Systemy operacyjne

Android 4.0 na tabletach: wiemy jak będzie wyglądał

przeczytasz w 1 min.

Oficjalna prezentacja systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich już za nami. Wszyscy wyczekują zarówno pierwszych smartfonów wykorzystujących ten system jak i aktualizacji do obecnych na rynku urządzeń. Ale co z tabletami? Jak nowy system autorstwa Google będzie prezentował się na konkurentach iPada? Z pomocą przychodzą programiści, którzy dopadli pakiet SDK do Ice Cream Sandwich.

Chodzi o to, że do pakietu przeznaczonego dla programistów (Android 4.0 SDK) dołączono emulator, który pozwala uruchomić na komputerze nowy system z zielonym robocikiem. Jednak najważniejszym faktem jest możliwość zmieniania wielkości ekranu co pozwala zobaczyć jak system będzie wyglądał na tablecie.

Jako że interfejs użytkownika nie jest jeszcze w pełni przystosowany do tabletów, bo pierwsze urządzenia z nim zapowiadane są na koniec roku, widać pewne niedoróbki. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest olbrzymia klawiatura ekranowa, która w finalnej wersji zostanie na pewno nieco pomniejszona. Poza tym system dość mocno przypomina znanego Honeycomba.

Android 4.0 na tablecie

Android 4.0 to prócz wprowadzenia ujednoliconych wersji dla smartfonów i tabletów szereg zmian w interfejsie. Po wielu sprzecznych informacjach wiadomo już że logowanie się przy pomocy rozpoznawania twarzy będzie możliwe. Prócz tego, aplikacja Ludzie ma przedstawiać informacje z różnych źródeł (Facebook, Google+, inne serwisy) dotyczące danego kontaktu. Ciekawą funkcjonalnością jest wbudowane zaawansowane zarządzanie przesyłem danych. Poprawiono również multitasking, przez co jest teraz bardziej intuicyjny.

Ciekawą opcją jest również Google Beam. Aplikacja ta korzysta z dobrodziejstw NFC (Near Field Communications) z tym że nie służy jedynie do przesyłanie pieniędzy, a również zdjęć i innych informacji. Jeśli chcecie się przekonać jak Android 4.0 wygląda na tablecie obejrzyjcie poniższy filmik. Ostrzegamy, że przez fakt korzystania z emulatora płynność działania systemu pozostawia wiele do życzenia.


Więcej o systemie Android 4.0:

Źródło: Engadget, The Verge

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    w sytuacji gdyby ms wypuszczał by co pół roku nowego Windowsa, który nie chodziłby na komputerach z poprzedniej jego wersji to cieka jestem komentarzy do polityki ms ;) (straszne to zdanie;))
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Po wielu sprzecznych informacjach wiadomo już że logowanie się przy pomocy rozpoznawania twarzy będzie możliwe."

      Można oszukać to pokazując zdjęcie tego kto może się logować.
      • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Nie działa Full Screen w tym filmiku.