Smartfony

Android M może wydłużyć czas pracy smartfonów trzykrotnie - pierwsze testy są optymistyczne

przeczytasz w 1 min.

Google zdecydowało się zastosować tutaj rozwiązanie będące swojego rodzaju trybem głębokiego uśpienia.

Android M

Zaprezentowany pod koniec maja Android M nie zapowiadał się na tę wersję systemu, która przyniesie szczególnie dużą liczbę zmian. Być może jednak wreszcie w znacznym stopniu poprawi to, co użytkownikom smartfonów bardzo przeszkadza - krótki czas pracy na jednym ładowaniu.

Google zdecydowało się zastosować tutaj rozwiązanie będące swojego rodzaju trybem głębokiego uśpienia. Ma być on uruchamiany podczas bezczynności smartfona i chociaż nie spowoduje np. braku wyświetlania powiadomień to wedle zapewnień producenta pozwolić ma smartfonom działać nawet 2-3 razy dłużej niż dotychczas. Kolejne obietnice, które nie znajdą później odzwierciedlenia w praktyce? Niekoniecznie.

Android M udostępniony został do tej pory jedynie w wersji deweloperskiej, którą testować można na urządzeniach z linii Google Nexus. Po zainstalowaniu go na smartfonie Nexus 5 i sprawdzeniu czasu działania okazało się, że nowa wersja systemu rzeczywiście wiele w tej kwestii zmienia.

Zdecydowano się pokazać nam, jak wygląda procentowe zużycie baterii po 8, 24 i 48 godzinach. Możemy być naprawdę dobrej myśli, ponieważ w czas pracy wspomnianego smartfona po przesiadce z Androida 5.1.1 na Androida M Developer Preview wydłużył się niemal trzykrotnie.

Android M czas pracy

Cały czas czekamy na ujawnienie daty premiery ostatecznej wersji systemu. Nie da się ukryć, że Android M dość znacznie zyskał właśnie na atrakcyjności.

Źródło: phonearena, itechnozoo

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stupidisco111
  15
  Zacznijmy od faktu ,iż Lollipop też miał wydłuzyc czas pracy na baterii. Specjalnie wstrzymywałem sie z zakupem Z3 Compact, aby zobaczyć jak to będzie wyglądało w rzeczywistości i paradoksem jest , ze zamiast czytać opinie o faktycznym wydłuzeniu działaniu na baterii ludzie skarżyć się zaczęli na odwrotne zjawisko. To w najgorszym przypadku. A w najlepszym czas pracy na baterii pozostał na podobnym poziomie.
  Android M moze i wydluzy ten czas. Ale na pewno nie o takie wartości. A nie będę miał racji to zjem swoją czapkę
  • avatar
   kokosnh
   0
   No za parę lat wejdą baterie stale zamiast ciekłych Li-ion do tego optymizacja oprogramowania i telefon będzie 3 miesiące leżeć w stanie uśpienia.

   Choć nie mam pojęcia co zrobili z nadajnikiem GSM( i wyżej ), bo to to ciągnie najwięcej podczas uśpienia.
   • avatar
    manioor
    0
    Powtórze się,

    jeżeli każda następna aktualizacja miałaby pomagać, wydłużać czas pracy na baterii, zwiększać płynność i wydajność to aktualizacje skończyły by się na 3.2.2 :)
    • avatar
     R2rr0
     0
     Jeśli to prawda to już nie mogę doczekać się aktualizacji...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W zasadzie większość aktualizacji miała przynosić albo/i zmiany w optymalizacji oraz czasu pracy na baterii.
      Tymczasem w rzeczywistości mamy Androida który z każdą kolejną wersją mocno zyskuje na wadze, jest ociężały, coraz więcej efektów graficzny(niepotrzebnych IMO) i pobierającego coraz więcej energii.
      Prosty przykład- kiedyś obraz systemu nie ważył nawet 100MB a dziś nie dość że waży kilkukrotnie więcej to jeszcze APKi googla przytyły- Youtube nie robi wiele więcej niż w pierwotnej wersji a tymczasem nie dość że sporo przytył to jeszcze wymaga "Usług Google Play".
      Tak więc obietnice Gógla jeśli chodzi o Android nie mają jakiegokolwiek pokrycia w rzeczywistości.
      • avatar
       llefar
       0
       Nexus 4 - po przejściu na Lollipopa czas pracy wydłużył się o 1-2 dni, zależy jak intensywnie używam.
       • avatar
        suntzu
        0
        Google wprowadziło tryb oszczędzenia energii i działa rewelacyjnie. W nim telefon działa drastycznie dłużej. Fajnie by było gdyby np. co godzinę można było ustawić żeby się wyłączał sprawdzał wszystko i telefon wchodził.

        W normalnym trybie mam podobny czas działania na L vs JB/KK (trochę krótszy).
        Najdłuższy czas działania miałem na ICSie... wszystko potem drenowało baterię co strasznie irytuje. Mam google now wyłączone.

        Bateria zjedzona w IDLE to bateria stracona. Jeśli telefon zje przez dzień 20% na nic nierobieniu to potem będzie 20% mniej na zrobienie czegoś....
        • avatar
         KMyL13
         0
         "Android M może wydłużyć czas pracy smartfonów trzykrotnie - pierwsze testy są optymistyczne"
         Słowem kluczowym w tym tytule jest słowo "pracy" bo wszędzie, gdzie wcześniej o tej informacji czytałem dowiadywałem się, że chodziło o zmniejszenie poboru energii wtedy, gdy smartfon leży sobie nieużywany na stole/w kieszeni/na łóżku...

         Nie było natomiast mowy o wydłużeniu czasu przeglądania sieci/ słuchania muzyki/oglądania filmów...

         No i co wprowadził Lolipop? Bo miała być energochłonna rewolucja, a obecnie nie przypominam sobie zachwytów nad lolipopem w tej sprawie, tylko kojarzę błędy z nadmiernym rozładowywaniem baterii i wyciekami pamięci kilkukrotnie łatanymi...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Za to u appla po którymś update telefon stawał się wodoodporny ( ͡° ͜ʖ ͡°) .