Mobile

Android Pay już od jutra w Polsce

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Google wprowadza na nasz rynek płatności dedykowane smartfonom z systemem Android. W Europie korzystają z nich tylko Brytyjczycy.

Popularność płatności mobilnych systematycznie wzrasta, także w naszym kraju. Teraz powinno być to jeszcze bardziej widocznie, ponieważ do gry wkracza Google, które zgodnie z obietnicami odda w ręce Polaków usługę Android Pay. Dostępna będzie ona dla nas już od jutra.

Tytułem wstępu wyjaśnić należy, jak w ogóle z Android Pay korzystać. Trudno mówić o szczególnie skomplikowanym procesie. Na smartfona z systemem Google Android (4.4+) i modułem NFC pobrać należy aplikację Android Pay. Po krótkim procesie konfiguracyjnym związanym z dodaniem karty kredytowej/debetowej można będzie rozpocząć mobilne płatności. Przy płaceniu rachunków do 50 złotych wystarczy przybliżyć smartfona do terminalna, przy wyższych kwotach wymagany będzie dodatkowo kod pin.

Pobierz: 

Android Pay

 Wymagana wersja Androida: 

4.4 lub nowsza

Trzeba przy tym nadmienić o kilku ważnych kwestiach. Początkowo Android Pay współpracować ma z kartami Mastercard i Visa wydanymi przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK. Grono banków ma się z czasem rozszerzać, najszybciej do tych już wymienionych dołączy najprawdopodobniej mBank.

Jak podaje Google, obecnie w Polsce znajduje się ponad 420 tysięcy miejsc wyposażonych w terminalne umożliwiające korzystanie z Android Pay. Wkrótce pojawić ma się także wsparcie dla aplikacji mobilnych takich jak Allegro, Ceneo czy Uber.

Warto zaznaczyć, że Polska to drugie państwo w Europie, którego mieszkańcy będą mogli cieszyć się z Android Pay. Pierwszym była Wielka Brytania.

Źródło: Google, The Telegraph

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebos80
  6
  O czekałem na to :D Oby mbank szybko dołączył.
 • avatar
  rTech
  4
  Miłe jest to, że Polska jest druga w Europie :D
 • avatar
  Vatharian
  4
  Ale nikt tego nie chciał. Reszta świata jest 100 lat za murzynami w porównaniu do Polski w kontekście technologii płatności.

  Za to sklep Google z urządzeniami jakoś jak nie działał, dalej nie działa. Zabrali się za naprawianie nie tego co trzeba.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Ale czemu tylko karty kredytowe? Nie obsługują zwykłych debetowych?
 • avatar
  blackmark
  2
  blik był pierwszy :)
 • avatar
  DarioX7
  1
  Ja już tak płacę od roku (mBank) tylko trzeba było wymieniać kartę sim na tą z "SIM NFC".
 • avatar
  logimen
  1
  Super fajnie, ale na LG G5 nie można zainstalować aplikacji Android Pay bo jest niby nie zgodna z telefonem. No chyba, że nagle jutro będzie zgodna ;)
  Zobaczymy.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  A czy są jakieś opłaty za korzystanie z tej usługi?
 • avatar
  x7nofate3
  1
  gow... nie dziala na rootowanym tel,syf, pozatym trzeba mec wlaczona blokade ekranu
 • avatar
  JusTQL
  0
  root nie pasi ;/ niby do testów mógłbym na jakiś czas zrezygnować z root i adaware,
  ale bootloader też źle a tego już nie będę zmieniał...

  wracam do PeoPay - od paru lat już mamy przecież możliwość płacenia zbliżeniowo.