Gry

Amy - zakażona dziewczynka w miejskiej dżungli

przeczytasz w 1 min.

Mamy kolejne informacje na temat nowej gry Paula Cuisseta.

Twórca kultowego Flashbacka swoje najnowsze dzieło zamierza wydać tylko elektronicznie, poprzez PlayStation Network, ale to nie oznacza, że Amy będzie produktem drugiej kategorii. Wręcz przeciwnie - po wielu latach zmierzania gatunku survival horror w kierunku akcji, miłośnicy grania z dreszczykiem być może doczekają się poważnego, zimnokrwistego thrillera.

Kolejne informacje, ujawniane przez studio Lexis Numerique tylko zaostrzają nasz apetyt na zombi. Jak się okazuje, mała dziewczynka, a tytułowa bohaterka gry została zakażona przez wirus szalejący w mieście zniszczonym przez tornada i trzęsienia ziemi. Jako jej opiekunka, Lana, będziemy musieli wydostać się z opanowanej przez chaos metropolii, pamiętając jednak, że w każdej chwili jesteśmy narażeni na zakażenie ze strony wrogów, ale także samej Amy.

Na szczęście, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, zabójczy wirus wyzwala w zarażonych nadludzkie moce, które będziemy mogli sprytnie wykorzystać do walki z zombi pozostającymi w dalszych stadiach choroby. Przez większość czasu będziemy musieli się jednak przekradać po cichu, omijać siedliska krwiożerczych bestii i starać się przemykać niezauważeni od jednej do kolejnej stacji metra. Chwil wyjątkowego napięcia i strachu ma być w tej grze mnóstwo.

Amy

Amy wydane zostanie w październiku, niestety tylko i wyłącznie na PlayStation 3.

 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: What To Fear

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  Flashback =) jedna z moich ulubionych gier wszechczasów
  • avatar
   agnus
   0
   Flashbackowi nie poświęciłem zbyt wiele czasu, choć jak pamiętał zły nie był :) Natomiast Another World.. no cóż. Chyba nigdy fabuła nie wciągnęła mnie w świat gry tak bardzo. Piękna opowieść, znakomita realizacja.
   • avatar
    raffal81
    0
    Jak juz mowimy o another world, to powiem wam ze wczoraj pogrywalem w wersje na PC w HI-RES ;))) i przypomnialem sobie jak wkurzajaca jest ta gra ;))))

    Flashback ahh fajne intro mial ;)))