Mobile

Android 5.0 Lollipop trafia na zegarki z Android Wear

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacja pojawiła się już podobno na Moto 360, ale systematycznie trafiać ma w najbliższych dniach na kolejne urządzenia.

Android 5.0 Lollipop SmartWatch

Aktualizacje Androida nigdy nie przebiegały szczególnie szybko. Dotyczy to także najnowszej wersji, ponieważ Android 5.0 Lollipop w ślimaczym niemal tempie zjawia się na kolejnych smartfonach. Tym większym zaskoczeniem może być udostępnienie aktualizacji na SmartWatchach.

Informacje o tym iż Android 5.0 Lollipop trafi także na zegarki pracujące pod kontrolą systemu Android Wear pojawiły się w zeszłym miesiącu. Traktowano to jednak jako dość odległą perspektywę, ale po raz kolejny okazało się, że przypuszczenia użytkowników nie zawsze idą w parze z działaniami producentów.

Google poinformowało właśnie, iż rozpoczął się proces wdrażania systemu Android 5.0 Lollipop na zegarki z Android Wear. Podobnie jak w przypadku smartfonów przynieść ma to nieco zmian, które, jakżeby inaczej, znacznie uprzyjemnić mają użytkownikom korzystanie z ich gadżetów.

Można będzie korzystać teraz ze zdecydowanie większej ilości tarcz, które oferowane będą w dedykowanej im sekcji sklepu Google Play Store. Poza tym aktualizacja dodaje menu szybkich ustawień, usuwa drobne błędy zgłaszane przez użytkowników oraz daje możliwość śledzenia żywotności baterii i lepszej kontroli nad tym co najszybciej ją zużywa. Naturalnie nieco zmienił się również interfejs.

Aktualizacja pojawiła się już podobno na Moto 360, ale systematycznie trafiać ma w najbliższych dniach na kolejne urządzenia.

Źródło: blog.gsmarena

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    CrisPL
    1
    Jakie to jest cyniczne. Zegarki dostają najnowszego androida L. A taki smartfon wypasiony pokroju S3 nie dostanie.