z 82,1 do 78,2%.

Jedną z przyczyn wzrostu sprzedaży procesorów AMD była premiera bardzo udanego i zbierającego dobre opinie Phenoma II. Według obecnych kalkulacji obecny kwartał powinien przenieść firmie AMD kolejny tym razem nieco większy wzrost sprzedaży. Ogólnie sprzedaż wszystkich procesorów spadła z kwartału na kwartał o 8,3%.

Źródło: Mercury Research
 

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  4% różnicy między AMD i intelem w ciągu kwaratału to duża różnica, oby tak dalej (tzn. do podziału np. 48 do 49%).
 • avatar
  Konto usunięte
  Nic dziwnego, normalna reakcja rynku na nowości w dobrych cenach
 • avatar
  Konto usunięte
  Nic dziwnego skoro AMD wypuściło PHENOMA II który jest wreszcie udanym prockiem i może konkurować z Core2Duo i Core2Quad
 • avatar
  Konto usunięte
  Moim zdaniem to przez te kombinacje z podstawkami w przypadku Intela. S.775 jest już skazane na wymarcie, a wprowadzenie kilku podstawek w miejsce jednej to jakies nieporozumienie. Z s.1366 wiąże sie sam high-endowy sprzęt - drogie procki i7, kosmicznie drogie płyty główne wyłacznie z X58, TriChanell DDR3.... A ludzie chcieli by kupować coś przyszłościowego, co można będzie kiedyś niewielkim kosztem zmodernizować, a w przypadku tego głupiego podziału od razu komp bedzie zaszufladkowany do jakiejś grupy z której nie wyjdzie, bo np. do platformy na i5 nie będzie mozna dokupić procka i7, a dziś to jak ktoś chce, to moze sobie Celerona na Quada zamienić.