Oprogramowanie

Android: najpopularniejsze wersje mobilnego systemu operacyjnego - zestawienie

przeczytasz w 1 min.

Najchętniej wybierane wersje systemu od Google

Od stycznia bieżącego roku na stronie Android Developer regularnie aktualizowane są raporty dotyczące stopnia popularności różnych wersji systemu Android. Google prezentuje procentowy udział poszczególnych OS, biorąc pod uwagę okres 14 dni oraz urządzenia przy pomocy których użytkownicy korzystali z Google Play.

Jak wynika z najnowszej aktualizacji, niezmiennie największą sławą cieszy się Android 2.3 - Gingerbread. Tę wersję systemu operacyjnego wybiera ponad 60% użytkowników i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie jej czołowa pozycja miała zostać zagrożona.

android system operacyjny mobilny procentowe zestawienie najpopularniejszych wersje

Drugie miejsce i nieco ponad 17% to Android Froyo. Dalej w rankingu znajduje się Ice Cream Sandwich. Ponad osiem miesięcy po oficjalnej premierze wersję 4.0 wybiera niespełna 11% użytkowników. Jeszcze mniejszą popularność zdobyły systemy Eclair (4,7%) oraz Honeycomb (2,4%). Najrzadziej wykorzystywane są jedne z najstarszych wersji Android - Cupcake (0,2%) i Donut (0,5%).

W najbliższym czasie do rankingu dołączy najnowszy system operacyjny stworzony przez Google, Android Jelly Bean. Czy Waszym zdaniem na rynku poradzi sobie lepiej od swojego poprzednika, Ice Cream Sandwich?
 

Więcej o systemie Android:

Źródło: techspot, developer.android.com

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  necro
  5
  Ja również uważam, iż android 2.3 jest dobry, nie tnie sie przynajmniej u mnie. Poza tym co z tego, ze Froyo jest na drugim miejscu, przecież i tak telefony na tym systemie nie otrzymają aktualizacji do wyżsszej wersji, gdyż są już za "stare", więc nie opłaca się inwestować w poprawki czy jaies aktualizacje do starych systemów
  • avatar
   darry dooman
   2
   Najlepszy tekst cytuję...:"...największą sławą cieszy się Android 2.3 - Gingerbread. Tę wersję systemu operacyjnego wybiera ponad 60% użytkowników..."...wybiera? hehe, jasne...po prostu producenci nie aktualizują swoich telefonów i tyle...ja chciałbym w swoim 2x ICS, ale niestety jeszcze czekam na aktualizację, więc wyboru po prostu nie mam...
   • avatar
    klosz007
    2
    Tytuł artykułu powinien być raczej "Jaki system jest najczęściej zainstalowany na telefonach będących w użyciu i dlaczego producenci nie aktualizują już sprzedanych słuchawek do ICS ?"
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     wbijam na xda i mam takiego andka jakiego zechce ;) i co najlepsze - modowane romy są o niebo lepszy od stocków pod każdym względem ;]
     google oświadczyło że ics będzie dostępny tylko na urządzenia z soc arm v7, a ja na galaxy gio z soc arm v6 jade na cm9 ;)
     • avatar
      xWaLo
      1
      Sam posiadam androida 2.3.4 bo po aktualizacji do ICS wiele aplikacji nie działa lub ma problem z dotykiem.
      Mówie tu o telefonie Sony Ericsson Live With Walkman
      • avatar
       NihilHumanum
       1
       Większość ludzi korzysta ze stockowych wersji systemu, nie zmieniając i nie aktualizując, chyba że oprogramowanie do łączenia z komputerem zaproponuje aktualizację.
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Gingerbread też na początku był mało popularny. To samo będzie z ICS'em ;)
        • avatar
         Sakret
         0
         posiadam androida 2.3.3 i jestem zadowolony, narazie nieaktualizuję go bo nie widzę potrzeby.