Systemy operacyjne

Android Nougat - oto oficjalna nazwa nowej wersji systemu

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Najnowsza wersja systemu Android nosić będzie nazwę Nougat. Podoba Wam się?

Android Nougat. Powinniśmy powoli przyzwyczajać się to tej nazwy. Właśnie tak Google zdecydowało się nazwać najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego.

Zapowiedziana została ona już dość dawno. Początkowo posługiwano się określeniem Android N, później dowiedzieliśmy się, iż mowa będzie o numerku 7.0, ale pełna nazwa nowej wersji systemu pozostawała zagadką. Wiadomym było jedynie, że ponownie będzie to coś słodkiego, ponieważ taką właśnie strategię ma w tym aspekcie Google. Producent ujawnił wreszcie, iż zdecydował się na Android Nougat.

Android Nougat

Można oczywiście dyskutować nad atrakcyjnością nazwy. Wbrew pozorom dla niektórych element ten ma spore znaczenie. Najważniejsze jednak, aby jak najlepiej z punktu widzenia użytkowników przebiegał proces wdrażania aktualizacji.

Źródło: Google

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adam6056
  Chciałem Nutelle :(
  9
 • avatar
  Kojot321
  Jako następną nazwę proponuję "Creampie".
  9
 • avatar
  Smuga
  Nazwa bardzo dobra. Nie żadna srutella-drutella co brzmi idiotycznie. Od początku mówiłem, że to będzie Nougat, choć przy M się pomyliłem (obstawiałem Muffin).
  2
 • avatar
  Woodpeacker
  N to jeszcze nie było trudne do zgadnięcia ale co powiecie na "O" :)
  2
 • avatar
  Adriian
  Może mi ktoś wyjaśnić po co oni tak gonią z tymi numerkami i nazwami, chcą się zrównać z iOS 10 i Windows 10? Kiedyś jeszcze jakoś to wyglądało był Android 4.0 > 4.1 > 4.2 > 4.3 > 4.4, a teraz jest 6, którego mało kto ma i już robimy 7. Przecież telefony nie rozwijają się już pod względem funkcjonalności, teraz są cały czas takie same tylko mają szybsze cpu, więcej ram, większą rozdzielczość wyświetlacza i aparatu.
  1
 • avatar
  OBoloG
  Niech się nazywa jak chce. Po prostu niech go wreszcie dopracują po kiego ...ja mi w tel. 2,3,4+ GB RAM na iPhone jest 1 lub 2 i wszystko hula a android na mocniejszych komponentach (proc, grafika, pamięć) po zainstalowaniu kilkunastu lub więcej apek kaleczy bo każda zainstalowana apka to mniej RAM.
  1
 • avatar
  Dudi4Fr
  Taka okazja zmarnowana....
  -1
 • avatar
  SirMichael
  jaki procent tel z androidem ma zainstalowaną poprzednią wersję, że już z następną gonią?
  -1
 • avatar
  ragon
  .